Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Kolumbia

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Kolumbia? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Južná Amerika - Kolumbia

Kolumbia - aké počasie môžete očakávať

Podnebie Kolumbie je tropické pozdĺž pobrežia a východnej roviny, ale chladnejšie na vysočinách. Keď sa pozrieme podrobnejšie, môžeme vidieť tropické dažďové pralesy, savany, stepy, púšte a hory - každý s vlastným teplým alebo chladným podnebím.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Amacayacu National Park, Amazonas, Amazonia, Andino, Antioquia, Aracataca, Arauca, Armenia, Atlántico, Barranquilla, Bogotá, Bolívar, Bonda, Boyacá, Buenaventura, Buga, Cabo de la Vela, Calarca, Caldas, Cali, Capurganá, Caquetá, Cartagena, Casanare, Cauca, Cesar, Chinchiná, Choachí, Chocó, Chía, Ciudad Perdida de Teyuna, Coconuco, Cocuy National Park, Colombian Islands, Costa Norte, Cundinamarca, Córdoba, Cúcuta, Funza, Guatape, Guaviare, Huila, Ibagué, Ipiales, Isla Gorgona, Isla Malpelo, Islas del Rosario, Jardín, La Calera, La Guajira, La Macarena, Ladrilleros, Leticia, Los Katios National Park, Los Nevados National Park, Magdalena Department, Maicao, Manizales, Marinilla, Medellín, Melgar, Meta, Minca, Mocoa, Montería, Nariño, Necoclí, Neiva, Norte de Santander, Orinoquía, Pacifica, Palomino, Pamplona, Pasto, Pereira, Popayan, Providencia, Puerto Nariño, Punta Gallinas, Puracé National Natural Park, Putumayo, Quimbaya, Quindío, Riohacha, Risaralda, Salento, San Agustin, San Andrés, San Cipriano, San Martin de los Llanos, San Miguel, San Vicente del Caguán, Santa Cruz de Mompox, Santa Fe de Antioquia, Santa Marta, Santa Rosa de Cabal, Santander, Sapzurro, Silvia, Sogamoso, Sucre, Taganga, Tayrona National Park, Tierradentro, Tolima, Tolú, Tunja, Turbo, Valle de Cocora, Valle del Cauca, Valledupar, Vichada, Villa de Leyva, Villavicencio, Villavieja, Yopal, Zipaquirá, Zona Cafetera.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Február, priemerná maximálna teplota je 17.1 ℃ (62.78 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 15.1 ℃ (59.18 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 8 ℃ (46.4 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Máj, priemerný počet daždivých dní je 19.6. Najmenej daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 8.2.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Kolumbia, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Pico Cristobal Colon (5730 m) a najnižší bod je Pacific Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Kolumbia. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Kolumbia - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kolumbia v mesiaci Január je 16.8 ℃ (62.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.9 ℃ (42.62 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.95 ℃ (62.51 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 8.2. Priemerné zrážky sú 28.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:52 a na konci mesiaca 11:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Kolumbia - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kolumbia v mesiaci Február je 17.1 ℃ (62.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.95 ℃ (62.51 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.8 ℃ (62.24 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 10.9. Priemerné zrážky sú 43.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:58 a na konci mesiaca 12:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Kolumbia - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kolumbia v mesiaci Marec je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.8 ℃ (62.24 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 14.1. Priemerné zrážky sú 65.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:05 a na konci mesiaca 12:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Kolumbia - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kolumbia v mesiaci Apríl je 16.4 ℃ (61.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.2 ℃ (61.16 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 18.2. Priemerné zrážky sú 102 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:13 a na konci mesiaca 12:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Kolumbia - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kolumbia v mesiaci Máj je 16 ℃ (60.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.8 ℃ (47.84 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.2 ℃ (61.16 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16 ℃ (60.8 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 19.6. Priemerné zrážky sú 94.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:19 a na konci mesiaca 12:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Kolumbia - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kolumbia v mesiaci Jún je 16 ℃ (60.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16 ℃ (60.8 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.55 ℃ (59.99 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 17.8. Priemerné zrážky sú 54 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:22 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:23 a na konci mesiaca 12:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Kolumbia - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kolumbia v mesiaci Júl je 15.1 ℃ (59.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8 ℃ (46.4 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.55 ℃ (59.99 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.45 ℃ (59.81 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 17.3. Priemerné zrážky sú 44.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:21 a na konci mesiaca 12:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Kolumbia - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kolumbia v mesiaci August je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.5 ℃ (45.5 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.45 ℃ (59.81 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16 ℃ (60.8 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 16.4. Priemerné zrážky sú 46.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:16 a na konci mesiaca 12:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Kolumbia - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kolumbia v mesiaci September je 16.2 ℃ (61.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.4 ℃ (45.32 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16 ℃ (60.8 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.15 ℃ (61.07 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 16. Priemerné zrážky sú 72 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:09 a na konci mesiaca 12:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Kolumbia - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kolumbia v mesiaci Október je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.15 ℃ (61.07 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.3 ℃ (61.34 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 18.3. Priemerné zrážky sú 108.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:01 a na konci mesiaca 11:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Kolumbia - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kolumbia v mesiaci November je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.3 ℃ (61.34 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 16.7. Priemerné zrážky sú 92.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:55 a na konci mesiaca 11:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Kolumbia - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kolumbia v mesiaci December je 16.4 ℃ (61.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.6 ℃ (43.88 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 11.9. Priemerné zrážky sú 53.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:51 a na konci mesiaca 11:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Kolumbia. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Bogotateplota: - najvyššia teplota: 16.4 ℃ (61.52 ℉)najnižšia teplota: 6.6 ℃ (43.88 ℉)zrážky: 53.8mmdaždivé dni: 11.9
Caliteplota: - najvyššia teplota: 28.7 ℃ (83.66 ℉)najnižšia teplota: 19 ℃ (66.2 ℉)zrážky: 127.7mmdaždivé dni: 13.3
Medellinteplota: - najvyššia teplota: 26.9 ℃ (80.42 ℉)najnižšia teplota: 16.9 ℃ (62.42 ℉)zrážky: 93.6mmdaždivé dni: 14.9
Barranquillateplota: - najvyššia teplota: 31.1 ℃ (87.98 ℉)najnižšia teplota: 23.8 ℃ (74.84 ℉)zrážky: 26.1mmdaždivé dni: 2
Cartagenateplota: - najvyššia teplota: 30.2 ℃ (86.36 ℉)najnižšia teplota: 24 ℃ (75.2 ℉)zrážky: 35.3mmdaždivé dni: 2.9
Apartadoteplota: - najvyššia teplota: 31.5 ℃ (88.7 ℉)najnižšia teplota: 23.8 ℃ (74.84 ℉)zrážky: 260.1mmdaždivé dni: 14.9
Araucateplota: - najvyššia teplota: 31.5 ℃ (88.7 ℉)najnižšia teplota: 21.4 ℃ (70.52 ℉)zrážky: 25.1mmdaždivé dni: 3.9
Armeniateplota: - najvyššia teplota: 27.3 ℃ (81.14 ℉)najnižšia teplota: 16.4 ℃ (61.52 ℉)zrážky: 169.6mmdaždivé dni: 14.1
Barrancabermejateplota: - najvyššia teplota: 31.8 ℃ (89.24 ℉)najnižšia teplota: 23.6 ℃ (74.48 ℉)zrážky: 91mmdaždivé dni: 8.9
Bucaramangateplota: - najvyššia teplota: 24.6 ℃ (76.28 ℉)najnižšia teplota: 18.4 ℃ (65.12 ℉)zrážky: 55mmdaždivé dni: 9.2
Cucutateplota: - najvyššia teplota: 30.3 ℃ (86.54 ℉)najnižšia teplota: 21.2 ℃ (70.16 ℉)zrážky: 76.9mmdaždivé dni: 8.8
Florenciateplota: - najvyššia teplota: 31.9 ℃ (89.42 ℉)najnižšia teplota: 22.3 ℃ (72.14 ℉)zrážky: 132.7mmdaždivé dni: 14
Ibagueteplota: - najvyššia teplota: 33.8 ℃ (92.84 ℉)najnižšia teplota: 23.3 ℃ (73.94 ℉)zrážky: 82.9mmdaždivé dni: 12.2
Leticiateplota: - najvyššia teplota: 31 ℃ (87.8 ℉)najnižšia teplota: 22.9 ℃ (73.22 ℉)zrážky: 294.6mmdaždivé dni: 23.1
Manizalesteplota: - najvyššia teplota: 21.6 ℃ (70.88 ℉)najnižšia teplota: 11.2 ℃ (52.16 ℉)zrážky: 128.1mmdaždivé dni: 16.1
Monteriateplota: - najvyššia teplota: 32.6 ℃ (90.68 ℉)najnižšia teplota: 22.3 ℃ (72.14 ℉)zrážky: 36.5mmdaždivé dni: 3
Neivateplota: - najvyššia teplota: 32.4 ℃ (90.32 ℉)najnižšia teplota: 22.6 ℃ (72.68 ℉)zrážky: 159.2mmdaždivé dni: 14.3
Pastoteplota: - najvyššia teplota: 17.5 ℃ (63.5 ℉)najnižšia teplota: 9.6 ℃ (49.28 ℉)zrážky: 74.4mmdaždivé dni: 18.9
Pereirateplota: - najvyššia teplota: 25.9 ℃ (78.62 ℉)najnižšia teplota: 16.7 ℃ (62.06 ℉)zrážky: 182.1mmdaždivé dni: 18.3
Popayanteplota: - najvyššia teplota: 24.3 ℃ (75.74 ℉)najnižšia teplota: 14.1 ℃ (57.38 ℉)zrážky: 254.1mmdaždivé dni: 21.1
Providenciateplota: - najvyššia teplota: 29 ℃ (84.2 ℉)najnižšia teplota: 25 ℃ (77 ℉)zrážky: 127.9mmdaždivé dni: 21.1
Puerto Carrenoteplota: - najvyššia teplota: 34.1 ℃ (93.38 ℉)najnižšia teplota: 23.8 ℃ (74.84 ℉)zrážky: 29.4mmdaždivé dni: 4
Quibdoteplota: - najvyššia teplota: 29.5 ℃ (85.1 ℉)najnižšia teplota: 22.9 ℃ (73.22 ℉)zrážky: 589mmdaždivé dni: 26
Riohachateplota: - najvyššia teplota: 33.1 ℃ (91.58 ℉)najnižšia teplota: 22.4 ℃ (72.32 ℉)zrážky: 17.8mmdaždivé dni: 2
San Andresteplota: - najvyššia teplota: 29 ℃ (84.2 ℉)najnižšia teplota: 25.5 ℃ (77.9 ℉)zrážky: 143.1mmdaždivé dni: 22.4
Santa Martateplota: - najvyššia teplota: 31.8 ℃ (89.24 ℉)najnižšia teplota: 22.5 ℃ (72.5 ℉)zrážky: 12.1mmdaždivé dni: 2
Tunjateplota: - najvyššia teplota: 19 ℃ (66.2 ℉)najnižšia teplota: 7.9 ℃ (46.22 ℉)zrážky: 31.6mmdaždivé dni: 10.2
Tumacoteplota: - najvyššia teplota: 28.6 ℃ (83.48 ℉)najnižšia teplota: 23.4 ℃ (74.12 ℉)zrážky: 157.4mmdaždivé dni: 16.4
Valleduparteplota: - najvyššia teplota: 33.2 ℃ (91.76 ℉)najnižšia teplota: 23.6 ℃ (74.48 ℉)zrážky: 28.4mmdaždivé dni: 3
Villavicencioteplota: - najvyššia teplota: 31 ℃ (87.8 ℉)najnižšia teplota: 20.7 ℃ (69.26 ℉)zrážky: 160.7mmdaždivé dni: 13.8
Buenaventurateplota: - najvyššia teplota: 31.2 ℃ (88.16 ℉)najnižšia teplota: 21.4 ℃ (70.52 ℉)zrážky: 551.2mmdaždivé dni: 22.3
Gaviotasteplota: - najvyššia teplota: 32.5 ℃ (90.5 ℉)najnižšia teplota: 21.7 ℃ (71.06 ℉)zrážky: 86.3mmdaždivé dni: 8
Ipialesteplota: - najvyššia teplota: 16.1 ℃ (60.98 ℉)najnižšia teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)zrážky: 98.8mmdaždivé dni: 19.6
Lebrijateplota: - najvyššia teplota: 25.4 ℃ (77.72 ℉)najnižšia teplota: 18.3 ℃ (64.94 ℉)zrážky: 57.3mmdaždivé dni: 8.9
Palmirateplota: - najvyššia teplota: 29.7 ℃ (85.46 ℉)najnižšia teplota: 18.8 ℃ (65.84 ℉)zrážky: 60.4mmdaždivé dni: 11.2
Rionegroteplota: - najvyššia teplota: 21.9 ℃ (71.42 ℉)najnižšia teplota: 12.4 ℃ (54.32 ℉)zrážky: 101.9mmdaždivé dni: 15.8
San Jose Del Guaviareteplota: - najvyššia teplota: 34.6 ℃ (94.28 ℉)najnižšia teplota: 19.6 ℃ (67.28 ℉)zrážky: 100.4mmdaždivé dni: 8.9
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.