Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Ekwador

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Ekwador? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Ekwador

Klimat Ekwadoru jest zróżnicowany w zależności od regionu. Pogoda jest tropikalna wzdłuż wybrzeża, ale staje się zimniejsza w głębi lądu na wyższych wysokościach. Możesz spodziewać się tropikalnej pogody na nizinach dżungli amazońskiej. Obszary przybrzeżne są często gorące i deszczowe od stycznia do kwietnia. Ogólnie rzecz biorąc, pora sucha trwa od czerwca do września, pora deszczowa trwa od października do maja.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Agua Blanca, Alausi, Amazon, Ambato, Andean Highlands, Atacames, Babahoyo, Baeza, Bahia de Caraquez, Baltra, Baños, Bolivar, Canoa, Chugchilán, Coastal Lowlands, Coca, Cotopaxi, Cuenca, Cuyabeno Wildlife Reserve, Esmeraldas, Espanola, Fernandina, Floreana, Galapagos Islands, Genovesa, Guamote, Guano, Guaranda, Guayaquil, Huaquillas, Ibarra, Isabela, Isinliví, Lago Agrio, Laguna Cuicocha, Laguna Quilotoa, Latacunga, Loja, Machala, Manta, Mindo, Montanita, Montecristi, Muisne, Otavalo, Papallacta, Piedra Blanca, Puerto Ayora, Puerto Baquerizo Moreno, Puerto Cayo, Puerto El Morro, Puerto López, Puerto Villamil, Pululahua Geobotanical Reserve, Quevedo, Quito, Riobamba, Salinas, Salinas de Guaranda, San Cristobal, San Luis de Pambil, San Miguel, Sangay National Park, Santa Cruz, Santa Fe, Santiago de Bolivar, Santo Domingo de los Colorados, South Plaza, Tababela, Tena, Tulcan, Vilcabamba, Yasuni National Park, Zamora, Zaruma, Zumbahua.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 22.6 ℃ (72.68 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 9.7 ℃ (49.46 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest marzec, średnia maksymalna temperatura jest 20.7 ℃ (69.26 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 10.2 ℃ (50.36 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest kwiecień, średnia liczba dni deszczowych jest w 20.4. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia liczba dni deszczowych jest w 6.9.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Ekwador, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Chimborazo (6267 m) i najniższy punkt Pacific Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Ekwador. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Ekwador w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ekwador w styczeń to 21.8 ℃ (71.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.1 ℃ (50.18 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.4 ℃ (70.52 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.75 ℃ (71.15 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 12.8. Średnia suma opadów 82.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:07 i na końcu miesiąca 12:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Ekwador w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ekwador w luty to 21.7 ℃ (71.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.3 ℃ (50.54 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.75 ℃ (71.15 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.2 ℃ (70.16 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 14.1. Średnia suma opadów 108.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:07 i na końcu miesiąca 12:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Ekwador w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ekwador w marzec to 20.7 ℃ (69.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.2 ℃ (50.36 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.2 ℃ (70.16 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.75 ℃ (69.35 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 19.4. Średnia suma opadów 144.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:06 i na końcu miesiąca 12:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Ekwador w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ekwador w kwiecień to 20.8 ℃ (69.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.3 ℃ (50.54 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.75 ℃ (69.35 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.85 ℃ (69.53 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 20.4. Średnia suma opadów 174.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:06 i na końcu miesiąca 12:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Ekwador w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ekwador w maj to 20.9 ℃ (69.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.4 ℃ (50.72 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.85 ℃ (69.53 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.35 ℃ (70.43 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 17.1. Średnia suma opadów 103 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:06 i na końcu miesiąca 12:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Ekwador w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ekwador w czerwiec to 21.8 ℃ (71.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.9 ℃ (49.82 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.35 ℃ (70.43 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.7 ℃ (71.06 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 9.9. Średnia suma opadów 39.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:06 i na końcu miesiąca 12:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Ekwador w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ekwador w lipiec to 21.6 ℃ (70.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.5 ℃ (49.1 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.7 ℃ (71.06 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.1 ℃ (71.78 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 7.2. Średnia suma opadów 21 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:06 i na końcu miesiąca 12:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Ekwador w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ekwador w sierpień to 22.6 ℃ (72.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.7 ℃ (49.46 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.1 ℃ (71.78 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.4 ℃ (72.32 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 6.9. Średnia suma opadów 28.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:06 i na końcu miesiąca 12:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Ekwador w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ekwador w wrzesień to 22.2 ℃ (71.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.5 ℃ (49.1 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.4 ℃ (72.32 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22 ℃ (71.6 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 12. Średnia suma opadów 69.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:06 i na końcu miesiąca 12:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Ekwador w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ekwador w październik to 21.8 ℃ (71.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.5 ℃ (49.1 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22 ℃ (71.6 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.55 ℃ (70.79 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 17.6. Średnia suma opadów 112.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:06 i na końcu miesiąca 12:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Ekwador w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ekwador w listopad to 21.3 ℃ (70.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10 ℃ (50 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.55 ℃ (70.79 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.15 ℃ (70.07 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 16.3. Średnia suma opadów 109 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:07 i na końcu miesiąca 12:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Ekwador w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ekwador w grudzień to 21 ℃ (69.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.1 ℃ (50.18 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.15 ℃ (70.07 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.4 ℃ (70.52 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 15. Średnia suma opadów 101.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:07 i na końcu miesiąca 12:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Ekwador w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Quitotemperatura: - najwyższa temperatura: 21 ℃ (69.8 ℉)najniższa temperatura: 10.1 ℃ (50.18 ℉)opady: 101.3mmdeszcz deszcz dni: 15
Cuencatemperatura: - najwyższa temperatura: 21.9 ℃ (71.42 ℉)najniższa temperatura: 11.2 ℃ (52.16 ℉)opady: 87.7mmdeszcz deszcz dni: 15.1
Guayaquiltemperatura: - najwyższa temperatura: 32.4 ℃ (90.32 ℉)najniższa temperatura: 22.8 ℃ (73.04 ℉)opady: 68.9mmdeszcz deszcz dni: 9.1
San Cristobal Galapagostemperatura: - najwyższa temperatura: 28 ℃ (82.4 ℉)najniższa temperatura: 22.4 ℃ (72.32 ℉)opady: 51.6mmdeszcz deszcz dni: 9.9
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.