Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Malajsie

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Malajsie? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Asie - Malajsie

Malajsie - jaké počasí lze čekat

Klima Malajsie je tropické. Tam jsou každoroční monzuny. Jihozápadní monzun je od dubna do října, severozápadní monzun je od října do února a přináší více srážek. Místní klimata jsou postiženy pohořími Malajsie. Vysočiny jsou chladnější.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Air Itam, Alor Setar, Arau, Bagan Lalang, Bako National Park, Balik Pulau, Bandar Baru Bangi, Batu Ferringhi, Batu Pahat, Bayan Lepas, Beaufort, Belaga, Belum Temenggor Forest Reserve, Bintangor, Bintulu, Bukit Kayu Hitam, Bukit Merah, Bukit Mertajam, Bukit Tinggi, Butterworth, Cameron Highlands, Cherating, Dabong, Danum Valley, Desaru, East Coast, Endau Rompin National Park, Fraser's Hill, Gemas, Genting Highlands, George Town, Gua Musang, Gunung Mulu National Park, Igan, Ipoh, Iskandar Puteri, Janda Baik, Jerantut, Johor, Johor Bahru, Kajang, Kampar, Kangar, Kapalai, Kapas, Kapit, Kedah, Kelabit Highlands, Kelantan, Kemaman, Kenyir Lake, Klang, Kluang, Kota Bharu, Kota Kinabalu, Kota Tinggi, Kuala Besut, Kuala Gandah, Kuala Kangsar, Kuala Kedah, Kuala Krai, Kuala Kubu Bharu, Kuala Lipis, Kuala Lumpur, Kuala Perlis, Kuala Selangor, Kuala Tembling, Kuala Terengganu, Kuantan, Kubah National Park, Kuching, Kudat, Kukup, Kulim, Kundasang, Labuan, Lahad Datu, Lang Tengah, Langkap, Langkawi, Lankayan Island, Lawas, Layang Layang, Limbang, Lumut, Lunas, Mabul, Malacca, Mantin, Marang, Mataking, Merang, Mersing, Miri, Mount Datuk, Mount Kinabalu, Muar, Mukah, Negeri Sembilan, Nibong Tebal, Nilai, Padang Besar, Pahang, Pangkor, Pasir Gudang, Pasir Salak, Pekan, Penang, Pengerang, Perak, Perhentian Islands, Perlis, Petaling Jaya, Pom Pom Island, Poring Hot Spring, Port Dickson, Port Klang, Puchong, Pulau Ketam, Putrajaya, Ranau, Rantau Panjang, Raub, Rawa, Redang, Rejang River, Sabah, Sandakan, Santubong, Sarawak, Sarikei, Seberang Jaya, Seberang Takir, Segamat, Selangor, Semenyih, Semporna, Sepang, Sepilok, Seremban, Shah Alam, Sibu, Sibu Island, Simpang Ampat, Simunjan, Sipadan, Subang Jaya, Sungai Pelek, Taiping, Taman Negara, Tampin, Tanjung Resang, Tawau, Teluk Intan, Temerloh, Tenggol, Tenom, Terengganu, Tioman, Tunku Abdul Rahman National Park, Turtle Islands Park, Wang Kelian, West Coast, Yong Peng.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde březen, průměrná maximální teplota 33.4 ℃ (92.12 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Nejchladnější měsíc je zde prosinec, průměrná maximální teplota 31.3 ℃ (88.34 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 23.3 ℃ (73.94 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je listopad, průměrný počet deštivých dnů je 17.9. Nejméně deštivý měsíc zde je červen, průměrný počet deštivých dnů je 9.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Malajsie, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Gunung Kinabalu (4095 m) a nejnižší bod je Indian Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Malajsie. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Malajsie - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Malajsie v měsíci leden je 32.2 ℃ (89.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.75 ℃ (89.15 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.25 ℃ (90.05 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 11.1. Průměrné srážky jsou 168.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:57 a na konci měsíce 11:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Malajsie - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Malajsie v měsíci únor je 32.3 ℃ (90.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.25 ℃ (90.05 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.85 ℃ (91.13 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 11.8. Průměrné srážky jsou 161.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:01 a na konci měsíce 12:03.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Malajsie - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Malajsie v měsíci březen je 33.4 ℃ (92.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.85 ℃ (91.13 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.2 ℃ (91.76 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 14.2. Průměrné srážky jsou 237.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:05 a na konci měsíce 12:08.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Malajsie - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Malajsie v měsíci duben je 33 ℃ (91.4 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24.3 ℃ (75.74 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.2 ℃ (91.76 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.15 ℃ (91.67 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 16.1. Průměrné srážky jsou 255.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:08 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:11 a na konci měsíce 12:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Malajsie - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Malajsie v měsíci květen je 33.3 ℃ (91.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.15 ℃ (91.67 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.75 ℃ (90.95 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 13. Průměrné srážky jsou 201.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:15 a na konci měsíce 12:17.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Malajsie - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Malajsie v měsíci červen je 32.2 ℃ (89.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24 ℃ (75.2 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.75 ℃ (90.95 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.35 ℃ (90.23 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 9. Průměrné srážky jsou 124.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:17 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:18 a na konci měsíce 12:17.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Malajsie - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Malajsie v měsíci červenec je 32.5 ℃ (90.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.35 ℃ (90.23 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.35 ℃ (90.23 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 10.2. Průměrné srážky jsou 129.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:17 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:17 a na konci měsíce 12:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Malajsie - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Malajsie v měsíci srpen je 32.2 ℃ (89.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22.9 ℃ (73.22 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.35 ℃ (90.23 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32 ℃ (89.6 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 11. Průměrné srážky jsou 156.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:13 a na konci měsíce 12:11.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Malajsie - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Malajsie v měsíci září je 31.8 ℃ (89.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 23 ℃ (73.4 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32 ℃ (89.6 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.35 ℃ (90.23 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 13.2. Průměrné srážky jsou 192.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:11 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:08 a na konci měsíce 12:05.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Malajsie - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Malajsie v měsíci říjen je 32.9 ℃ (91.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 23.8 ℃ (74.84 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.35 ℃ (90.23 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.45 ℃ (90.41 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 15.7. Průměrné srážky jsou 248 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:05 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:03 a na konci měsíce 12:01.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Malajsie - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Malajsie v měsíci listopad je 32 ℃ (89.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 23.5 ℃ (74.3 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.45 ℃ (90.41 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.65 ℃ (88.97 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 17.9. Průměrné srážky jsou 286.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:01 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:59 a na konci měsíce 11:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Malajsie - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Malajsie v měsíci prosinec je 31.3 ℃ (88.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.65 ℃ (88.97 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.75 ℃ (89.15 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 15. Průměrné srážky jsou 243.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:56 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Malajsie. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Alor Setarteplota: - nejvyšší teplota: 32.2 ℃ (89.96 ℉)nejnižší teplota: 22.5 ℃ (72.5 ℉)srážky: 85.1mmdeštivé dny: 6.8
Cameron Highlandsteplota: - nejvyšší teplota: 21.5 ℃ (70.7 ℉)nejnižší teplota: 15 ℃ (59 ℉)srážky: 205.2mmdeštivé dny: 17.4
Ipohteplota: - nejvyšší teplota: 32.3 ℃ (90.14 ℉)nejnižší teplota: 22.9 ℃ (73.22 ℉)srážky: 246.1mmdeštivé dny: 15.3
Johor Bahruteplota: - nejvyšší teplota: 30.3 ℃ (86.54 ℉)nejnižší teplota: 22.7 ℃ (72.86 ℉)srážky: 243mmdeštivé dny: 15.2
Kota Bharuteplota: - nejvyšší teplota: 28.5 ℃ (83.3 ℉)nejnižší teplota: 23.9 ℃ (75.02 ℉)srážky: 588.2mmdeštivé dny: 16.6
Kuchingteplota: - nejvyšší teplota: 30.4 ℃ (86.72 ℉)nejnižší teplota: 23.3 ℃ (73.94 ℉)srážky: 503.6mmdeštivé dny: 22.1
Kota Kinabaluteplota: - nejvyšší teplota: 30.4 ℃ (86.72 ℉)nejnižší teplota: 23.8 ℃ (74.84 ℉)srážky: 237.5mmdeštivé dny: 13.2
Kuala Lumpurteplota: - nejvyšší teplota: 31.3 ℃ (88.34 ℉)nejnižší teplota: 23.3 ℃ (73.94 ℉)srážky: 243.6mmdeštivé dny: 15
Kuantanteplota: - nejvyšší teplota: 29.2 ℃ (84.56 ℉)nejnižší teplota: 22.5 ℃ (72.5 ℉)srážky: 592.8mmdeštivé dny: 16.8
Labuanteplota: - nejvyšší teplota: 30.5 ℃ (86.9 ℉)nejnižší teplota: 24.2 ℃ (75.56 ℉)srážky: 308mmdeštivé dny: 14.3
Langkawiteplota: - nejvyšší teplota: 31.9 ℃ (89.42 ℉)nejnižší teplota: 24.8 ℃ (76.64 ℉)srážky: 56.7mmdeštivé dny: 5.1
Melakateplota: - nejvyšší teplota: 32.1 ℃ (89.78 ℉)nejnižší teplota: 23.5 ℃ (74.3 ℉)srážky: 130.9mmdeštivé dny: 11.2
Miriteplota: - nejvyšší teplota: 31 ℃ (87.8 ℉)nejnižší teplota: 23.3 ℃ (73.94 ℉)srážky: 348.5mmdeštivé dny: 18
Petaling Jayateplota: - nejvyšší teplota: 31.6 ℃ (88.88 ℉)nejnižší teplota: 23.6 ℃ (74.48 ℉)srážky: 258.8mmdeštivé dny: 15.2
Pulau Pinangteplota: - nejvyšší teplota: 31 ℃ (87.8 ℉)nejnižší teplota: 23.8 ℃ (74.84 ℉)srážky: 105mmdeštivé dny: 9.1
Sibuteplota: - nejvyšší teplota: 31.1 ℃ (87.98 ℉)nejnižší teplota: 22.6 ℃ (72.68 ℉)srážky: 360.9mmdeštivé dny: 20.2
Sandakanteplota: - nejvyšší teplota: 29.9 ℃ (85.82 ℉)nejnižší teplota: 24.4 ℃ (75.92 ℉)srážky: 451.3mmdeštivé dny: 20.4
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.