Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Kongo (Zair)

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Kongo (Zair)? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Afrika - Kongo (Zair)

Kongo (Zair) - aké počasie môžete očakávať

Klima Kongo, Demokratická republika, je tropická. Počasie je horúce a vlhké v rovníkovom povodí, ale je chladnejšie a suchšie v južnej vysočine. Počasie je chladnejšie a vlhšie vo východnej vysočine. Keď idete severne od rovníka, je mokrá sezóna od apríla do októbra a suchá sezóna od decembra do februára. Keď idete na juh od rovníka, vlhká sezóna je od novembra do marca, suchá sezóna od apríla do októbra.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Bukavu, Bunagana, Congo Basin, Garamba National Park, Gbadolite, Goma, Kahuzi Biéga National Park, Kalemie, Kasai, Katanga, Kinshasa, Kisangani, Kivu, Lubumbashi, Maiko National Park, Matadi, Okapi Wildlife Reserve, Salonga National Park, Virunga National Park, Western DRC, Zongo.

Poďme sa pozrieť, aké počasie tu môžete očakávať. (Upozornenie: Pretože pre túto krajinu nemáme spoľahlivé údaje, používame pre tieto štatistické údaje údaje z blízkych miest) Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 26.9 ℃ (80.42 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Máj, priemerná maximálna teplota je 25 ℃ (77 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 16 ℃ (60.8 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je November, priemerný počet daždivých dní je 21.5. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 3.9.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Kongo (Zair), vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Pic Marguerite on Mont Ngaliema (Mount Stanley) (5110 m) a najnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Kongo (Zair). Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Kongo (Zair) - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kongo (Zair) v mesiaci Január je 25.6 ℃ (78.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.5 ℃ (77.9 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 16.1. Priemerné zrážky sú 83.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:12 a na konci mesiaca 12:11.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Kongo (Zair) - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kongo (Zair) v mesiaci Február je 25.6 ℃ (78.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26 ℃ (78.8 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 16.3. Priemerné zrážky sú 90.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:09 a na konci mesiaca 12:08.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Kongo (Zair) - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kongo (Zair) v mesiaci Marec je 26.4 ℃ (79.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.3 ℃ (59.54 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26 ℃ (78.8 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.95 ℃ (78.71 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 19.1. Priemerné zrážky sú 128.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:07 a na konci mesiaca 12:05.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Kongo (Zair) - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kongo (Zair) v mesiaci Apríl je 25.5 ℃ (77.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.95 ℃ (78.71 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.25 ℃ (77.45 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 21. Priemerné zrážky sú 148.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:04 a na konci mesiaca 12:03.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Kongo (Zair) - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kongo (Zair) v mesiaci Máj je 25 ℃ (77 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16 ℃ (60.8 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.25 ℃ (77.45 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.3 ℃ (77.54 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 15.8. Priemerné zrážky sú 96.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:02 a na konci mesiaca 12:01.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Kongo (Zair) - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kongo (Zair) v mesiaci Jún je 25.6 ℃ (78.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.7 ℃ (58.46 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.3 ℃ (77.54 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 6.9. Priemerné zrážky sú 47.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:01 a na konci mesiaca 12:01.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Kongo (Zair) - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kongo (Zair) v mesiaci Júl je 26.1 ℃ (78.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.5 ℃ (79.7 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 3.9. Priemerné zrážky sú 21.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:01 a na konci mesiaca 12:02.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Kongo (Zair) - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kongo (Zair) v mesiaci August je 26.9 ℃ (80.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.5 ℃ (79.7 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.6 ℃ (79.88 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 8.9. Priemerné zrážky sú 70.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:03 a na konci mesiaca 12:04.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Kongo (Zair) - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kongo (Zair) v mesiaci September je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.6 ℃ (79.88 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 14.7. Priemerné zrážky sú 111.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:05 a na konci mesiaca 12:07.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Kongo (Zair) - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kongo (Zair) v mesiaci Október je 25.4 ℃ (77.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 19.9. Priemerné zrážky sú 134.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:08 a na konci mesiaca 12:09.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Kongo (Zair) - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kongo (Zair) v mesiaci November je 25.8 ℃ (78.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 21.5. Priemerné zrážky sú 138.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:11 a na konci mesiaca 12:12.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Kongo (Zair) - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kongo (Zair) v mesiaci December je 25.4 ℃ (77.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.5 ℃ (77.9 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 17.6. Priemerné zrážky sú 92.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:12 a na konci mesiaca 12:13.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.