Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Kolumbie

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Kolumbie? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Jižní Amerika - Kolumbie

Kolumbie - jaké počasí lze čekat

Klima Kolumbie je tropické podél pobřeží a východních plání, ale chladnější na vysočině. Když se podíváme podrobněji, uvidíme tropické deštné pralesy, savany, stepi, pouště a hory - každý s vlastním teplým nebo chladnějším klimatem.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Amacayacu National Park, Amazonas, Amazonia, Andino, Antioquia, Aracataca, Arauca, Armenia, Atlántico, Barranquilla, Bogotá, Bolívar, Bonda, Boyacá, Buenaventura, Buga, Cabo de la Vela, Calarca, Caldas, Cali, Capurganá, Caquetá, Cartagena, Casanare, Cauca, Cesar, Chinchiná, Choachí, Chocó, Chía, Ciudad Perdida de Teyuna, Coconuco, Cocuy National Park, Colombian Islands, Costa Norte, Cundinamarca, Córdoba, Cúcuta, Funza, Guatape, Guaviare, Huila, Ibagué, Ipiales, Isla Gorgona, Isla Malpelo, Islas del Rosario, Jardín, La Calera, La Guajira, La Macarena, Ladrilleros, Leticia, Los Katios National Park, Los Nevados National Park, Magdalena Department, Maicao, Manizales, Marinilla, Medellín, Melgar, Meta, Minca, Mocoa, Montería, Nariño, Necoclí, Neiva, Norte de Santander, Orinoquía, Pacifica, Palomino, Pamplona, Pasto, Pereira, Popayan, Providencia, Puerto Nariño, Punta Gallinas, Puracé National Natural Park, Putumayo, Quimbaya, Quindío, Riohacha, Risaralda, Salento, San Agustin, San Andrés, San Cipriano, San Martin de los Llanos, San Miguel, San Vicente del Caguán, Santa Cruz de Mompox, Santa Fe de Antioquia, Santa Marta, Santa Rosa de Cabal, Santander, Sapzurro, Silvia, Sogamoso, Sucre, Taganga, Tayrona National Park, Tierradentro, Tolima, Tolú, Tunja, Turbo, Valle de Cocora, Valle del Cauca, Valledupar, Vichada, Villa de Leyva, Villavicencio, Villavieja, Yopal, Zipaquirá, Zona Cafetera.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde únor, průměrná maximální teplota 17.1 ℃ (62.78 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Nejchladnější měsíc je zde červenec, průměrná maximální teplota 15.1 ℃ (59.18 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 8 ℃ (46.4 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je květen, průměrný počet deštivých dnů je 19.6. Nejméně deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 8.2.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Kolumbie, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Pico Cristobal Colon (5730 m) a nejnižší bod je Pacific Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Kolumbie. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Kolumbie - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kolumbie v měsíci leden je 16.8 ℃ (62.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.9 ℃ (42.62 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.95 ℃ (62.51 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 8.2. Průměrné srážky jsou 28.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:51 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:52 a na konci měsíce 11:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Kolumbie - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kolumbie v měsíci únor je 17.1 ℃ (62.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.95 ℃ (62.51 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.8 ℃ (62.24 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 10.9. Průměrné srážky jsou 43.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:58 a na konci měsíce 12:01.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Kolumbie - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kolumbie v měsíci březen je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.8 ℃ (62.24 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 14.1. Průměrné srážky jsou 65.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:01 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:05 a na konci měsíce 12:09.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Kolumbie - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kolumbie v měsíci duben je 16.4 ℃ (61.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.2 ℃ (61.16 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 18.2. Průměrné srážky jsou 102 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:09 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:13 a na konci měsíce 12:16.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Kolumbie - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kolumbie v měsíci květen je 16 ℃ (60.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.8 ℃ (47.84 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.2 ℃ (61.16 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16 ℃ (60.8 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 19.6. Průměrné srážky jsou 94.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:16 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:19 a na konci měsíce 12:22.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Kolumbie - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kolumbie v měsíci červen je 16 ℃ (60.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16 ℃ (60.8 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.55 ℃ (59.99 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 17.8. Průměrné srážky jsou 54 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:22 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:23 a na konci měsíce 12:23.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Kolumbie - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kolumbie v měsíci červenec je 15.1 ℃ (59.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8 ℃ (46.4 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.55 ℃ (59.99 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.45 ℃ (59.81 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 17.3. Průměrné srážky jsou 44.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:21 a na konci měsíce 12:19.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Kolumbie - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kolumbie v měsíci srpen je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.5 ℃ (45.5 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.45 ℃ (59.81 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16 ℃ (60.8 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 16.4. Průměrné srážky jsou 46.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:16 a na konci měsíce 12:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Kolumbie - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kolumbie v měsíci září je 16.2 ℃ (61.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.4 ℃ (45.32 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16 ℃ (60.8 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.15 ℃ (61.07 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 16. Průměrné srážky jsou 72 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:09 a na konci měsíce 12:05.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Kolumbie - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kolumbie v měsíci říjen je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.15 ℃ (61.07 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.3 ℃ (61.34 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 18.3. Průměrné srážky jsou 108.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:05 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:01 a na konci měsíce 11:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Kolumbie - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kolumbie v měsíci listopad je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.3 ℃ (61.34 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 16.7. Průměrné srážky jsou 92.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:55 a na konci měsíce 11:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Kolumbie - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kolumbie v měsíci prosinec je 16.4 ℃ (61.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.6 ℃ (43.88 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 11.9. Průměrné srážky jsou 53.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:51 a na konci měsíce 11:51.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Kolumbie. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Bogotateplota: - nejvyšší teplota: 16.4 ℃ (61.52 ℉)nejnižší teplota: 6.6 ℃ (43.88 ℉)srážky: 53.8mmdeštivé dny: 11.9
Caliteplota: - nejvyšší teplota: 28.7 ℃ (83.66 ℉)nejnižší teplota: 19 ℃ (66.2 ℉)srážky: 127.7mmdeštivé dny: 13.3
Medellinteplota: - nejvyšší teplota: 26.9 ℃ (80.42 ℉)nejnižší teplota: 16.9 ℃ (62.42 ℉)srážky: 93.6mmdeštivé dny: 14.9
Barranquillateplota: - nejvyšší teplota: 31.1 ℃ (87.98 ℉)nejnižší teplota: 23.8 ℃ (74.84 ℉)srážky: 26.1mmdeštivé dny: 2
Cartagenateplota: - nejvyšší teplota: 30.2 ℃ (86.36 ℉)nejnižší teplota: 24 ℃ (75.2 ℉)srážky: 35.3mmdeštivé dny: 2.9
Apartadoteplota: - nejvyšší teplota: 31.5 ℃ (88.7 ℉)nejnižší teplota: 23.8 ℃ (74.84 ℉)srážky: 260.1mmdeštivé dny: 14.9
Araucateplota: - nejvyšší teplota: 31.5 ℃ (88.7 ℉)nejnižší teplota: 21.4 ℃ (70.52 ℉)srážky: 25.1mmdeštivé dny: 3.9
Armeniateplota: - nejvyšší teplota: 27.3 ℃ (81.14 ℉)nejnižší teplota: 16.4 ℃ (61.52 ℉)srážky: 169.6mmdeštivé dny: 14.1
Barrancabermejateplota: - nejvyšší teplota: 31.8 ℃ (89.24 ℉)nejnižší teplota: 23.6 ℃ (74.48 ℉)srážky: 91mmdeštivé dny: 8.9
Bucaramangateplota: - nejvyšší teplota: 24.6 ℃ (76.28 ℉)nejnižší teplota: 18.4 ℃ (65.12 ℉)srážky: 55mmdeštivé dny: 9.2
Cucutateplota: - nejvyšší teplota: 30.3 ℃ (86.54 ℉)nejnižší teplota: 21.2 ℃ (70.16 ℉)srážky: 76.9mmdeštivé dny: 8.8
Florenciateplota: - nejvyšší teplota: 31.9 ℃ (89.42 ℉)nejnižší teplota: 22.3 ℃ (72.14 ℉)srážky: 132.7mmdeštivé dny: 14
Ibagueteplota: - nejvyšší teplota: 33.8 ℃ (92.84 ℉)nejnižší teplota: 23.3 ℃ (73.94 ℉)srážky: 82.9mmdeštivé dny: 12.2
Leticiateplota: - nejvyšší teplota: 31 ℃ (87.8 ℉)nejnižší teplota: 22.9 ℃ (73.22 ℉)srážky: 294.6mmdeštivé dny: 23.1
Manizalesteplota: - nejvyšší teplota: 21.6 ℃ (70.88 ℉)nejnižší teplota: 11.2 ℃ (52.16 ℉)srážky: 128.1mmdeštivé dny: 16.1
Monteriateplota: - nejvyšší teplota: 32.6 ℃ (90.68 ℉)nejnižší teplota: 22.3 ℃ (72.14 ℉)srážky: 36.5mmdeštivé dny: 3
Neivateplota: - nejvyšší teplota: 32.4 ℃ (90.32 ℉)nejnižší teplota: 22.6 ℃ (72.68 ℉)srážky: 159.2mmdeštivé dny: 14.3
Pastoteplota: - nejvyšší teplota: 17.5 ℃ (63.5 ℉)nejnižší teplota: 9.6 ℃ (49.28 ℉)srážky: 74.4mmdeštivé dny: 18.9
Pereirateplota: - nejvyšší teplota: 25.9 ℃ (78.62 ℉)nejnižší teplota: 16.7 ℃ (62.06 ℉)srážky: 182.1mmdeštivé dny: 18.3
Popayanteplota: - nejvyšší teplota: 24.3 ℃ (75.74 ℉)nejnižší teplota: 14.1 ℃ (57.38 ℉)srážky: 254.1mmdeštivé dny: 21.1
Providenciateplota: - nejvyšší teplota: 29 ℃ (84.2 ℉)nejnižší teplota: 25 ℃ (77 ℉)srážky: 127.9mmdeštivé dny: 21.1
Puerto Carrenoteplota: - nejvyšší teplota: 34.1 ℃ (93.38 ℉)nejnižší teplota: 23.8 ℃ (74.84 ℉)srážky: 29.4mmdeštivé dny: 4
Quibdoteplota: - nejvyšší teplota: 29.5 ℃ (85.1 ℉)nejnižší teplota: 22.9 ℃ (73.22 ℉)srážky: 589mmdeštivé dny: 26
Riohachateplota: - nejvyšší teplota: 33.1 ℃ (91.58 ℉)nejnižší teplota: 22.4 ℃ (72.32 ℉)srážky: 17.8mmdeštivé dny: 2
San Andresteplota: - nejvyšší teplota: 29 ℃ (84.2 ℉)nejnižší teplota: 25.5 ℃ (77.9 ℉)srážky: 143.1mmdeštivé dny: 22.4
Santa Martateplota: - nejvyšší teplota: 31.8 ℃ (89.24 ℉)nejnižší teplota: 22.5 ℃ (72.5 ℉)srážky: 12.1mmdeštivé dny: 2
Tunjateplota: - nejvyšší teplota: 19 ℃ (66.2 ℉)nejnižší teplota: 7.9 ℃ (46.22 ℉)srážky: 31.6mmdeštivé dny: 10.2
Tumacoteplota: - nejvyšší teplota: 28.6 ℃ (83.48 ℉)nejnižší teplota: 23.4 ℃ (74.12 ℉)srážky: 157.4mmdeštivé dny: 16.4
Valleduparteplota: - nejvyšší teplota: 33.2 ℃ (91.76 ℉)nejnižší teplota: 23.6 ℃ (74.48 ℉)srážky: 28.4mmdeštivé dny: 3
Villavicencioteplota: - nejvyšší teplota: 31 ℃ (87.8 ℉)nejnižší teplota: 20.7 ℃ (69.26 ℉)srážky: 160.7mmdeštivé dny: 13.8
Buenaventurateplota: - nejvyšší teplota: 31.2 ℃ (88.16 ℉)nejnižší teplota: 21.4 ℃ (70.52 ℉)srážky: 551.2mmdeštivé dny: 22.3
Gaviotasteplota: - nejvyšší teplota: 32.5 ℃ (90.5 ℉)nejnižší teplota: 21.7 ℃ (71.06 ℉)srážky: 86.3mmdeštivé dny: 8
Ipialesteplota: - nejvyšší teplota: 16.1 ℃ (60.98 ℉)nejnižší teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)srážky: 98.8mmdeštivé dny: 19.6
Lebrijateplota: - nejvyšší teplota: 25.4 ℃ (77.72 ℉)nejnižší teplota: 18.3 ℃ (64.94 ℉)srážky: 57.3mmdeštivé dny: 8.9
Palmirateplota: - nejvyšší teplota: 29.7 ℃ (85.46 ℉)nejnižší teplota: 18.8 ℃ (65.84 ℉)srážky: 60.4mmdeštivé dny: 11.2
Rionegroteplota: - nejvyšší teplota: 21.9 ℃ (71.42 ℉)nejnižší teplota: 12.4 ℃ (54.32 ℉)srážky: 101.9mmdeštivé dny: 15.8
San Jose Del Guaviareteplota: - nejvyšší teplota: 34.6 ℃ (94.28 ℉)nejnižší teplota: 19.6 ℃ (67.28 ℉)srážky: 100.4mmdeštivé dny: 8.9
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.