Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Izrael

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Izrael? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Izrael

Izrael - aké počasie môžete očakávať

Izraelské prostredie je mierne stredomorské, ale počas južnej a východnej púštnej oblasti je zvyčajne horúce a suché. Zimy môžu byť chladné a daždivé, ale priemerné teploty sú oveľa vyššie ako zmrznutie. Letá zvyčajne sú pozdĺž pobrežia vlhké.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Abu Ghosh, Afula, Akko, Arad, Ashdod, Ashkelon, Bat Yam, Beer Sheva, Beit Shean Valley, Beit Shemesh, Beth Guvrin, Bnei Brak, Caesarea, Carmel Range, Dead Sea, Dimona, Eilat, Ein Gedi, Galilee Panhandle, Givat Shmuel, Golan Heights, Hadera, Haifa, Herzliya, Holon, Israeli Coastal Plain, Jerusalem, Jerusalem Hills, Jezreel Valley, Judaean Desert, Katzrin, Kibbutz Geva, Lod, Lower Galilee, Majdal Shams, Masada, Mitzpe Ramon, Modi'in, Mount Hermon, Nahariyya, Nazareth, Negev, Netanya, Netivot, Petah Tikva, Ra'anana, Rahat, Ramat Gan, Ramla, Rehovot, Rishon LeTzion, Rosh Haniqra, Safed, Samar, Sde Boker, Sea of Galilee region, Shfela, Tel Aviv, Tiberias, Upper Galilee, Western Galilee, Yerucham, Zikhron Ya'akov, Zippori.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 30.6 ℃ (87.08 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 20.5 ℃ (68.9 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 7 ℃ (44.6 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 12.4. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 0.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Izrael, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Har Meron (1208 m) a najnižší bod je Dead Sea (-431 m). Takže rozdiely v nadmorských výškach v tejto krajine nie sú zanedbateľné a mali by ste očakávať, že počasie sa bude líšiť v miestach v rôznych nadmorských výškach. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Izrael. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Izrael - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Izrael v mesiaci Január je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7 ℃ (44.6 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.05 ℃ (57.29 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.2 ℃ (55.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 12.4. Priemerné zrážky sú 130.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:18 a na konci mesiaca 10:37.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Izrael - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Izrael v mesiaci Február je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.1 ℃ (44.78 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.2 ℃ (55.76 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.4 ℃ (59.72 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 12.2. Priemerné zrážky sú 128.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:37 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:02 a na konci mesiaca 11:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Izrael - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Izrael v mesiaci Marec je 17.1 ℃ (62.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.5 ℃ (49.1 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.55 ℃ (67.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 9. Priemerné zrážky sú 76.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:59 a na konci mesiaca 12:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Izrael - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Izrael v mesiaci Apríl je 22 ℃ (71.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.4 ℃ (54.32 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.55 ℃ (67.19 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.35 ℃ (75.83 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 3.8. Priemerné zrážky sú 18.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:57 a na konci mesiaca 13:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Izrael - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Izrael v mesiaci Máj je 26.7 ℃ (80.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.35 ℃ (75.83 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.5 ℃ (81.5 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 1.3. Priemerné zrážky sú 6.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:46 a na konci mesiaca 14:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Izrael - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Izrael v mesiaci Jún je 28.3 ℃ (82.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.7 ℃ (65.66 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.5 ℃ (81.5 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.45 ℃ (85.01 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 0.1. Priemerné zrážky sú 0.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:12 a na konci mesiaca 14:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Izrael - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Izrael v mesiaci Júl je 30.6 ℃ (87.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.5 ℃ (68.9 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.45 ℃ (85.01 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.4 ℃ (86.72 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 0. Priemerné zrážky sú 0 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:02 a na konci mesiaca 13:45.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Izrael - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Izrael v mesiaci August je 30.2 ℃ (86.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.4 ℃ (68.72 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.4 ℃ (86.72 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 0. Priemerné zrážky sú 0 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:22 a na konci mesiaca 12:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Izrael - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Izrael v mesiaci September je 28.9 ℃ (84.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.95 ℃ (80.51 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 0.4. Priemerné zrážky sú 0.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:28 a na konci mesiaca 11:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Izrael - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Izrael v mesiaci Október je 25 ℃ (77 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.2 ℃ (62.96 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.95 ℃ (80.51 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.3 ℃ (72.14 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 4. Priemerné zrážky sú 13.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:30 a na konci mesiaca 11:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Izrael - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Izrael v mesiaci November je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.9 ℃ (55.22 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.3 ℃ (72.14 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.5 ℃ (63.5 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 7. Priemerné zrážky sú 53.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:38 a na konci mesiaca 10:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Izrael - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Izrael v mesiaci December je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.3 ℃ (48.74 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.5 ℃ (63.5 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.05 ℃ (57.29 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 10.2. Priemerné zrážky sú 104.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:06 a na konci mesiaca 10:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Izrael. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Jerusalemteplota: - najvyššia teplota: 15.4 ℃ (59.72 ℉)najnižšia teplota: 9.3 ℃ (48.74 ℉)zrážky: 104.2mmdaždivé dni: 10.2
Tel Avivteplota: - najvyššia teplota: 20 ℃ (68 ℉)najnižšia teplota: 11.8 ℃ (53.24 ℉)zrážky: 124.8mmdaždivé dni: 10.6
Tiberiasteplota: - najvyššia teplota: 20.4 ℃ (68.72 ℉)najnižšia teplota: 12.4 ℃ (54.32 ℉)zrážky: 93.1mmdaždivé dni: 9.7
Eilatteplota: - najvyššia teplota: 23.4 ℃ (74.12 ℉)najnižšia teplota: 11.9 ℃ (53.42 ℉)zrážky: 5mmdaždivé dni: 1.7
Afulateplota: - najvyššia teplota: 19.7 ℃ (67.46 ℉)najnižšia teplota: 7.5 ℃ (45.5 ℉)zrážky: 102.2mmdaždivé dni: 10
Beer Shevateplota: - najvyššia teplota: 20 ℃ (68 ℉)najnižšia teplota: 8.9 ℃ (48.02 ℉)zrážky: 38.6mmdaždivé dni: 7.1
Haifateplota: - najvyššia teplota: 18.1 ℃ (64.58 ℉)najnižšia teplota: 11.8 ℃ (53.24 ℉)zrážky: 141.3mmdaždivé dni: 11.8
Lodteplota: - najvyššia teplota: 20.5 ℃ (68.9 ℉)najnižšia teplota: 10.8 ℃ (51.44 ℉)zrážky: 125.4mmdaždivé dni: 10.1
Mizpe Ramonteplota: - najvyššia teplota: 15.8 ℃ (60.44 ℉)najnižšia teplota: 8.8 ℃ (47.84 ℉)zrážky: 11.5mmdaždivé dni: 3.9
Nazarethteplota: - najvyššia teplota: 16.8 ℃ (62.24 ℉)najnižšia teplota: 10 ℃ (50 ℉)zrážky: 128.9mmdaždivé dni: 9.9
Zefatteplota: - najvyššia teplota: 12.9 ℃ (55.22 ℉)najnižšia teplota: 7.7 ℃ (45.86 ℉)zrážky: 134.3mmdaždivé dni: 12.4
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.