Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Lichtenštajnsko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Lichtenštajnsko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Lichtenštajnsko

Lichtenštajnsko - aké počasie môžete očakávať

Klíma Lichtenštajnska je kontinentálne. Môžete očakávať chladné, zamračené zimy, časté sneženie alebo dážď. Letá sú chladné, niekedy mierne teplé, sú tiež často zakalené a vlhké. Podnebie sa líši v závislosti od nadmorskej výšky.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Balzers, Schaan, Vaduz.

Poďme sa pozrieť, aké počasie tu môžete očakávať. (Upozornenie: Pretože pre túto krajinu nemáme spoľahlivé údaje, používame pre tieto štatistické údaje údaje z blízkych miest) Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 3 ℃ (37.4 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -4.6 ℃ (23.72 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -10.1 ℃ (13.82 ℉).

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Lichtenštajnsko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Vorder-Grauspitz (2599 m) a najnižší bod je Ruggeller Riet (430 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Lichtenštajnsko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Lichtenštajnsko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Lichtenštajnsko v mesiaci Január je -4.6 ℃ (23.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -10.1 ℃ (13.82 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -3.75 ℃ (25.25 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -4.6 ℃ (23.72 ℉). Priemerné zrážky sú 232 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:54 a na konci mesiaca 9:30.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Lichtenštajnsko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Lichtenštajnsko v mesiaci Február je -4.6 ℃ (23.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -9.8 ℃ (14.36 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -4.6 ℃ (23.72 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -4.1 ℃ (24.62 ℉). Priemerné zrážky sú 199.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:15 a na konci mesiaca 11:04.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Lichtenštajnsko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Lichtenštajnsko v mesiaci Marec je -3.6 ℃ (25.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -8.7 ℃ (16.34 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -4.1 ℃ (24.62 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -2.5 ℃ (27.5 ℉). Priemerné zrážky sú 213.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:55 a na konci mesiaca 12:46.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Lichtenštajnsko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Lichtenštajnsko v mesiaci Apríl je -1.4 ℃ (29.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -5.9 ℃ (21.38 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -2.5 ℃ (27.5 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.5 ℃ (32.9 ℉). Priemerné zrážky sú 251.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:36 a na konci mesiaca 14:23.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Lichtenštajnsko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Lichtenštajnsko v mesiaci Máj je 2.4 ℃ (36.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.1 ℃ (28.22 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.5 ℃ (32.9 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4 ℃ (39.2 ℉). Priemerné zrážky sú 239.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:05 a na konci mesiaca 15:36.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Lichtenštajnsko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Lichtenštajnsko v mesiaci Jún je 5.6 ℃ (42.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.1 ℃ (33.98 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4 ℃ (39.2 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.85 ℃ (44.33 ℉). Priemerné zrážky sú 290.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:54 a na konci mesiaca 15:53.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Lichtenštajnsko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Lichtenštajnsko v mesiaci Júl je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3 ℃ (37.4 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.85 ℃ (44.33 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8 ℃ (46.4 ℉). Priemerné zrážky sú 315.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:35 a na konci mesiaca 15:03.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Lichtenštajnsko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Lichtenštajnsko v mesiaci August je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.2 ℃ (37.76 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8 ℃ (46.4 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.15 ℃ (44.87 ℉). Priemerné zrážky sú 325 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:21 a na konci mesiaca 13:35.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Lichtenštajnsko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Lichtenštajnsko v mesiaci September je 6.4 ℃ (43.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.7 ℃ (35.06 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.15 ℃ (44.87 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.4 ℃ (41.72 ℉). Priemerné zrážky sú 215.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:45 a na konci mesiaca 11:55.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Lichtenštajnsko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Lichtenštajnsko v mesiaci Október je 4.4 ℃ (39.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.8 ℃ (30.56 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.4 ℃ (41.72 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.9 ℃ (35.42 ℉). Priemerné zrážky sú 173.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:04 a na konci mesiaca 10:16.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Lichtenštajnsko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Lichtenštajnsko v mesiaci November je -0.6 ℃ (30.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -5.9 ℃ (21.38 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.9 ℃ (35.42 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.75 ℃ (28.85 ℉). Priemerné zrážky sú 215.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:31 a na konci mesiaca 8:55.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Lichtenštajnsko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Lichtenštajnsko v mesiaci December je -2.9 ℃ (26.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -8.2 ℃ (17.24 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.75 ℃ (28.85 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -3.75 ℃ (25.25 ℉). Priemerné zrážky sú 245.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:33 a na konci mesiaca 8:29.Tieto údaje sú približné, pretože pre túto krajinu nemáme presné údaje. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2023 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest