Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Malezja

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Malezja? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Malezja

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Malezja

Klimat Malezji jest tropikalny. Istnieją coroczne monsuny. Monsun południowo-zachodni trwa od kwietnia do października, monsun północno-wschodni trwa od października do lutego i przynosi więcej opadów. Lokalne klimaty są dotknięte przez pasma górskie Malezji. Góry wyżynne są chłodniejsze.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Air Itam, Alor Setar, Arau, Bagan Lalang, Bako National Park, Balik Pulau, Bandar Baru Bangi, Batu Ferringhi, Batu Pahat, Bayan Lepas, Beaufort, Belaga, Belum Temenggor Forest Reserve, Bintangor, Bintulu, Bukit Kayu Hitam, Bukit Merah, Bukit Mertajam, Bukit Tinggi, Butterworth, Cameron Highlands, Cherating, Dabong, Danum Valley, Desaru, East Coast, Endau Rompin National Park, Fraser's Hill, Gemas, Genting Highlands, George Town, Gua Musang, Gunung Mulu National Park, Igan, Ipoh, Iskandar Puteri, Janda Baik, Jerantut, Johor, Johor Bahru, Kajang, Kampar, Kangar, Kapalai, Kapas, Kapit, Kedah, Kelabit Highlands, Kelantan, Kemaman, Kenyir Lake, Klang, Kluang, Kota Bharu, Kota Kinabalu, Kota Tinggi, Kuala Besut, Kuala Gandah, Kuala Kangsar, Kuala Kedah, Kuala Krai, Kuala Kubu Bharu, Kuala Lipis, Kuala Lumpur, Kuala Perlis, Kuala Selangor, Kuala Tembling, Kuala Terengganu, Kuantan, Kubah National Park, Kuching, Kudat, Kukup, Kulim, Kundasang, Labuan, Lahad Datu, Lang Tengah, Langkap, Langkawi, Lankayan Island, Lawas, Layang Layang, Limbang, Lumut, Lunas, Mabul, Malacca, Mantin, Marang, Mataking, Merang, Mersing, Miri, Mount Datuk, Mount Kinabalu, Muar, Mukah, Negeri Sembilan, Nibong Tebal, Nilai, Padang Besar, Pahang, Pangkor, Pasir Gudang, Pasir Salak, Pekan, Penang, Pengerang, Perak, Perhentian Islands, Perlis, Petaling Jaya, Pom Pom Island, Poring Hot Spring, Port Dickson, Port Klang, Puchong, Pulau Ketam, Putrajaya, Ranau, Rantau Panjang, Raub, Rawa, Redang, Rejang River, Sabah, Sandakan, Santubong, Sarawak, Sarikei, Seberang Jaya, Seberang Takir, Segamat, Selangor, Semenyih, Semporna, Sepang, Sepilok, Seremban, Shah Alam, Sibu, Sibu Island, Simpang Ampat, Simunjan, Sipadan, Subang Jaya, Sungai Pelek, Taiping, Taman Negara, Tampin, Tanjung Resang, Tawau, Teluk Intan, Temerloh, Tenggol, Tenom, Terengganu, Tioman, Tunku Abdul Rahman National Park, Turtle Islands Park, Wang Kelian, West Coast, Yong Peng.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest marzec, średnia maksymalna temperatura jest 33.4 ℃ (92.12 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 23.7 ℃ (74.66 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia maksymalna temperatura jest 31.3 ℃ (88.34 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 23.3 ℃ (73.94 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest listopad, średnia liczba dni deszczowych jest w 17.9. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 9.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Malezja, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Gunung Kinabalu (4095 m) i najniższy punkt Indian Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Malezja. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Malezja w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Malezja w styczeń to 32.2 ℃ (89.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.6 ℃ (72.68 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.75 ℃ (89.15 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.25 ℃ (90.05 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 11.1. Średnia suma opadów 168.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:57 i na końcu miesiąca 11:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Malezja w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Malezja w luty to 32.3 ℃ (90.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.8 ℃ (73.04 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.25 ℃ (90.05 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.85 ℃ (91.13 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 11.8. Średnia suma opadów 161.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:01 i na końcu miesiąca 12:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Malezja w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Malezja w marzec to 33.4 ℃ (92.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.7 ℃ (74.66 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.85 ℃ (91.13 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.2 ℃ (91.76 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 14.2. Średnia suma opadów 237.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:05 i na końcu miesiąca 12:08.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Malezja w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Malezja w kwiecień to 33 ℃ (91.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.3 ℃ (75.74 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.2 ℃ (91.76 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.15 ℃ (91.67 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 16.1. Średnia suma opadów 255.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:11 i na końcu miesiąca 12:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Malezja w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Malezja w maj to 33.3 ℃ (91.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.7 ℃ (76.46 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.15 ℃ (91.67 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.75 ℃ (90.95 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 13. Średnia suma opadów 201.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:15 i na końcu miesiąca 12:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Malezja w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Malezja w czerwiec to 32.2 ℃ (89.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24 ℃ (75.2 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.75 ℃ (90.95 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.35 ℃ (90.23 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 9. Średnia suma opadów 124.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:18 i na końcu miesiąca 12:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Malezja w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Malezja w lipiec to 32.5 ℃ (90.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.3 ℃ (73.94 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.35 ℃ (90.23 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.35 ℃ (90.23 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 10.2. Średnia suma opadów 129.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:17 i na końcu miesiąca 12:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Malezja w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Malezja w sierpień to 32.2 ℃ (89.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.9 ℃ (73.22 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.35 ℃ (90.23 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32 ℃ (89.6 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 11. Średnia suma opadów 156.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:13 i na końcu miesiąca 12:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Malezja w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Malezja w wrzesień to 31.8 ℃ (89.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23 ℃ (73.4 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32 ℃ (89.6 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.35 ℃ (90.23 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 13.2. Średnia suma opadów 192.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:08 i na końcu miesiąca 12:05.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Malezja w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Malezja w październik to 32.9 ℃ (91.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.8 ℃ (74.84 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.35 ℃ (90.23 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.45 ℃ (90.41 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 15.7. Średnia suma opadów 248 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:03 i na końcu miesiąca 12:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Malezja w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Malezja w listopad to 32 ℃ (89.6 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.5 ℃ (74.3 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.45 ℃ (90.41 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.65 ℃ (88.97 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 17.9. Średnia suma opadów 286.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:59 i na końcu miesiąca 11:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Malezja w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Malezja w grudzień to 31.3 ℃ (88.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.3 ℃ (73.94 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.65 ℃ (88.97 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.75 ℃ (89.15 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 15. Średnia suma opadów 243.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:56 i na końcu miesiąca 11:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Malezja w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Alor Setartemperatura: - najwyższa temperatura: 32.2 ℃ (89.96 ℉)najniższa temperatura: 22.5 ℃ (72.5 ℉)opady: 85.1mmdeszcz deszcz dni: 6.8
Cameron Highlandstemperatura: - najwyższa temperatura: 21.5 ℃ (70.7 ℉)najniższa temperatura: 15 ℃ (59 ℉)opady: 205.2mmdeszcz deszcz dni: 17.4
Ipohtemperatura: - najwyższa temperatura: 32.3 ℃ (90.14 ℉)najniższa temperatura: 22.9 ℃ (73.22 ℉)opady: 246.1mmdeszcz deszcz dni: 15.3
Johor Bahrutemperatura: - najwyższa temperatura: 30.3 ℃ (86.54 ℉)najniższa temperatura: 22.7 ℃ (72.86 ℉)opady: 243mmdeszcz deszcz dni: 15.2
Kota Bharutemperatura: - najwyższa temperatura: 28.5 ℃ (83.3 ℉)najniższa temperatura: 23.9 ℃ (75.02 ℉)opady: 588.2mmdeszcz deszcz dni: 16.6
Kuchingtemperatura: - najwyższa temperatura: 30.4 ℃ (86.72 ℉)najniższa temperatura: 23.3 ℃ (73.94 ℉)opady: 503.6mmdeszcz deszcz dni: 22.1
Kota Kinabalutemperatura: - najwyższa temperatura: 30.4 ℃ (86.72 ℉)najniższa temperatura: 23.8 ℃ (74.84 ℉)opady: 237.5mmdeszcz deszcz dni: 13.2
Kuala Lumpurtemperatura: - najwyższa temperatura: 31.3 ℃ (88.34 ℉)najniższa temperatura: 23.3 ℃ (73.94 ℉)opady: 243.6mmdeszcz deszcz dni: 15
Kuantantemperatura: - najwyższa temperatura: 29.2 ℃ (84.56 ℉)najniższa temperatura: 22.5 ℃ (72.5 ℉)opady: 592.8mmdeszcz deszcz dni: 16.8
Labuantemperatura: - najwyższa temperatura: 30.5 ℃ (86.9 ℉)najniższa temperatura: 24.2 ℃ (75.56 ℉)opady: 308mmdeszcz deszcz dni: 14.3
Langkawitemperatura: - najwyższa temperatura: 31.9 ℃ (89.42 ℉)najniższa temperatura: 24.8 ℃ (76.64 ℉)opady: 56.7mmdeszcz deszcz dni: 5.1
Melakatemperatura: - najwyższa temperatura: 32.1 ℃ (89.78 ℉)najniższa temperatura: 23.5 ℃ (74.3 ℉)opady: 130.9mmdeszcz deszcz dni: 11.2
Miritemperatura: - najwyższa temperatura: 31 ℃ (87.8 ℉)najniższa temperatura: 23.3 ℃ (73.94 ℉)opady: 348.5mmdeszcz deszcz dni: 18
Petaling Jayatemperatura: - najwyższa temperatura: 31.6 ℃ (88.88 ℉)najniższa temperatura: 23.6 ℃ (74.48 ℉)opady: 258.8mmdeszcz deszcz dni: 15.2
Pulau Pinangtemperatura: - najwyższa temperatura: 31 ℃ (87.8 ℉)najniższa temperatura: 23.8 ℃ (74.84 ℉)opady: 105mmdeszcz deszcz dni: 9.1
Sibutemperatura: - najwyższa temperatura: 31.1 ℃ (87.98 ℉)najniższa temperatura: 22.6 ℃ (72.68 ℉)opady: 360.9mmdeszcz deszcz dni: 20.2
Sandakantemperatura: - najwyższa temperatura: 29.9 ℃ (85.82 ℉)najniższa temperatura: 24.4 ℃ (75.92 ℉)opady: 451.3mmdeszcz deszcz dni: 20.4
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2023 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest