Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Maryland

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Maryland? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Maryland

Maryland jest częścią Stany Zjednoczone. Klimat USA jest bardzo zróżnicowany, ponieważ Stany Zjednoczone Ameryki to duży kraj. Klimat jest w większości umiarkowany, ale tropikalny na Hawajach i Florydzie, a także na Arktyce na Alasce. To nie wszystko. Klimat jest w połowie suchy na wielkich równinach na zachód od rzeki Mississippi i suchy w Wielkim Basenie na południowym zachodzie. Można spodziewać się niskich temperatur zimą na północnym zachodzie, ale czasem są one moderowane w styczniu i lutym przez ciepłe wiatry. Zimy na południu są cieplejsze. Don? zapomnieć, że temperatury są zazwyczaj znacznie niższe w górach.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Aberdeen, Allegany County, Annapolis, Assateague Island, Baltimore, Baltimore County, Bel Air, Beltsville, Berwyn Heights, Bethesda, Boonsboro, Bowie, Braddock Heights, Brentwood, Brunswick, Cambridge, Capital Region, Catoctin Mountain Park, Central Maryland, Chesapeake Beach, Chestertown, Clinton Camp Springs, Cobb Island, Cockeysville, Colesville Burtonsville, College Park, Columbia, Crisfield, Cumberland, Deep Creek Lake, Eastern Shore, Easton, Edgewood, Ellicott City, Frederick, Frederick County, Frostburg, Gaithersburg, Garrett County, Germantown, Glen Burnie, Glenmont, Grantsville, Green Ridge State Forest, Greenbelt, Hagerstown, Hancock, Hanover, Havre de Grace, Hooper's Island, Hyattsville, Kensington, Kent Island, La Plata, La Vale, Largo, Laurel, Leonardtown, Lexington Park, Linthicum, McHenry, Middletown, Montgomery County, Mount Rainier, National Harbor, New Carrollton, Oakland, Ocean City, Olney, Owings Mills, Patapsco Valley State Park, Perryville, Pikesville, Potomac, Prince Frederick, Prince George's County, Princess Anne, Rockville, Rocky Gap State Park, Rural Montgomery County, Salisbury, Savage, Severna Park, Sharpsburg, Silver Spring, Smith Island, Snow Hill, Solomons, Southern Maryland, Sparks Glencoe, St. Mary's City, St. Michaels, Suitland, Sykesville, Takoma Park, Thurmont, Timonium, Towson, Waldorf, Washington County, Western Maryland, Westminster, Wheaton, White Marsh.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Baltimore oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 34.1 ℃ (93.38 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 24.1 ℃ (75.38 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 8.1 ℃ (46.58 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 0.1 ℃ (32.18 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest maj, średnia liczba dni deszczowych jest w 10.2. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest wrzesień, średnia liczba dni deszczowych jest w 7.2.

Podczas podróży po Maryland zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Stany Zjednoczone jest Denali (Mount McKinley) (6190 m) i najniższy punkt Death Valley (-86 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Maryland. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Maryland w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maryland w styczeń to 8.1 ℃ (46.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.1 ℃ (32.18 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.95 ℃ (48.11 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.85 ℃ (47.93 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 9.3. Średnia suma opadów 75.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:43 i na końcu miesiąca 10:09.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Maryland w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maryland w luty to 9.6 ℃ (49.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.4 ℃ (34.52 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.85 ℃ (47.93 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.25 ℃ (54.05 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 8.7. Średnia suma opadów 78.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:09 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:42 i na końcu miesiąca 11:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Maryland w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maryland w marzec to 14.9 ℃ (58.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.6 ℃ (40.28 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.25 ℃ (54.05 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.05 ℃ (64.49 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 9.6. Średnia suma opadów 101.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:57 i na końcu miesiąca 12:36.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Maryland w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maryland w kwiecień to 21.2 ℃ (70.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.8 ℃ (51.44 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.05 ℃ (64.49 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.05 ℃ (75.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 10.1. Średnia suma opadów 81.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:36 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:13 i na końcu miesiąca 13:48.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Maryland w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maryland w maj to 26.9 ℃ (80.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.5 ℃ (61.7 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.05 ℃ (75.29 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.65 ℃ (85.37 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 10.2. Średnia suma opadów 106.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:48 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:19 i na końcu miesiąca 14:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Maryland w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maryland w czerwiec to 32.4 ℃ (90.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21.7 ℃ (71.06 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.65 ℃ (85.37 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.25 ℃ (91.85 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 7.4. Średnia suma opadów 93.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:42 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:54 i na końcu miesiąca 14:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Maryland w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maryland w lipiec to 34.1 ℃ (93.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.1 ℃ (75.38 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.25 ℃ (91.85 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.3 ℃ (91.94 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 8.2. Średnia suma opadów 86.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:40 i na końcu miesiąca 14:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Maryland w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maryland w sierpień to 32.5 ℃ (90.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.5 ℃ (72.5 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.3 ℃ (91.94 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.5 ℃ (86.9 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 8.1. Średnia suma opadów 93.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:47 i na końcu miesiąca 13:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Maryland w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maryland w wrzesień to 28.5 ℃ (83.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.1 ℃ (66.38 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.5 ℃ (86.9 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.3 ℃ (77.54 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 7.2. Średnia suma opadów 94.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:35 i na końcu miesiąca 11:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Maryland w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maryland w październik to 22.1 ℃ (71.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.3 ℃ (54.14 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.3 ℃ (77.54 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.15 ℃ (66.47 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 7.9. Średnia suma opadów 84.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:19 i na końcu miesiąca 10:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Maryland w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maryland w listopad to 16.2 ℃ (61.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.7 ℃ (44.06 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.15 ℃ (66.47 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13 ℃ (55.4 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 8.9. Średnia suma opadów 91.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:10 i na końcu miesiąca 9:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Maryland w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maryland w grudzień to 9.8 ℃ (49.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.8 ℃ (35.24 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13 ℃ (55.4 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.95 ℃ (48.11 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 9. Średnia suma opadów 91.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:27 i na końcu miesiąca 9:25.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Maryland w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Baltimoretemperatura: - najwyższa temperatura: 9.8 ℃ (49.64 ℉)najniższa temperatura: 1.8 ℃ (35.24 ℉)opady: 91.5mmdeszcz deszcz dni: 9
Annapolistemperatura: - najwyższa temperatura: 9.4 ℃ (48.92 ℉)najniższa temperatura: 0.6 ℃ (33.08 ℉)opady: 90mmdeszcz deszcz dni: 9.7
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.