Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Demokratyczna Republika Konga

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Demokratyczna Republika Konga? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Afryka - Demokratyczna Republika Konga

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Demokratyczna Republika Konga

Klimat Konga, Demokratyczna Republika, jest tropikalny. Pogoda jest gorąca i wilgotna w równikowym dorzeczu, ale na południowych wyżynach jest chłodniej i sucho. Pogoda jest chłodniejsza i wilgotniejsza na wschodnich wyżynach. Kiedy jedziesz na północ od równika, jest sezon mokro od kwietnia do października, a pora sucha od grudnia do lutego. Kiedy jedziesz na południe od równika, pora deszczowa trwa od listopada do marca, pora sucha od kwietnia do października.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Bukavu, Bunagana, Congo Basin, Garamba National Park, Gbadolite, Goma, Kahuzi Biéga National Park, Kalemie, Kasai, Katanga, Kinshasa, Kisangani, Kivu, Lubumbashi, Maiko National Park, Matadi, Okapi Wildlife Reserve, Salonga National Park, Virunga National Park, Western DRC, Zongo.

Spójrzmy teraz, jakiej pogody można się tu spodziewać. (Ostrzeżenie: ponieważ nie mamy wiarygodnych danych dla tego kraju, używamy danych z pobliskich lokalizacji dla tych statystyk.) Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 26.9 ℃ (80.42 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 14.6 ℃ (58.28 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest maj, średnia maksymalna temperatura jest 25 ℃ (77 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 16 ℃ (60.8 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest listopad, średnia liczba dni deszczowych jest w 21.5. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 3.9.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Demokratyczna Republika Konga, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Pic Marguerite on Mont Ngaliema (Mount Stanley) (5110 m) i najniższy punkt Atlantic Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Demokratyczna Republika Konga. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Demokratyczna Republika Konga w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Demokratyczna Republika Konga w styczeń to 25.6 ℃ (78.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.7 ℃ (60.26 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.5 ℃ (77.9 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.6 ℃ (78.08 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 16.1. Średnia suma opadów 83.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:12 i na końcu miesiąca 12:11.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Demokratyczna Republika Konga w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Demokratyczna Republika Konga w luty to 25.6 ℃ (78.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.7 ℃ (60.26 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.6 ℃ (78.08 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26 ℃ (78.8 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 16.3. Średnia suma opadów 90.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:09 i na końcu miesiąca 12:08.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Demokratyczna Republika Konga w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Demokratyczna Republika Konga w marzec to 26.4 ℃ (79.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.3 ℃ (59.54 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26 ℃ (78.8 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.95 ℃ (78.71 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 19.1. Średnia suma opadów 128.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:07 i na końcu miesiąca 12:05.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Demokratyczna Republika Konga w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Demokratyczna Republika Konga w kwiecień to 25.5 ℃ (77.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.5 ℃ (59.9 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.95 ℃ (78.71 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.25 ℃ (77.45 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 21. Średnia suma opadów 148.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:04 i na końcu miesiąca 12:03.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Demokratyczna Republika Konga w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Demokratyczna Republika Konga w maj to 25 ℃ (77 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16 ℃ (60.8 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.25 ℃ (77.45 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.3 ℃ (77.54 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 15.8. Średnia suma opadów 96.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:02 i na końcu miesiąca 12:01.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Demokratyczna Republika Konga w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Demokratyczna Republika Konga w czerwiec to 25.6 ℃ (78.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.7 ℃ (58.46 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.3 ℃ (77.54 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.85 ℃ (78.53 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 6.9. Średnia suma opadów 47.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:01 i na końcu miesiąca 12:01.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Demokratyczna Republika Konga w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Demokratyczna Republika Konga w lipiec to 26.1 ℃ (78.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.2 ℃ (57.56 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.85 ℃ (78.53 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.5 ℃ (79.7 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 3.9. Średnia suma opadów 21.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:01 i na końcu miesiąca 12:02.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Demokratyczna Republika Konga w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Demokratyczna Republika Konga w sierpień to 26.9 ℃ (80.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.6 ℃ (58.28 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.5 ℃ (79.7 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.6 ℃ (79.88 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 8.9. Średnia suma opadów 70.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:02 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:03 i na końcu miesiąca 12:04.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Demokratyczna Republika Konga w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Demokratyczna Republika Konga w wrzesień to 26.3 ℃ (79.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.9 ℃ (58.82 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.6 ℃ (79.88 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.85 ℃ (78.53 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 14.7. Średnia suma opadów 111.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:05 i na końcu miesiąca 12:07.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Demokratyczna Republika Konga w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Demokratyczna Republika Konga w październik to 25.4 ℃ (77.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.9 ℃ (58.82 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.85 ℃ (78.53 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.6 ℃ (78.08 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 19.9. Średnia suma opadów 134.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:08 i na końcu miesiąca 12:09.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Demokratyczna Republika Konga w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Demokratyczna Republika Konga w listopad to 25.8 ℃ (78.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.8 ℃ (58.64 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.6 ℃ (78.08 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.6 ℃ (78.08 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 21.5. Średnia suma opadów 138.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:09 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:11 i na końcu miesiąca 12:12.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Demokratyczna Republika Konga w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Demokratyczna Republika Konga w grudzień to 25.4 ℃ (77.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.9 ℃ (58.82 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.6 ℃ (78.08 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.5 ℃ (77.9 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 17.6. Średnia suma opadów 92.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:12 i na końcu miesiąca 12:13.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.