Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Bośnia i Hercegowina

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Bośnia i Hercegowina? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Bośnia i Hercegowina

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Bośnia i Hercegowina

Klimat Bośni i Hercegowiny jest na południu Morza Śródziemnego, części Zachodnie i Środkowe mają gorące i suche lata, ale bardzo mroźne zimy. Północno-wschodnia część kraju ma klimat kontynentalny. Obszary wysokiej elewacji mają krótkie, chłodne lata i długie, surowe zimy. Wzdłuż wybrzeża zimy są łagodne, zwykle deszczowe.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Banja Luka, Bihać, Bosanska Krajina, Bosanska Krupa, Central Bosnia, Derventa, Doboj, Foča, Glamoč, Gradiska, Gračanica, Grude, Herzegovina, Jablanica, Jajce, Konjic, Kozara, Krupa na Vrbasu, Međugorje, Mostar, Mrkonjić Grad, Neum, Northeastern Bosnia, Olovo, Pale, Posavina, Prijedor, Sarajevo, Sarajevo Region, Srebrenica, Teslic, Travnik, Trebinje, Tuzla, Vareš, Višegrad, Zenica, Široki Brijeg.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 26.1 ℃ (78.98 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 12.8 ℃ (55.04 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 2.9 ℃ (37.22 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -4.2 ℃ (24.44 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest kwiecień, średnia liczba dni deszczowych jest w 11.1. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia liczba dni deszczowych jest w 7.8.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Bośnia i Hercegowina, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Maglic (2386 m) i najniższy punkt Adriatic Sea (0 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Bośnia i Hercegowina. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Bośnia i Hercegowina w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bośnia i Hercegowina w styczeń to 2.9 ℃ (37.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to -4.2 ℃ (24.44 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.3 ℃ (37.94 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.55 ℃ (40.19 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 10.2. Średnia suma opadów 70.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:16 i na końcu miesiąca 9:48.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Bośnia i Hercegowina w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bośnia i Hercegowina w luty to 6.2 ℃ (43.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to -2.1 ℃ (28.22 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.55 ℃ (40.19 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.35 ℃ (47.03 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 8.9. Średnia suma opadów 67.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:48 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:27 i na końcu miesiąca 11:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Bośnia i Hercegowina w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bośnia i Hercegowina w marzec to 10.5 ℃ (50.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.9 ℃ (33.62 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.35 ℃ (47.03 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.85 ℃ (55.13 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 10.1. Średnia suma opadów 68.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:56 i na końcu miesiąca 12:41.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Bośnia i Hercegowina w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bośnia i Hercegowina w kwiecień to 15.2 ℃ (59.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.7 ℃ (40.46 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.85 ℃ (55.13 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.05 ℃ (64.49 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 11.1. Średnia suma opadów 74.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:41 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:26 i na końcu miesiąca 14:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Bośnia i Hercegowina w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bośnia i Hercegowina w maj to 20.9 ℃ (69.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.9 ℃ (48.02 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.05 ℃ (64.49 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22 ℃ (71.6 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 11. Średnia suma opadów 82.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:44 i na końcu miesiąca 15:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Bośnia i Hercegowina w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bośnia i Hercegowina w czerwiec to 23.1 ℃ (73.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.8 ℃ (53.24 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22 ℃ (71.6 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.6 ℃ (76.28 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 10.8. Średnia suma opadów 90 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:26 i na końcu miesiąca 15:26.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Bośnia i Hercegowina w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bośnia i Hercegowina w lipiec to 26.1 ℃ (78.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.8 ℃ (55.04 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.6 ℃ (76.28 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.1 ℃ (78.98 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 9.2. Średnia suma opadów 78 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:26 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:10 i na końcu miesiąca 14:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Bośnia i Hercegowina w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bośnia i Hercegowina w sierpień to 26.1 ℃ (78.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.8 ℃ (55.04 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.1 ℃ (78.98 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.1 ℃ (75.38 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 7.8. Średnia suma opadów 71 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:42 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:06 i na końcu miesiąca 13:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Bośnia i Hercegowina w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bośnia i Hercegowina w wrzesień to 22.1 ℃ (71.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.1 ℃ (50.18 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.1 ℃ (75.38 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.6 ℃ (67.28 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 7.9. Średnia suma opadów 69.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:41 i na końcu miesiąca 11:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Bośnia i Hercegowina w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bośnia i Hercegowina w październik to 17.1 ℃ (62.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.9 ℃ (42.62 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.6 ℃ (67.28 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.6 ℃ (56.48 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 8.1. Średnia suma opadów 76.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:11 i na końcu miesiąca 10:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Bośnia i Hercegowina w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bośnia i Hercegowina w listopad to 10.1 ℃ (50.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.8 ℃ (35.24 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.6 ℃ (56.48 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.9 ℃ (44.42 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 9.8. Średnia suma opadów 95.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:49 i na końcu miesiąca 9:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Bośnia i Hercegowina w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bośnia i Hercegowina w grudzień to 3.7 ℃ (38.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to -2.5 ℃ (27.5 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.9 ℃ (44.42 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.3 ℃ (37.94 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 10.8. Średnia suma opadów 84.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:58 i na końcu miesiąca 8:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Bośnia i Hercegowina w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Sarajevotemperatura: - najwyższa temperatura: 3.7 ℃ (38.66 ℉)najniższa temperatura: -2.5 ℃ (27.5 ℉)opady: 84.7mmdeszcz deszcz dni: 10.8
Mostartemperatura: - najwyższa temperatura: 10.1 ℃ (50.18 ℉)najniższa temperatura: 3.6 ℃ (38.48 ℉)opady: 178.5mmdeszcz deszcz dni: 13.3
Tuzlatemperatura: - najwyższa temperatura: 5.3 ℃ (41.54 ℉)najniższa temperatura: -2.3 ℃ (27.86 ℉)opady: 71.2mmdeszcz deszcz dni: 15.9
Banja Lukatemperatura: - najwyższa temperatura: 5.4 ℃ (41.72 ℉)najniższa temperatura: -2.4 ℃ (27.68 ℉)opady: 87.8mmdeszcz deszcz dni: 15.2
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.