Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Malajzia

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Malajzia? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Malajzia

Malajzia - aké počasie môžete očakávať

Podnebie Malajzie je tropické. Existujú ročné monzóny. Juhozápadný monzún je od apríla do októbra, severovýchodný monzún je od októbra do februára a prináša viac zrážok. Miestne podnebie sú postihnuté pohoriami Malajzie. Vysokohorské oblasti sú chladnejšie.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Air Itam, Alor Setar, Arau, Bagan Lalang, Bako National Park, Balik Pulau, Bandar Baru Bangi, Batu Ferringhi, Batu Pahat, Bayan Lepas, Beaufort, Belaga, Belum Temenggor Forest Reserve, Bintangor, Bintulu, Bukit Kayu Hitam, Bukit Merah, Bukit Mertajam, Bukit Tinggi, Butterworth, Cameron Highlands, Cherating, Dabong, Danum Valley, Desaru, East Coast, Endau Rompin National Park, Fraser's Hill, Gemas, Genting Highlands, George Town, Gua Musang, Gunung Mulu National Park, Igan, Ipoh, Iskandar Puteri, Janda Baik, Jerantut, Johor, Johor Bahru, Kajang, Kampar, Kangar, Kapalai, Kapas, Kapit, Kedah, Kelabit Highlands, Kelantan, Kemaman, Kenyir Lake, Klang, Kluang, Kota Bharu, Kota Kinabalu, Kota Tinggi, Kuala Besut, Kuala Gandah, Kuala Kangsar, Kuala Kedah, Kuala Krai, Kuala Kubu Bharu, Kuala Lipis, Kuala Lumpur, Kuala Perlis, Kuala Selangor, Kuala Tembling, Kuala Terengganu, Kuantan, Kubah National Park, Kuching, Kudat, Kukup, Kulim, Kundasang, Labuan, Lahad Datu, Lang Tengah, Langkap, Langkawi, Lankayan Island, Lawas, Layang Layang, Limbang, Lumut, Lunas, Mabul, Malacca, Mantin, Marang, Mataking, Merang, Mersing, Miri, Mount Datuk, Mount Kinabalu, Muar, Mukah, Negeri Sembilan, Nibong Tebal, Nilai, Padang Besar, Pahang, Pangkor, Pasir Gudang, Pasir Salak, Pekan, Penang, Pengerang, Perak, Perhentian Islands, Perlis, Petaling Jaya, Pom Pom Island, Poring Hot Spring, Port Dickson, Port Klang, Puchong, Pulau Ketam, Putrajaya, Ranau, Rantau Panjang, Raub, Rawa, Redang, Rejang River, Sabah, Sandakan, Santubong, Sarawak, Sarikei, Seberang Jaya, Seberang Takir, Segamat, Selangor, Semenyih, Semporna, Sepang, Sepilok, Seremban, Shah Alam, Sibu, Sibu Island, Simpang Ampat, Simunjan, Sipadan, Subang Jaya, Sungai Pelek, Taiping, Taman Negara, Tampin, Tanjung Resang, Tawau, Teluk Intan, Temerloh, Tenggol, Tenom, Terengganu, Tioman, Tunku Abdul Rahman National Park, Turtle Islands Park, Wang Kelian, West Coast, Yong Peng.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Marec, priemerná maximálna teplota je 33.4 ℃ (92.12 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Najchladnejší mesiac tu je December, priemerná maximálna teplota je 31.3 ℃ (88.34 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 23.3 ℃ (73.94 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je November, priemerný počet daždivých dní je 17.9. Najmenej daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 9.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Malajzia, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Gunung Kinabalu (4095 m) a najnižší bod je Indian Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Malajzia. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Malajzia - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Malajzia v mesiaci Január je 32.2 ℃ (89.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.75 ℃ (89.15 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.25 ℃ (90.05 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 11.1. Priemerné zrážky sú 168.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 11:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Malajzia - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Malajzia v mesiaci Február je 32.3 ℃ (90.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.25 ℃ (90.05 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.85 ℃ (91.13 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 11.8. Priemerné zrážky sú 161.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:01 a na konci mesiaca 12:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Malajzia - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Malajzia v mesiaci Marec je 33.4 ℃ (92.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.85 ℃ (91.13 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.2 ℃ (91.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 14.2. Priemerné zrážky sú 237.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:05 a na konci mesiaca 12:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Malajzia - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Malajzia v mesiaci Apríl je 33 ℃ (91.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.3 ℃ (75.74 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.2 ℃ (91.76 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.15 ℃ (91.67 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 16.1. Priemerné zrážky sú 255.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:11 a na konci mesiaca 12:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Malajzia - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Malajzia v mesiaci Máj je 33.3 ℃ (91.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.15 ℃ (91.67 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.75 ℃ (90.95 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 13. Priemerné zrážky sú 201.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:15 a na konci mesiaca 12:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Malajzia - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Malajzia v mesiaci Jún je 32.2 ℃ (89.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24 ℃ (75.2 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.75 ℃ (90.95 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.35 ℃ (90.23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 9. Priemerné zrážky sú 124.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:18 a na konci mesiaca 12:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Malajzia - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Malajzia v mesiaci Júl je 32.5 ℃ (90.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.35 ℃ (90.23 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.35 ℃ (90.23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 10.2. Priemerné zrážky sú 129.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:17 a na konci mesiaca 12:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Malajzia - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Malajzia v mesiaci August je 32.2 ℃ (89.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.9 ℃ (73.22 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.35 ℃ (90.23 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32 ℃ (89.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 11. Priemerné zrážky sú 156.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:13 a na konci mesiaca 12:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Malajzia - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Malajzia v mesiaci September je 31.8 ℃ (89.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23 ℃ (73.4 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32 ℃ (89.6 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.35 ℃ (90.23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 13.2. Priemerné zrážky sú 192.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:08 a na konci mesiaca 12:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Malajzia - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Malajzia v mesiaci Október je 32.9 ℃ (91.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.8 ℃ (74.84 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.35 ℃ (90.23 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.45 ℃ (90.41 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 15.7. Priemerné zrážky sú 248 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:03 a na konci mesiaca 12:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Malajzia - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Malajzia v mesiaci November je 32 ℃ (89.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.5 ℃ (74.3 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.45 ℃ (90.41 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.65 ℃ (88.97 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 17.9. Priemerné zrážky sú 286.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:59 a na konci mesiaca 11:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Malajzia - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Malajzia v mesiaci December je 31.3 ℃ (88.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.65 ℃ (88.97 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.75 ℃ (89.15 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 15. Priemerné zrážky sú 243.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:56 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Malajzia. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Alor Setarteplota: - najvyššia teplota: 32.2 ℃ (89.96 ℉)najnižšia teplota: 22.5 ℃ (72.5 ℉)zrážky: 85.1mmdaždivé dni: 6.8
Cameron Highlandsteplota: - najvyššia teplota: 21.5 ℃ (70.7 ℉)najnižšia teplota: 15 ℃ (59 ℉)zrážky: 205.2mmdaždivé dni: 17.4
Ipohteplota: - najvyššia teplota: 32.3 ℃ (90.14 ℉)najnižšia teplota: 22.9 ℃ (73.22 ℉)zrážky: 246.1mmdaždivé dni: 15.3
Johor Bahruteplota: - najvyššia teplota: 30.3 ℃ (86.54 ℉)najnižšia teplota: 22.7 ℃ (72.86 ℉)zrážky: 243mmdaždivé dni: 15.2
Kota Bharuteplota: - najvyššia teplota: 28.5 ℃ (83.3 ℉)najnižšia teplota: 23.9 ℃ (75.02 ℉)zrážky: 588.2mmdaždivé dni: 16.6
Kuchingteplota: - najvyššia teplota: 30.4 ℃ (86.72 ℉)najnižšia teplota: 23.3 ℃ (73.94 ℉)zrážky: 503.6mmdaždivé dni: 22.1
Kota Kinabaluteplota: - najvyššia teplota: 30.4 ℃ (86.72 ℉)najnižšia teplota: 23.8 ℃ (74.84 ℉)zrážky: 237.5mmdaždivé dni: 13.2
Kuala Lumpurteplota: - najvyššia teplota: 31.3 ℃ (88.34 ℉)najnižšia teplota: 23.3 ℃ (73.94 ℉)zrážky: 243.6mmdaždivé dni: 15
Kuantanteplota: - najvyššia teplota: 29.2 ℃ (84.56 ℉)najnižšia teplota: 22.5 ℃ (72.5 ℉)zrážky: 592.8mmdaždivé dni: 16.8
Labuanteplota: - najvyššia teplota: 30.5 ℃ (86.9 ℉)najnižšia teplota: 24.2 ℃ (75.56 ℉)zrážky: 308mmdaždivé dni: 14.3
Langkawiteplota: - najvyššia teplota: 31.9 ℃ (89.42 ℉)najnižšia teplota: 24.8 ℃ (76.64 ℉)zrážky: 56.7mmdaždivé dni: 5.1
Melakateplota: - najvyššia teplota: 32.1 ℃ (89.78 ℉)najnižšia teplota: 23.5 ℃ (74.3 ℉)zrážky: 130.9mmdaždivé dni: 11.2
Miriteplota: - najvyššia teplota: 31 ℃ (87.8 ℉)najnižšia teplota: 23.3 ℃ (73.94 ℉)zrážky: 348.5mmdaždivé dni: 18
Petaling Jayateplota: - najvyššia teplota: 31.6 ℃ (88.88 ℉)najnižšia teplota: 23.6 ℃ (74.48 ℉)zrážky: 258.8mmdaždivé dni: 15.2
Pulau Pinangteplota: - najvyššia teplota: 31 ℃ (87.8 ℉)najnižšia teplota: 23.8 ℃ (74.84 ℉)zrážky: 105mmdaždivé dni: 9.1
Sibuteplota: - najvyššia teplota: 31.1 ℃ (87.98 ℉)najnižšia teplota: 22.6 ℃ (72.68 ℉)zrážky: 360.9mmdaždivé dni: 20.2
Sandakanteplota: - najvyššia teplota: 29.9 ℃ (85.82 ℉)najnižšia teplota: 24.4 ℃ (75.92 ℉)zrážky: 451.3mmdaždivé dni: 20.4
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2023 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest