Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Boliwia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Boliwia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Boliwia

Klimat Boliwii bardzo się różni od wysokości. W niektórych miejscach można spodziewać się wilgotnej i tropikalnej pogody, ale w innych miejscach jest sucho i na wpół sucho, nawet w zachodniej części Andów. Lata są zwykle ciepłe i wilgotne na wschodzie, ale suche na zachodzie. Zimy są zwykle bardzo zimne na zachodzie.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Altiplano, Atocha, Beni, Chacaltaya, Challapampa, Challapata, Chochís, Chuquisaca, Cochabamba, Concepción, Copacabana, Cordillera de los Frailes, Coroico, Desaguadero, Guayaramerín, Huayna Potosí, Isla de la Luna, Isla del Sol, La Paz, Llallagua, Madidi National Park, Noel Kempff Mercado National Park, Oruro, Pando, Potosí, Puerto Quijarro, Puerto Suárez, Quillacollo, Quime, Riberalta, Rurrenabaque, Sajama National Park, Salar de Uyuni, Samaipata, San Borja, San Ignacio de Velasco, San Javier, San José de Chiquitos, San Juan, San Miguel de Velasco, San Miguel del Bala, San Pedro de Quemes, San Rafael de Velasco, Santa Ana de Velasco, Santa Cruz, Santiago de Chiquitos, Sorata, Sub Andean Bolivia, Sucre, Tarabuco, Tarata, Tarija, Tiwanaku, Torotoro National Park, Trinidad, Tropical Lowlands, Tupiza, Uyuni, Yampupata, Yumani.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest luty, średnia maksymalna temperatura jest 14.5 ℃ (58.1 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 7.9 ℃ (46.22 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia maksymalna temperatura jest 12.5 ℃ (54.5 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 4.2 ℃ (39.56 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest listopad, średnia liczba dni deszczowych jest w 28.7. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 3.5.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Boliwia, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Nevado Sajama (6542 m) i najniższy punkt Rio Paraguay (90 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Boliwia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Boliwia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Boliwia w styczeń to 14.2 ℃ (57.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.1 ℃ (46.58 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.1 ℃ (57.38 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.35 ℃ (57.83 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 28.2. Średnia suma opadów 355 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:59 i na końcu miesiąca 12:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Boliwia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Boliwia w luty to 14.5 ℃ (58.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.9 ℃ (46.22 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.35 ℃ (57.83 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.25 ℃ (57.65 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 24.2. Średnia suma opadów 265 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:38 i na końcu miesiąca 12:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Boliwia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Boliwia w marzec to 14 ℃ (57.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.8 ℃ (46.04 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.25 ℃ (57.65 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.75 ℃ (56.75 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 23.2. Średnia suma opadów 241 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:10 i na końcu miesiąca 11:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Boliwia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Boliwia w kwiecień to 13.5 ℃ (56.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.8 ℃ (46.04 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.75 ℃ (56.75 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.25 ℃ (55.85 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 22.5. Średnia suma opadów 174 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:43 i na końcu miesiąca 11:31.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Boliwia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Boliwia w maj to 13 ℃ (55.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.6 ℃ (45.68 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.25 ℃ (55.85 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.75 ℃ (54.95 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 16.5. Średnia suma opadów 62 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:31 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:20 i na końcu miesiąca 11:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Boliwia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Boliwia w czerwiec to 12.5 ℃ (54.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.2 ℃ (39.56 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.75 ℃ (54.95 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.5 ℃ (54.5 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 7.4. Średnia suma opadów 6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:09 i na końcu miesiąca 11:09.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Boliwia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Boliwia w lipiec to 12.5 ℃ (54.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.1 ℃ (39.38 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.5 ℃ (54.5 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.5 ℃ (54.5 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 3.5. Średnia suma opadów 3.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:09 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:13 i na końcu miesiąca 11:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Boliwia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Boliwia w sierpień to 12.5 ℃ (54.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.5 ℃ (40.1 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.5 ℃ (54.5 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.75 ℃ (54.95 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 10.5. Średnia suma opadów 15.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:31 i na końcu miesiąca 11:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Boliwia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Boliwia w wrzesień to 13 ℃ (55.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.2 ℃ (41.36 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.75 ℃ (54.95 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.1 ℃ (55.58 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 18.2. Średnia suma opadów 100.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:57 i na końcu miesiąca 12:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Boliwia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Boliwia w październik to 13.2 ℃ (55.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.8 ℃ (44.24 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.1 ℃ (55.58 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.3 ℃ (55.94 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 23.2. Średnia suma opadów 140.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:24 i na końcu miesiąca 12:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Boliwia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Boliwia w listopad to 13.4 ℃ (56.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.5 ℃ (45.5 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.3 ℃ (55.94 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.7 ℃ (56.66 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 28.7. Średnia suma opadów 265 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:50 i na końcu miesiąca 12:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Boliwia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Boliwia w grudzień to 14 ℃ (57.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.8 ℃ (46.04 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.7 ℃ (56.66 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.1 ℃ (57.38 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 27.5. Średnia suma opadów 245 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:05 i na końcu miesiąca 13:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.