Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Demokratická republika Kongo

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Demokratická republika Kongo? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Afrika - Demokratická republika Kongo

Demokratická republika Kongo - jaké počasí lze čekat

Klima Konga, Demokratická republika, je tropické. Počasí je horké a vlhké v rovníku povodí, ale je chladnější a suché v jižní vysočině. Počasí je chladnější a vlhčí ve východní vysočině. Když jedete severně od rovníku, je mokrá sezóna od dubna do října a období sucha od prosince do února. Když jedete na jih od rovníku, vlhká sezóna je od listopadu do března, období sucha od dubna do října.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Bukavu, Bunagana, Congo Basin, Garamba National Park, Gbadolite, Goma, Kahuzi Biéga National Park, Kalemie, Kasai, Katanga, Kinshasa, Kisangani, Kivu, Lubumbashi, Maiko National Park, Matadi, Okapi Wildlife Reserve, Salonga National Park, Virunga National Park, Western DRC, Zongo.

Podívejme se, jaké počasí můžete očekávat. (Upozornění: Protože pro tuto zemi nemáme spolehlivé údaje, používáme pro tyto statistiky data z blízkých míst) Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 26.9 ℃ (80.42 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Nejchladnější měsíc je zde květen, průměrná maximální teplota 25 ℃ (77 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 16 ℃ (60.8 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je listopad, průměrný počet deštivých dnů je 21.5. Nejméně deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 3.9.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Demokratická republika Kongo, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Pic Marguerite on Mont Ngaliema (Mount Stanley) (5110 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Demokratická republika Kongo. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Demokratická republika Kongo - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Demokratická republika Kongo v měsíci leden je 25.6 ℃ (78.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.5 ℃ (77.9 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 16.1. Průměrné srážky jsou 83.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:12 a na konci měsíce 12:11.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Demokratická republika Kongo - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Demokratická republika Kongo v měsíci únor je 25.6 ℃ (78.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26 ℃ (78.8 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 16.3. Průměrné srážky jsou 90.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:11 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:09 a na konci měsíce 12:08.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Demokratická republika Kongo - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Demokratická republika Kongo v měsíci březen je 26.4 ℃ (79.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.3 ℃ (59.54 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26 ℃ (78.8 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.95 ℃ (78.71 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 19.1. Průměrné srážky jsou 128.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:08 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:07 a na konci měsíce 12:05.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Demokratická republika Kongo - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Demokratická republika Kongo v měsíci duben je 25.5 ℃ (77.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.95 ℃ (78.71 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.25 ℃ (77.45 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 21. Průměrné srážky jsou 148.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:05 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:04 a na konci měsíce 12:03.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Demokratická republika Kongo - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Demokratická republika Kongo v měsíci květen je 25 ℃ (77 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16 ℃ (60.8 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.25 ℃ (77.45 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.3 ℃ (77.54 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 15.8. Průměrné srážky jsou 96.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:02 a na konci měsíce 12:01.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Demokratická republika Kongo - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Demokratická republika Kongo v měsíci červen je 25.6 ℃ (78.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.7 ℃ (58.46 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.3 ℃ (77.54 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 6.9. Průměrné srážky jsou 47.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:01 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:01 a na konci měsíce 12:01.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Demokratická republika Kongo - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Demokratická republika Kongo v měsíci červenec je 26.1 ℃ (78.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.5 ℃ (79.7 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 3.9. Průměrné srážky jsou 21.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:01 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:01 a na konci měsíce 12:02.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Demokratická republika Kongo - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Demokratická republika Kongo v měsíci srpen je 26.9 ℃ (80.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.5 ℃ (79.7 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.6 ℃ (79.88 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 8.9. Průměrné srážky jsou 70.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:02 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:03 a na konci měsíce 12:04.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Demokratická republika Kongo - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Demokratická republika Kongo v měsíci září je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.6 ℃ (79.88 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 14.7. Průměrné srážky jsou 111.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:04 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:05 a na konci měsíce 12:07.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Demokratická republika Kongo - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Demokratická republika Kongo v měsíci říjen je 25.4 ℃ (77.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 19.9. Průměrné srážky jsou 134.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:08 a na konci měsíce 12:09.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Demokratická republika Kongo - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Demokratická republika Kongo v měsíci listopad je 25.8 ℃ (78.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 21.5. Průměrné srážky jsou 138.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:09 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:11 a na konci měsíce 12:12.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Demokratická republika Kongo - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Demokratická republika Kongo v měsíci prosinec je 25.4 ℃ (77.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.5 ℃ (77.9 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 17.6. Průměrné srážky jsou 92.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:12 a na konci měsíce 12:13.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2023 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest