Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Liechtenstein

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Liechtenstein? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Liechtenstein

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Liechtenstein

Klimat Lichtensteinu jest kontynentalny. Możesz spodziewać się zimnych, pochmurnych zim, często śnieg lub deszcz. Lata są chłodne, czasem umiarkowanie ciepłe, często są pochmurne i wilgotne. Klimat zmienia się w zależności od wysokości.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Balzers, Schaan, Vaduz.

Spójrzmy teraz, jakiej pogody można się tu spodziewać. (Ostrzeżenie: ponieważ nie mamy wiarygodnych danych dla tego kraju, używamy danych z pobliskich lokalizacji dla tych statystyk.) Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 8.1 ℃ (46.58 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 3 ℃ (37.4 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest -4.6 ℃ (23.72 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -10.1 ℃ (13.82 ℉).

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Liechtenstein, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Vorder-Grauspitz (2599 m) i najniższy punkt Ruggeller Riet (430 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Liechtenstein. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Liechtenstein w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Liechtenstein w styczeń to -4.6 ℃ (23.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to -10.1 ℃ (13.82 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -3.75 ℃ (25.25 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -4.6 ℃ (23.72 ℉). Średnia suma opadów 232 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:32 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:54 i na końcu miesiąca 9:30.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Liechtenstein w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Liechtenstein w luty to -4.6 ℃ (23.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to -9.8 ℃ (14.36 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -4.6 ℃ (23.72 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -4.1 ℃ (24.62 ℉). Średnia suma opadów 199.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:15 i na końcu miesiąca 11:04.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Liechtenstein w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Liechtenstein w marzec to -3.6 ℃ (25.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to -8.7 ℃ (16.34 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -4.1 ℃ (24.62 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -2.5 ℃ (27.5 ℉). Średnia suma opadów 213.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:55 i na końcu miesiąca 12:46.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Liechtenstein w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Liechtenstein w kwiecień to -1.4 ℃ (29.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to -5.9 ℃ (21.38 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -2.5 ℃ (27.5 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.5 ℃ (32.9 ℉). Średnia suma opadów 251.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:36 i na końcu miesiąca 14:23.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Liechtenstein w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Liechtenstein w maj to 2.4 ℃ (36.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to -2.1 ℃ (28.22 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.5 ℃ (32.9 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4 ℃ (39.2 ℉). Średnia suma opadów 239.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:05 i na końcu miesiąca 15:36.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Liechtenstein w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Liechtenstein w czerwiec to 5.6 ℃ (42.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.1 ℃ (33.98 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4 ℃ (39.2 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.85 ℃ (44.33 ℉). Średnia suma opadów 290.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:36 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:54 i na końcu miesiąca 15:53.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Liechtenstein w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Liechtenstein w lipiec to 8.1 ℃ (46.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3 ℃ (37.4 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.85 ℃ (44.33 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8 ℃ (46.4 ℉). Średnia suma opadów 315.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:35 i na końcu miesiąca 15:03.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Liechtenstein w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Liechtenstein w sierpień to 7.9 ℃ (46.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.2 ℃ (37.76 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8 ℃ (46.4 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.15 ℃ (44.87 ℉). Średnia suma opadów 325 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:21 i na końcu miesiąca 13:35.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Liechtenstein w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Liechtenstein w wrzesień to 6.4 ℃ (43.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.7 ℃ (35.06 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.15 ℃ (44.87 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.4 ℃ (41.72 ℉). Średnia suma opadów 215.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:45 i na końcu miesiąca 11:55.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Liechtenstein w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Liechtenstein w październik to 4.4 ℃ (39.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.8 ℃ (30.56 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.4 ℃ (41.72 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.9 ℃ (35.42 ℉). Średnia suma opadów 173.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:04 i na końcu miesiąca 10:16.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Liechtenstein w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Liechtenstein w listopad to -0.6 ℃ (30.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to -5.9 ℃ (21.38 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.9 ℃ (35.42 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.75 ℃ (28.85 ℉). Średnia suma opadów 215.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:16 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:31 i na końcu miesiąca 8:55.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Liechtenstein w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Liechtenstein w grudzień to -2.9 ℃ (26.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to -8.2 ℃ (17.24 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.75 ℃ (28.85 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -3.75 ℃ (25.25 ℉). Średnia suma opadów 245.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:33 i na końcu miesiąca 8:29.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.