Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Bolívie

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Bolívie? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Jižní Amerika - Bolívie

Bolívie - jaké počasí lze čekat

Klima Bolívie se silně mění s nadmořskou výškou. Můžete očekávat vlhké a tropické počasí na některých místech, ale chladné a polosuché na jiných místech, dokonce i polární v západních Andách. Léta jsou obvykle na východě vlhká a vlhká, ale na západě suchá. Zimy jsou obvykle na západě velmi chladné.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Altiplano, Atocha, Beni, Chacaltaya, Challapampa, Challapata, Chochís, Chuquisaca, Cochabamba, Concepción, Copacabana, Cordillera de los Frailes, Coroico, Desaguadero, Guayaramerín, Huayna Potosí, Isla de la Luna, Isla del Sol, La Paz, Llallagua, Madidi National Park, Noel Kempff Mercado National Park, Oruro, Pando, Potosí, Puerto Quijarro, Puerto Suárez, Quillacollo, Quime, Riberalta, Rurrenabaque, Sajama National Park, Salar de Uyuni, Samaipata, San Borja, San Ignacio de Velasco, San Javier, San José de Chiquitos, San Juan, San Miguel de Velasco, San Miguel del Bala, San Pedro de Quemes, San Rafael de Velasco, Santa Ana de Velasco, Santa Cruz, Santiago de Chiquitos, Sorata, Sub Andean Bolivia, Sucre, Tarabuco, Tarata, Tarija, Tiwanaku, Torotoro National Park, Trinidad, Tropical Lowlands, Tupiza, Uyuni, Yampupata, Yumani.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde únor, průměrná maximální teplota 14.5 ℃ (58.1 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Nejchladnější měsíc je zde červen, průměrná maximální teplota 12.5 ℃ (54.5 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je listopad, průměrný počet deštivých dnů je 28.7. Nejméně deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 3.5.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Bolívie, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Nevado Sajama (6542 m) a nejnižší bod je Rio Paraguay (90 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Bolívie. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Bolívie - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bolívie v měsíci leden je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.35 ℃ (57.83 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 28.2. Průměrné srážky jsou 355 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:05 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:59 a na konci měsíce 12:50.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Bolívie - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bolívie v měsíci únor je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.35 ℃ (57.83 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.25 ℃ (57.65 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 24.2. Průměrné srážky jsou 265 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:50 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:38 a na konci měsíce 12:24.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Bolívie - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bolívie v měsíci březen je 14 ℃ (57.2 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.8 ℃ (46.04 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.25 ℃ (57.65 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.75 ℃ (56.75 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 23.2. Průměrné srážky jsou 241 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:24 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:10 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Bolívie - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bolívie v měsíci duben je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.8 ℃ (46.04 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.75 ℃ (56.75 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.25 ℃ (55.85 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 22.5. Průměrné srážky jsou 174 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:43 a na konci měsíce 11:31.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Bolívie - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bolívie v měsíci květen je 13 ℃ (55.4 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.25 ℃ (55.85 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.75 ℃ (54.95 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 16.5. Průměrné srážky jsou 62 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:31 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:20 a na konci měsíce 11:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Bolívie - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bolívie v měsíci červen je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.75 ℃ (54.95 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.5 ℃ (54.5 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 7.4. Průměrné srážky jsou 6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:09 a na konci měsíce 11:09.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Bolívie - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bolívie v měsíci červenec je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.5 ℃ (54.5 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.5 ℃ (54.5 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 3.5. Průměrné srážky jsou 3.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:09 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:13 a na konci měsíce 11:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Bolívie - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bolívie v měsíci srpen je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.5 ℃ (54.5 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.75 ℃ (54.95 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 10.5. Průměrné srážky jsou 15.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:21 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:31 a na konci měsíce 11:43.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Bolívie - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bolívie v měsíci září je 13 ℃ (55.4 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.75 ℃ (54.95 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.1 ℃ (55.58 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 18.2. Průměrné srážky jsou 100.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:43 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:57 a na konci měsíce 12:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Bolívie - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bolívie v měsíci říjen je 13.2 ℃ (55.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.1 ℃ (55.58 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.3 ℃ (55.94 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 23.2. Průměrné srážky jsou 140.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:24 a na konci měsíce 12:38.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Bolívie - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bolívie v měsíci listopad je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.5 ℃ (45.5 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.7 ℃ (56.66 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 28.7. Průměrné srážky jsou 265 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:50 a na konci měsíce 12:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Bolívie - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bolívie v měsíci prosinec je 14 ℃ (57.2 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.8 ℃ (46.04 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.7 ℃ (56.66 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.1 ℃ (57.38 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 27.5. Průměrné srážky jsou 245 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:05 a na konci měsíce 13:06.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.