Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Czechy

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Czechy? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Czechy

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Czechy

Klimat Republiki Czeskiej jest łagodny z dość ciepłym i suchym latem oraz mroźnymi zimami. Niektóre lata są zimniejsze, niektóre cieplejsze, to samo można powiedzieć o zimach. Najbardziej ciepłą częścią kraju jest południowo-wschodnia, gdzie produkowane jest również wino. Zwykle jest zimniej w górach, więc planując tam iść, miej to na uwadze. Zimą można spodziewać się śniegu w górach (a czasami także na nizinach), ale nie na pewno.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Benešov, Beroun, Český ráj, České Švýcarsko, Brno, Střední Čechy, České Středohoří, Cheb, Dolní Kounice, Děčín, East Bohemia, Františkovy Lázně, Highlands, Holašovice, Hradec Králové, Karlovy Vary, Karlštejn, Karviná, Kleť, Kralupy nad Vltavou, Kroměříž, Kutná Hora, Lednice Valtice, Liberec, Lipno, Litomyšl, Litoměřice, Litovel, Litvínov, Loket, Mariánské Lázně, Mutěnice Wine Region, Severní Čechy, Severní Morava a Slezsko, Novosedly na Moravě, Nové Hrady, Nové Město pod Smrkem, Olomouc, Opava, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Prachov Rocks, Praha, Prostějov, Písek, Rakvice, Slavonice, Jižní Čechy, Jižní Morava, Šumava, Teplice, Terezín, Tábor, Třeboň, Vrchlabí, Západní Čechy, Zlín, Znojmo, Zruč nad Sázavou, Ústí nad Labem, Ústí nad Orlicí District, České Budějovice, Český Krumlov, Špindlerův Mlýn.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 25.9 ℃ (78.62 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 14.1 ℃ (57.38 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 2.7 ℃ (36.86 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -2.2 ℃ (28.04 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 9.2. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest luty, średnia liczba dni deszczowych jest w 5.3.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Czechy, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Snezka (1602 m) i najniższy punkt Labe (Elbe) River (115 m). Różnice w wysokościach w tym kraju nie są bez znaczenia i należy oczekiwać, że pogoda będzie inna w różnych miejscach na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Czechy. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Czechy w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czechy w styczeń to 2.7 ℃ (36.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to -2.2 ℃ (28.04 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.2 ℃ (37.76 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.6 ℃ (38.48 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 5.7. Średnia suma opadów 20.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:32 i na końcu miesiąca 9:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Czechy w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czechy w luty to 4.5 ℃ (40.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.6 ℃ (29.12 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.6 ℃ (38.48 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.85 ℃ (44.33 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 5.3. Średnia suma opadów 19 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:03 i na końcu miesiąca 10:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Czechy w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czechy w marzec to 9.2 ℃ (48.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.7 ℃ (35.06 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.85 ℃ (44.33 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.2 ℃ (53.96 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 6.7. Średnia suma opadów 26 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:54 i na końcu miesiąca 12:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Czechy w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czechy w kwiecień to 15.2 ℃ (59.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.2 ℃ (41.36 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.2 ℃ (53.96 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.05 ℃ (64.49 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 5.9. Średnia suma opadów 23.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:51 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:46 i na końcu miesiąca 14:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Czechy w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czechy w maj to 20.9 ℃ (69.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.8 ℃ (49.64 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.05 ℃ (64.49 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.65 ℃ (70.97 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 8.6. Średnia suma opadów 52.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:25 i na końcu miesiąca 16:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Czechy w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czechy w czerwiec to 22.4 ℃ (72.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.6 ℃ (54.68 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.65 ℃ (70.97 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.85 ℃ (74.93 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 9.2. Średnia suma opadów 56.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:20 i na końcu miesiąca 16:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Czechy w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czechy w lipiec to 25.3 ℃ (77.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.6 ℃ (58.28 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.85 ℃ (74.93 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.6 ℃ (78.08 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 8.7. Średnia suma opadów 64.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:59 i na końcu miesiąca 15:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Czechy w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czechy w sierpień to 25.9 ℃ (78.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.1 ℃ (57.38 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.6 ℃ (78.08 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23 ℃ (73.4 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 8.3. Średnia suma opadów 59.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:36 i na końcu miesiąca 13:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Czechy w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czechy w wrzesień to 20.1 ℃ (68.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.8 ℃ (51.44 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23 ℃ (73.4 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.15 ℃ (62.87 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 7.3. Średnia suma opadów 35.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:49 i na końcu miesiąca 11:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Czechy w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czechy w październik to 14.2 ℃ (57.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.4 ℃ (43.52 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.15 ℃ (62.87 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.85 ℃ (51.53 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 5.5. Średnia suma opadów 23.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:58 i na końcu miesiąca 10:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Czechy w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czechy w listopad to 7.5 ℃ (45.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.3 ℃ (36.14 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.85 ℃ (51.53 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.6 ℃ (42.08 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 7.3. Średnia suma opadów 28.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:14 i na końcu miesiąca 8:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Czechy w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czechy w grudzień to 3.7 ℃ (38.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.9 ℃ (30.38 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.6 ℃ (42.08 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.2 ℃ (37.76 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 5.8. Średnia suma opadów 24.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:08 i na końcu miesiąca 8:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Czechy w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Praguetemperatura: - najwyższa temperatura: 3.7 ℃ (38.66 ℉)najniższa temperatura: -0.9 ℃ (30.38 ℉)opady: 24.9mmdeszcz deszcz dni: 5.8
Brnotemperatura: - najwyższa temperatura: 2.2 ℃ (35.96 ℉)najniższa temperatura: -2.7 ℃ (27.14 ℉)opady: 32.2mmdeszcz deszcz dni: 7.6
Ostravatemperatura: - najwyższa temperatura: 2.8 ℃ (37.04 ℉)najniższa temperatura: -2.7 ℃ (27.14 ℉)opady: 42mmdeszcz deszcz dni: 9
Pilsentemperatura: - najwyższa temperatura: 2.7 ℃ (36.86 ℉)najniższa temperatura: -1.6 ℃ (29.12 ℉)opady: 33.1mmdeszcz deszcz dni: 8
Liberectemperatura: - najwyższa temperatura: 1.9 ℃ (35.42 ℉)najniższa temperatura: -2.8 ℃ (26.96 ℉)opady: 68.4mmdeszcz deszcz dni: 13.3
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2023 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest