Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Kolumbia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Kolumbia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Kolumbia

Klimat Kolumbii jest tropikalny wzdłuż wybrzeża i na wschodnich równinach, ale w górach jest chłodniej. Patrząc bardziej szczegółowo, widzimy, że są tu lasy tropikalne, sawanny, stepy, pustynie i góry - każdy z własnym ciepłym lub chłodniejszym klimatem.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Amacayacu National Park, Amazonas, Amazonia, Andino, Antioquia, Aracataca, Arauca, Armenia, Atlántico, Barranquilla, Bogotá, Bolívar, Bonda, Boyacá, Buenaventura, Buga, Cabo de la Vela, Calarca, Caldas, Cali, Capurganá, Caquetá, Cartagena, Casanare, Cauca, Cesar, Chinchiná, Choachí, Chocó, Chía, Ciudad Perdida de Teyuna, Coconuco, Cocuy National Park, Colombian Islands, Costa Norte, Cundinamarca, Córdoba, Cúcuta, Funza, Guatape, Guaviare, Huila, Ibagué, Ipiales, Isla Gorgona, Isla Malpelo, Islas del Rosario, Jardín, La Calera, La Guajira, La Macarena, Ladrilleros, Leticia, Los Katios National Park, Los Nevados National Park, Magdalena Department, Maicao, Manizales, Marinilla, Medellín, Melgar, Meta, Minca, Mocoa, Montería, Nariño, Necoclí, Neiva, Norte de Santander, Orinoquía, Pacifica, Palomino, Pamplona, Pasto, Pereira, Popayan, Providencia, Puerto Nariño, Punta Gallinas, Puracé National Natural Park, Putumayo, Quimbaya, Quindío, Riohacha, Risaralda, Salento, San Agustin, San Andrés, San Cipriano, San Martin de los Llanos, San Miguel, San Vicente del Caguán, Santa Cruz de Mompox, Santa Fe de Antioquia, Santa Marta, Santa Rosa de Cabal, Santander, Sapzurro, Silvia, Sogamoso, Sucre, Taganga, Tayrona National Park, Tierradentro, Tolima, Tolú, Tunja, Turbo, Valle de Cocora, Valle del Cauca, Valledupar, Vichada, Villa de Leyva, Villavicencio, Villavieja, Yopal, Zipaquirá, Zona Cafetera.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest luty, średnia maksymalna temperatura jest 17.1 ℃ (62.78 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 6.8 ℃ (44.24 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 15.1 ℃ (59.18 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 8 ℃ (46.4 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest maj, średnia liczba dni deszczowych jest w 19.6. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 8.2.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Kolumbia, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Pico Cristobal Colon (5730 m) i najniższy punkt Pacific Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Kolumbia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Kolumbia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kolumbia w styczeń to 16.8 ℃ (62.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.9 ℃ (42.62 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.6 ℃ (61.88 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.95 ℃ (62.51 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 8.2. Średnia suma opadów 28.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:51 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:52 i na końcu miesiąca 11:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Kolumbia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kolumbia w luty to 17.1 ℃ (62.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.8 ℃ (44.24 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.95 ℃ (62.51 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.8 ℃ (62.24 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 10.9. Średnia suma opadów 43.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:58 i na końcu miesiąca 12:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Kolumbia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kolumbia w marzec to 16.5 ℃ (61.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.9 ℃ (46.22 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.8 ℃ (62.24 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.45 ℃ (61.61 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 14.1. Średnia suma opadów 65.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:05 i na końcu miesiąca 12:09.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Kolumbia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kolumbia w kwiecień to 16.4 ℃ (61.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.9 ℃ (48.02 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.45 ℃ (61.61 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.2 ℃ (61.16 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 18.2. Średnia suma opadów 102 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:09 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:13 i na końcu miesiąca 12:16.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Kolumbia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kolumbia w maj to 16 ℃ (60.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.8 ℃ (47.84 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.2 ℃ (61.16 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16 ℃ (60.8 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 19.6. Średnia suma opadów 94.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:16 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:19 i na końcu miesiąca 12:22.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Kolumbia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kolumbia w czerwiec to 16 ℃ (60.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.3 ℃ (46.94 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16 ℃ (60.8 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.55 ℃ (59.99 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 17.8. Średnia suma opadów 54 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:22 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:23 i na końcu miesiąca 12:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Kolumbia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kolumbia w lipiec to 15.1 ℃ (59.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8 ℃ (46.4 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.55 ℃ (59.99 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.45 ℃ (59.81 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 17.3. Średnia suma opadów 44.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:21 i na końcu miesiąca 12:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Kolumbia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kolumbia w sierpień to 15.8 ℃ (60.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.5 ℃ (45.5 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.45 ℃ (59.81 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16 ℃ (60.8 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 16.4. Średnia suma opadów 46.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:16 i na końcu miesiąca 12:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Kolumbia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kolumbia w wrzesień to 16.2 ℃ (61.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.4 ℃ (45.32 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16 ℃ (60.8 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.15 ℃ (61.07 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 16. Średnia suma opadów 72 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:09 i na końcu miesiąca 12:05.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Kolumbia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kolumbia w październik to 16.1 ℃ (60.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.7 ℃ (45.86 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.15 ℃ (61.07 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.3 ℃ (61.34 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 18.3. Średnia suma opadów 108.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:01 i na końcu miesiąca 11:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Kolumbia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kolumbia w listopad to 16.5 ℃ (61.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.3 ℃ (46.94 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.3 ℃ (61.34 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.45 ℃ (61.61 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 16.7. Średnia suma opadów 92.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:55 i na końcu miesiąca 11:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Kolumbia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kolumbia w grudzień to 16.4 ℃ (61.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.6 ℃ (43.88 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.45 ℃ (61.61 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.6 ℃ (61.88 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 11.9. Średnia suma opadów 53.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:51 i na końcu miesiąca 11:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Kolumbia w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Bogotatemperatura: - najwyższa temperatura: 16.4 ℃ (61.52 ℉)najniższa temperatura: 6.6 ℃ (43.88 ℉)opady: 53.8mmdeszcz deszcz dni: 11.9
Calitemperatura: - najwyższa temperatura: 28.7 ℃ (83.66 ℉)najniższa temperatura: 19 ℃ (66.2 ℉)opady: 127.7mmdeszcz deszcz dni: 13.3
Medellintemperatura: - najwyższa temperatura: 26.9 ℃ (80.42 ℉)najniższa temperatura: 16.9 ℃ (62.42 ℉)opady: 93.6mmdeszcz deszcz dni: 14.9
Barranquillatemperatura: - najwyższa temperatura: 31.1 ℃ (87.98 ℉)najniższa temperatura: 23.8 ℃ (74.84 ℉)opady: 26.1mmdeszcz deszcz dni: 2
Cartagenatemperatura: - najwyższa temperatura: 30.2 ℃ (86.36 ℉)najniższa temperatura: 24 ℃ (75.2 ℉)opady: 35.3mmdeszcz deszcz dni: 2.9
Apartadotemperatura: - najwyższa temperatura: 31.5 ℃ (88.7 ℉)najniższa temperatura: 23.8 ℃ (74.84 ℉)opady: 260.1mmdeszcz deszcz dni: 14.9
Araucatemperatura: - najwyższa temperatura: 31.5 ℃ (88.7 ℉)najniższa temperatura: 21.4 ℃ (70.52 ℉)opady: 25.1mmdeszcz deszcz dni: 3.9
Armeniatemperatura: - najwyższa temperatura: 27.3 ℃ (81.14 ℉)najniższa temperatura: 16.4 ℃ (61.52 ℉)opady: 169.6mmdeszcz deszcz dni: 14.1
Barrancabermejatemperatura: - najwyższa temperatura: 31.8 ℃ (89.24 ℉)najniższa temperatura: 23.6 ℃ (74.48 ℉)opady: 91mmdeszcz deszcz dni: 8.9
Bucaramangatemperatura: - najwyższa temperatura: 24.6 ℃ (76.28 ℉)najniższa temperatura: 18.4 ℃ (65.12 ℉)opady: 55mmdeszcz deszcz dni: 9.2
Cucutatemperatura: - najwyższa temperatura: 30.3 ℃ (86.54 ℉)najniższa temperatura: 21.2 ℃ (70.16 ℉)opady: 76.9mmdeszcz deszcz dni: 8.8
Florenciatemperatura: - najwyższa temperatura: 31.9 ℃ (89.42 ℉)najniższa temperatura: 22.3 ℃ (72.14 ℉)opady: 132.7mmdeszcz deszcz dni: 14
Ibaguetemperatura: - najwyższa temperatura: 33.8 ℃ (92.84 ℉)najniższa temperatura: 23.3 ℃ (73.94 ℉)opady: 82.9mmdeszcz deszcz dni: 12.2
Leticiatemperatura: - najwyższa temperatura: 31 ℃ (87.8 ℉)najniższa temperatura: 22.9 ℃ (73.22 ℉)opady: 294.6mmdeszcz deszcz dni: 23.1
Manizalestemperatura: - najwyższa temperatura: 21.6 ℃ (70.88 ℉)najniższa temperatura: 11.2 ℃ (52.16 ℉)opady: 128.1mmdeszcz deszcz dni: 16.1
Monteriatemperatura: - najwyższa temperatura: 32.6 ℃ (90.68 ℉)najniższa temperatura: 22.3 ℃ (72.14 ℉)opady: 36.5mmdeszcz deszcz dni: 3
Neivatemperatura: - najwyższa temperatura: 32.4 ℃ (90.32 ℉)najniższa temperatura: 22.6 ℃ (72.68 ℉)opady: 159.2mmdeszcz deszcz dni: 14.3
Pastotemperatura: - najwyższa temperatura: 17.5 ℃ (63.5 ℉)najniższa temperatura: 9.6 ℃ (49.28 ℉)opady: 74.4mmdeszcz deszcz dni: 18.9
Pereiratemperatura: - najwyższa temperatura: 25.9 ℃ (78.62 ℉)najniższa temperatura: 16.7 ℃ (62.06 ℉)opady: 182.1mmdeszcz deszcz dni: 18.3
Popayantemperatura: - najwyższa temperatura: 24.3 ℃ (75.74 ℉)najniższa temperatura: 14.1 ℃ (57.38 ℉)opady: 254.1mmdeszcz deszcz dni: 21.1
Providenciatemperatura: - najwyższa temperatura: 29 ℃ (84.2 ℉)najniższa temperatura: 25 ℃ (77 ℉)opady: 127.9mmdeszcz deszcz dni: 21.1
Puerto Carrenotemperatura: - najwyższa temperatura: 34.1 ℃ (93.38 ℉)najniższa temperatura: 23.8 ℃ (74.84 ℉)opady: 29.4mmdeszcz deszcz dni: 4
Quibdotemperatura: - najwyższa temperatura: 29.5 ℃ (85.1 ℉)najniższa temperatura: 22.9 ℃ (73.22 ℉)opady: 589mmdeszcz deszcz dni: 26
Riohachatemperatura: - najwyższa temperatura: 33.1 ℃ (91.58 ℉)najniższa temperatura: 22.4 ℃ (72.32 ℉)opady: 17.8mmdeszcz deszcz dni: 2
San Andrestemperatura: - najwyższa temperatura: 29 ℃ (84.2 ℉)najniższa temperatura: 25.5 ℃ (77.9 ℉)opady: 143.1mmdeszcz deszcz dni: 22.4
Santa Martatemperatura: - najwyższa temperatura: 31.8 ℃ (89.24 ℉)najniższa temperatura: 22.5 ℃ (72.5 ℉)opady: 12.1mmdeszcz deszcz dni: 2
Tunjatemperatura: - najwyższa temperatura: 19 ℃ (66.2 ℉)najniższa temperatura: 7.9 ℃ (46.22 ℉)opady: 31.6mmdeszcz deszcz dni: 10.2
Tumacotemperatura: - najwyższa temperatura: 28.6 ℃ (83.48 ℉)najniższa temperatura: 23.4 ℃ (74.12 ℉)opady: 157.4mmdeszcz deszcz dni: 16.4
Valledupartemperatura: - najwyższa temperatura: 33.2 ℃ (91.76 ℉)najniższa temperatura: 23.6 ℃ (74.48 ℉)opady: 28.4mmdeszcz deszcz dni: 3
Villavicenciotemperatura: - najwyższa temperatura: 31 ℃ (87.8 ℉)najniższa temperatura: 20.7 ℃ (69.26 ℉)opady: 160.7mmdeszcz deszcz dni: 13.8
Buenaventuratemperatura: - najwyższa temperatura: 31.2 ℃ (88.16 ℉)najniższa temperatura: 21.4 ℃ (70.52 ℉)opady: 551.2mmdeszcz deszcz dni: 22.3
Gaviotastemperatura: - najwyższa temperatura: 32.5 ℃ (90.5 ℉)najniższa temperatura: 21.7 ℃ (71.06 ℉)opady: 86.3mmdeszcz deszcz dni: 8
Ipialestemperatura: - najwyższa temperatura: 16.1 ℃ (60.98 ℉)najniższa temperatura: 6.4 ℃ (43.52 ℉)opady: 98.8mmdeszcz deszcz dni: 19.6
Lebrijatemperatura: - najwyższa temperatura: 25.4 ℃ (77.72 ℉)najniższa temperatura: 18.3 ℃ (64.94 ℉)opady: 57.3mmdeszcz deszcz dni: 8.9
Palmiratemperatura: - najwyższa temperatura: 29.7 ℃ (85.46 ℉)najniższa temperatura: 18.8 ℃ (65.84 ℉)opady: 60.4mmdeszcz deszcz dni: 11.2
Rionegrotemperatura: - najwyższa temperatura: 21.9 ℃ (71.42 ℉)najniższa temperatura: 12.4 ℃ (54.32 ℉)opady: 101.9mmdeszcz deszcz dni: 15.8
San Jose Del Guaviaretemperatura: - najwyższa temperatura: 34.6 ℃ (94.28 ℉)najniższa temperatura: 19.6 ℃ (67.28 ℉)opady: 100.4mmdeszcz deszcz dni: 8.9
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.