Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Ekvádor

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Ekvádor? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Južná Amerika - Ekvádor

Ekvádor - aké počasie môžete očakávať

Klima Ekvádoru sa líši podľa regiónu. Počasie je tropické pozdĺž pobrežia, ale vo vyšších nadmorských výškach sa stáva chladnejším vnútrozemím. Môžete očakávať tropické počasie v amazonskej džungli nížiny. Pobrežné oblasti sú často horúce a daždivé od januára do apríla. Všeobecne platí, že suchá sezóna je od júna do septembra, vlhká sezóna je od októbra do mája.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Agua Blanca, Alausi, Amazon, Ambato, Andean Highlands, Atacames, Babahoyo, Baeza, Bahia de Caraquez, Baltra, Baños, Bolivar, Canoa, Chugchilán, Coastal Lowlands, Coca, Cotopaxi, Cuenca, Cuyabeno Wildlife Reserve, Esmeraldas, Espanola, Fernandina, Floreana, Galapagos Islands, Genovesa, Guamote, Guano, Guaranda, Guayaquil, Huaquillas, Ibarra, Isabela, Isinliví, Lago Agrio, Laguna Cuicocha, Laguna Quilotoa, Latacunga, Loja, Machala, Manta, Mindo, Montanita, Montecristi, Muisne, Otavalo, Papallacta, Piedra Blanca, Puerto Ayora, Puerto Baquerizo Moreno, Puerto Cayo, Puerto El Morro, Puerto López, Puerto Villamil, Pululahua Geobotanical Reserve, Quevedo, Quito, Riobamba, Salinas, Salinas de Guaranda, San Cristobal, San Luis de Pambil, San Miguel, Sangay National Park, Santa Cruz, Santa Fe, Santiago de Bolivar, Santo Domingo de los Colorados, South Plaza, Tababela, Tena, Tulcan, Vilcabamba, Yasuni National Park, Zamora, Zaruma, Zumbahua.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Marec, priemerná maximálna teplota je 20.7 ℃ (69.26 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 10.2 ℃ (50.36 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Apríl, priemerný počet daždivých dní je 20.4. Najmenej daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 6.9.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Ekvádor, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Chimborazo (6267 m) a najnižší bod je Pacific Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Ekvádor. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Ekvádor - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ekvádor v mesiaci Január je 21.8 ℃ (71.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.75 ℃ (71.15 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 12.8. Priemerné zrážky sú 82.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:07 a na konci mesiaca 12:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Ekvádor - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ekvádor v mesiaci Február je 21.7 ℃ (71.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.75 ℃ (71.15 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.2 ℃ (70.16 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 14.1. Priemerné zrážky sú 108.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:07 a na konci mesiaca 12:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Ekvádor - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ekvádor v mesiaci Marec je 20.7 ℃ (69.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.2 ℃ (50.36 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.2 ℃ (70.16 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.75 ℃ (69.35 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 19.4. Priemerné zrážky sú 144.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:06 a na konci mesiaca 12:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Ekvádor - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ekvádor v mesiaci Apríl je 20.8 ℃ (69.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.75 ℃ (69.35 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.85 ℃ (69.53 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 20.4. Priemerné zrážky sú 174.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:06 a na konci mesiaca 12:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Ekvádor - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ekvádor v mesiaci Máj je 20.9 ℃ (69.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.4 ℃ (50.72 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.85 ℃ (69.53 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 17.1. Priemerné zrážky sú 103 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:06 a na konci mesiaca 12:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Ekvádor - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ekvádor v mesiaci Jún je 21.8 ℃ (71.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.7 ℃ (71.06 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 9.9. Priemerné zrážky sú 39.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:06 a na konci mesiaca 12:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Ekvádor - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ekvádor v mesiaci Júl je 21.6 ℃ (70.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.5 ℃ (49.1 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.7 ℃ (71.06 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.1 ℃ (71.78 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 7.2. Priemerné zrážky sú 21 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:06 a na konci mesiaca 12:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Ekvádor - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ekvádor v mesiaci August je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.1 ℃ (71.78 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.4 ℃ (72.32 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 6.9. Priemerné zrážky sú 28.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:06 a na konci mesiaca 12:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Ekvádor - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ekvádor v mesiaci September je 22.2 ℃ (71.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.5 ℃ (49.1 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.4 ℃ (72.32 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22 ℃ (71.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 12. Priemerné zrážky sú 69.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:06 a na konci mesiaca 12:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Ekvádor - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ekvádor v mesiaci Október je 21.8 ℃ (71.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.5 ℃ (49.1 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22 ℃ (71.6 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.55 ℃ (70.79 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 17.6. Priemerné zrážky sú 112.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:06 a na konci mesiaca 12:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Ekvádor - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ekvádor v mesiaci November je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10 ℃ (50 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.55 ℃ (70.79 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.15 ℃ (70.07 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 16.3. Priemerné zrážky sú 109 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:07 a na konci mesiaca 12:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Ekvádor - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ekvádor v mesiaci December je 21 ℃ (69.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.15 ℃ (70.07 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 15. Priemerné zrážky sú 101.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:07 a na konci mesiaca 12:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Ekvádor. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Quitoteplota: - najvyššia teplota: 21 ℃ (69.8 ℉)najnižšia teplota: 10.1 ℃ (50.18 ℉)zrážky: 101.3mmdaždivé dni: 15
Cuencateplota: - najvyššia teplota: 21.9 ℃ (71.42 ℉)najnižšia teplota: 11.2 ℃ (52.16 ℉)zrážky: 87.7mmdaždivé dni: 15.1
Guayaquilteplota: - najvyššia teplota: 32.4 ℃ (90.32 ℉)najnižšia teplota: 22.8 ℃ (73.04 ℉)zrážky: 68.9mmdaždivé dni: 9.1
San Cristobal Galapagosteplota: - najvyššia teplota: 28 ℃ (82.4 ℉)najnižšia teplota: 22.4 ℃ (72.32 ℉)zrážky: 51.6mmdaždivé dni: 9.9
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.