Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Lichtenštejnsko

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Lichtenštejnsko? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Lichtenštejnsko

Lichtenštejnsko - jaké počasí lze čekat

Klima Lichtenštejnska je kontinentální. Můžete očekávat chladné, zamračené zimy, časté sněžení nebo deště. Letky jsou chladné, někdy mírně teplé, jsou také často zakalené a vlhké. Klima se liší v závislosti na nadmořské výšce.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Balzers, Schaan, Vaduz.

Podívejme se, jaké počasí můžete očekávat. (Upozornění: Protože pro tuto zemi nemáme spolehlivé údaje, používáme pro tyto statistiky data z blízkých míst) Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 8.1 ℃ (46.58 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 3 ℃ (37.4 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota -4.6 ℃ (23.72 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -10.1 ℃ (13.82 ℉).

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Lichtenštejnsko, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Vorder-Grauspitz (2599 m) a nejnižší bod je Ruggeller Riet (430 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Lichtenštejnsko. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Lichtenštejnsko - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lichtenštejnsko v měsíci leden je -4.6 ℃ (23.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -10.1 ℃ (13.82 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -3.75 ℃ (25.25 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -4.6 ℃ (23.72 ℉). Průměrné srážky jsou 232 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:32 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:54 a na konci měsíce 9:30.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Lichtenštejnsko - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lichtenštejnsko v měsíci únor je -4.6 ℃ (23.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -9.8 ℃ (14.36 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -4.6 ℃ (23.72 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -4.1 ℃ (24.62 ℉). Průměrné srážky jsou 199.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:15 a na konci měsíce 11:04.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Lichtenštejnsko - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lichtenštejnsko v měsíci březen je -3.6 ℃ (25.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -8.7 ℃ (16.34 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -4.1 ℃ (24.62 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -2.5 ℃ (27.5 ℉). Průměrné srážky jsou 213.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:04 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:55 a na konci měsíce 12:46.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Lichtenštejnsko - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lichtenštejnsko v měsíci duben je -1.4 ℃ (29.48 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -5.9 ℃ (21.38 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -2.5 ℃ (27.5 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.5 ℃ (32.9 ℉). Průměrné srážky jsou 251.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:36 a na konci měsíce 14:23.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Lichtenštejnsko - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lichtenštejnsko v měsíci květen je 2.4 ℃ (36.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.1 ℃ (28.22 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.5 ℃ (32.9 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4 ℃ (39.2 ℉). Průměrné srážky jsou 239.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:05 a na konci měsíce 15:36.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Lichtenštejnsko - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lichtenštejnsko v měsíci červen je 5.6 ℃ (42.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.1 ℃ (33.98 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4 ℃ (39.2 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.85 ℃ (44.33 ℉). Průměrné srážky jsou 290.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:36 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:54 a na konci měsíce 15:53.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Lichtenštejnsko - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lichtenštejnsko v měsíci červenec je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3 ℃ (37.4 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.85 ℃ (44.33 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8 ℃ (46.4 ℉). Průměrné srážky jsou 315.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:35 a na konci měsíce 15:03.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Lichtenštejnsko - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lichtenštejnsko v měsíci srpen je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.2 ℃ (37.76 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8 ℃ (46.4 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.15 ℃ (44.87 ℉). Průměrné srážky jsou 325 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:21 a na konci měsíce 13:35.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Lichtenštejnsko - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lichtenštejnsko v měsíci září je 6.4 ℃ (43.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.7 ℃ (35.06 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.15 ℃ (44.87 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.4 ℃ (41.72 ℉). Průměrné srážky jsou 215.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:45 a na konci měsíce 11:55.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Lichtenštejnsko - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lichtenštejnsko v měsíci říjen je 4.4 ℃ (39.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.8 ℃ (30.56 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.4 ℃ (41.72 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1.9 ℃ (35.42 ℉). Průměrné srážky jsou 173.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:04 a na konci měsíce 10:16.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Lichtenštejnsko - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lichtenštejnsko v měsíci listopad je -0.6 ℃ (30.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -5.9 ℃ (21.38 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1.9 ℃ (35.42 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.75 ℃ (28.85 ℉). Průměrné srážky jsou 215.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:16 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:31 a na konci měsíce 8:55.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Lichtenštejnsko - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lichtenštejnsko v měsíci prosinec je -2.9 ℃ (26.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -8.2 ℃ (17.24 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.75 ℃ (28.85 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -3.75 ℃ (25.25 ℉). Průměrné srážky jsou 245.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:33 a na konci měsíce 8:29.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.