Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Izrael

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Izrael? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Izrael

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Izrael

Klimat Izraela jest umiarkowany w klimacie śródziemnomorskim, ale pogoda jest zwykle gorąca i sucha na południowych i wschodnich obszarach pustynnych. Zimy mogą być chłodne i deszczowe, ale średnie temperatury są znacznie powyżej zera. Lata są zwykle wilgotne wzdłuż wybrzeża.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Abu Ghosh, Afula, Akko, Arad, Ashdod, Ashkelon, Bat Yam, Beer Sheva, Beit Shean Valley, Beit Shemesh, Beth Guvrin, Bnei Brak, Caesarea, Carmel Range, Dead Sea, Dimona, Eilat, Ein Gedi, Galilee Panhandle, Givat Shmuel, Golan Heights, Hadera, Haifa, Herzliya, Holon, Israeli Coastal Plain, Jerusalem, Jerusalem Hills, Jezreel Valley, Judaean Desert, Katzrin, Kibbutz Geva, Lod, Lower Galilee, Majdal Shams, Masada, Mitzpe Ramon, Modi'in, Mount Hermon, Nahariyya, Nazareth, Negev, Netanya, Netivot, Petah Tikva, Ra'anana, Rahat, Ramat Gan, Ramla, Rehovot, Rishon LeTzion, Rosh Haniqra, Safed, Samar, Sde Boker, Sea of Galilee region, Shfela, Tel Aviv, Tiberias, Upper Galilee, Western Galilee, Yerucham, Zikhron Ya'akov, Zippori.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 30.6 ℃ (87.08 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 20.5 ℃ (68.9 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 12.7 ℃ (54.86 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 7 ℃ (44.6 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 12.4. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 0.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Izrael, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Har Meron (1208 m) i najniższy punkt Dead Sea (-431 m). Różnice w wysokościach w tym kraju nie są bez znaczenia i należy oczekiwać, że pogoda będzie inna w różnych miejscach na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Izrael. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Izrael w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Izrael w styczeń to 12.7 ℃ (54.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7 ℃ (44.6 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.05 ℃ (57.29 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.2 ℃ (55.76 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 12.4. Średnia suma opadów 130.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:18 i na końcu miesiąca 10:37.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Izrael w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Izrael w luty to 13.7 ℃ (56.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.1 ℃ (44.78 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.2 ℃ (55.76 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.4 ℃ (59.72 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 12.2. Średnia suma opadów 128.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:37 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:02 i na końcu miesiąca 11:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Izrael w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Izrael w marzec to 17.1 ℃ (62.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.5 ℃ (49.1 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.4 ℃ (59.72 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.55 ℃ (67.19 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 9. Średnia suma opadów 76.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:59 i na końcu miesiąca 12:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Izrael w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Izrael w kwiecień to 22 ℃ (71.6 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.4 ℃ (54.32 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.55 ℃ (67.19 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.35 ℃ (75.83 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 3.8. Średnia suma opadów 18.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:57 i na końcu miesiąca 13:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Izrael w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Izrael w maj to 26.7 ℃ (80.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.3 ℃ (61.34 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.35 ℃ (75.83 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.5 ℃ (81.5 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 1.3. Średnia suma opadów 6.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:46 i na końcu miesiąca 14:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Izrael w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Izrael w czerwiec to 28.3 ℃ (82.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.7 ℃ (65.66 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.5 ℃ (81.5 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.45 ℃ (85.01 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 0.1. Średnia suma opadów 0.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:12 i na końcu miesiąca 14:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Izrael w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Izrael w lipiec to 30.6 ℃ (87.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.5 ℃ (68.9 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.45 ℃ (85.01 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.4 ℃ (86.72 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:02 i na końcu miesiąca 13:45.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Izrael w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Izrael w sierpień to 30.2 ℃ (86.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.4 ℃ (68.72 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.4 ℃ (86.72 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.55 ℃ (85.19 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:45 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:22 i na końcu miesiąca 12:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Izrael w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Izrael w wrzesień to 28.9 ℃ (84.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.9 ℃ (66.02 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.55 ℃ (85.19 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.95 ℃ (80.51 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 0.4. Średnia suma opadów 0.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:28 i na końcu miesiąca 11:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Izrael w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Izrael w październik to 25 ℃ (77 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.2 ℃ (62.96 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.95 ℃ (80.51 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.3 ℃ (72.14 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 4. Średnia suma opadów 13.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:30 i na końcu miesiąca 11:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Izrael w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Izrael w listopad to 19.6 ℃ (67.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.9 ℃ (55.22 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.3 ℃ (72.14 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.5 ℃ (63.5 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 7. Średnia suma opadów 53.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:38 i na końcu miesiąca 10:18.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Izrael w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Izrael w grudzień to 15.4 ℃ (59.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.3 ℃ (48.74 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.5 ℃ (63.5 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.05 ℃ (57.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 10.2. Średnia suma opadów 104.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:18 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:06 i na końcu miesiąca 10:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Izrael w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Jerusalemtemperatura: - najwyższa temperatura: 15.4 ℃ (59.72 ℉)najniższa temperatura: 9.3 ℃ (48.74 ℉)opady: 104.2mmdeszcz deszcz dni: 10.2
Tel Avivtemperatura: - najwyższa temperatura: 20 ℃ (68 ℉)najniższa temperatura: 11.8 ℃ (53.24 ℉)opady: 124.8mmdeszcz deszcz dni: 10.6
Tiberiastemperatura: - najwyższa temperatura: 20.4 ℃ (68.72 ℉)najniższa temperatura: 12.4 ℃ (54.32 ℉)opady: 93.1mmdeszcz deszcz dni: 9.7
Eilattemperatura: - najwyższa temperatura: 23.4 ℃ (74.12 ℉)najniższa temperatura: 11.9 ℃ (53.42 ℉)opady: 5mmdeszcz deszcz dni: 1.7
Afulatemperatura: - najwyższa temperatura: 19.7 ℃ (67.46 ℉)najniższa temperatura: 7.5 ℃ (45.5 ℉)opady: 102.2mmdeszcz deszcz dni: 10
Beer Shevatemperatura: - najwyższa temperatura: 20 ℃ (68 ℉)najniższa temperatura: 8.9 ℃ (48.02 ℉)opady: 38.6mmdeszcz deszcz dni: 7.1
Haifatemperatura: - najwyższa temperatura: 18.1 ℃ (64.58 ℉)najniższa temperatura: 11.8 ℃ (53.24 ℉)opady: 141.3mmdeszcz deszcz dni: 11.8
Lodtemperatura: - najwyższa temperatura: 20.5 ℃ (68.9 ℉)najniższa temperatura: 10.8 ℃ (51.44 ℉)opady: 125.4mmdeszcz deszcz dni: 10.1
Mizpe Ramontemperatura: - najwyższa temperatura: 15.8 ℃ (60.44 ℉)najniższa temperatura: 8.8 ℃ (47.84 ℉)opady: 11.5mmdeszcz deszcz dni: 3.9
Nazarethtemperatura: - najwyższa temperatura: 16.8 ℃ (62.24 ℉)najniższa temperatura: 10 ℃ (50 ℉)opady: 128.9mmdeszcz deszcz dni: 9.9
Zefattemperatura: - najwyższa temperatura: 12.9 ℃ (55.22 ℉)najniższa temperatura: 7.7 ℃ (45.86 ℉)opady: 134.3mmdeszcz deszcz dni: 12.4
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2023 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest