Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Česko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Česko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Česko

Česko - aké počasie môžete očakávať

Podnebie v Česku je mierne s pomerne teplými a suchými letami a studenými zimami. Niektoré leto ale chladnejšie, niektoré teplejšie, to isté možno povedať o zimách. Najväčšou teplou časťou krajiny je juhovýchod, kde sa vyrába aj víno. V horách je zvyčajne chladnejšia, takže keď plánujete ísť tam, pamätajte na to. V zime môžete očakávať sneh v horách (a niekedy aj v nížinách), ale nie je to isté.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Benešov, Beroun, Český ráj, České Švýcarsko, Brno, Střední Čechy, České Středohoří, Cheb, Dolní Kounice, Děčín, East Bohemia, Františkovy Lázně, Highlands, Holašovice, Hradec Králové, Karlovy Vary, Karlštejn, Karviná, Kleť, Kralupy nad Vltavou, Kroměříž, Kutná Hora, Lednice Valtice, Liberec, Lipno, Litomyšl, Litoměřice, Litovel, Litvínov, Loket, Mariánské Lázně, Mutěnice Wine Region, Severní Čechy, Severní Morava a Slezsko, Novosedly na Moravě, Nové Hrady, Nové Město pod Smrkem, Olomouc, Opava, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Prachov Rocks, Praha, Prostějov, Písek, Rakvice, Slavonice, Jižní Čechy, Jižní Morava, Šumava, Teplice, Terezín, Tábor, Třeboň, Vrchlabí, Západní Čechy, Zlín, Znojmo, Zruč nad Sázavou, Ústí nad Labem, Ústí nad Orlicí District, České Budějovice, Český Krumlov, Špindlerův Mlýn.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 25.9 ℃ (78.62 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 2.7 ℃ (36.86 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -2.2 ℃ (28.04 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 9.2. Najmenej daždivý mesiac tu je Február, priemerný počet daždivých dní je 5.3.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Česko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Snezka (1602 m) a najnižší bod je Labe (Elbe) River (115 m). Takže rozdiely v nadmorských výškach v tejto krajine nie sú zanedbateľné a mali by ste očakávať, že počasie sa bude líšiť v miestach v rôznych nadmorských výškach. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Česko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Česko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Česko v mesiaci Január je 2.7 ℃ (36.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.2 ℃ (28.04 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.2 ℃ (37.76 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.6 ℃ (38.48 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 5.7. Priemerné zrážky sú 20.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:32 a na konci mesiaca 9:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Česko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Česko v mesiaci Február je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.6 ℃ (29.12 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.6 ℃ (38.48 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.85 ℃ (44.33 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 5.3. Priemerné zrážky sú 19 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:03 a na konci mesiaca 10:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Česko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Česko v mesiaci Marec je 9.2 ℃ (48.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.7 ℃ (35.06 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.85 ℃ (44.33 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.2 ℃ (53.96 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 6.7. Priemerné zrážky sú 26 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:54 a na konci mesiaca 12:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Česko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Česko v mesiaci Apríl je 15.2 ℃ (59.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.2 ℃ (53.96 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.05 ℃ (64.49 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 5.9. Priemerné zrážky sú 23.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:46 a na konci mesiaca 14:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Česko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Česko v mesiaci Máj je 20.9 ℃ (69.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.8 ℃ (49.64 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.05 ℃ (64.49 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.65 ℃ (70.97 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 8.6. Priemerné zrážky sú 52.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:25 a na konci mesiaca 16:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Česko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Česko v mesiaci Jún je 22.4 ℃ (72.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.6 ℃ (54.68 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.65 ℃ (70.97 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.85 ℃ (74.93 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 9.2. Priemerné zrážky sú 56.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:20 a na konci mesiaca 16:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Česko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Česko v mesiaci Júl je 25.3 ℃ (77.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.85 ℃ (74.93 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 8.7. Priemerné zrážky sú 64.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:59 a na konci mesiaca 15:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Česko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Česko v mesiaci August je 25.9 ℃ (78.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23 ℃ (73.4 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 8.3. Priemerné zrážky sú 59.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:36 a na konci mesiaca 13:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Česko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Česko v mesiaci September je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23 ℃ (73.4 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.15 ℃ (62.87 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 7.3. Priemerné zrážky sú 35.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:49 a na konci mesiaca 11:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Česko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Česko v mesiaci Október je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.4 ℃ (43.52 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.15 ℃ (62.87 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.85 ℃ (51.53 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 5.5. Priemerné zrážky sú 23.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:58 a na konci mesiaca 10:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Česko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Česko v mesiaci November je 7.5 ℃ (45.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.85 ℃ (51.53 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.6 ℃ (42.08 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 7.3. Priemerné zrážky sú 28.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:14 a na konci mesiaca 8:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Česko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Česko v mesiaci December je 3.7 ℃ (38.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.9 ℃ (30.38 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.6 ℃ (42.08 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.2 ℃ (37.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 5.8. Priemerné zrážky sú 24.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:08 a na konci mesiaca 8:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Česko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Pragueteplota: - najvyššia teplota: 3.7 ℃ (38.66 ℉)najnižšia teplota: -0.9 ℃ (30.38 ℉)zrážky: 24.9mmdaždivé dni: 5.8
Brnoteplota: - najvyššia teplota: 2.2 ℃ (35.96 ℉)najnižšia teplota: -2.7 ℃ (27.14 ℉)zrážky: 32.2mmdaždivé dni: 7.6
Ostravateplota: - najvyššia teplota: 2.8 ℃ (37.04 ℉)najnižšia teplota: -2.7 ℃ (27.14 ℉)zrážky: 42mmdaždivé dni: 9
Pilsenteplota: - najvyššia teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)najnižšia teplota: -1.6 ℃ (29.12 ℉)zrážky: 33.1mmdaždivé dni: 8
Liberecteplota: - najvyššia teplota: 1.9 ℃ (35.42 ℉)najnižšia teplota: -2.8 ℃ (26.96 ℉)zrážky: 68.4mmdaždivé dni: 13.3
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.