Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Mauritius

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Mauritius? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Mauritius

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Mauritius

Klimat Mauritiusa jest tropikalny, ale jest modyfikowany przez południowo-wschodnie wiatry. Możesz spodziewać się ciepłej, suchej zimy od maja do listopada i gorącego, mokrego, wilgotnego lata od listopada do maja. Średnia roczna suma opadów jest najwyższa na centralnym płaskowyżu, a większość opadów jest w okresie letnim.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Blue Bay, Chamarel, Curepipe, Flic en Flac, Grand Bay, Mahebourg, Pamplemousses, Port Louis, Quatre Bornes, Rodrigues, Souillac, Tamarin, Triolet, Trou d'Eau Douce, Vacoas Phoenix.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 32 ℃ (89.6 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 24.8 ℃ (76.64 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 27.2 ℃ (80.96 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 19.8 ℃ (67.64 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest luty, średnia liczba dni deszczowych jest w 9.9. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest wrzesień, średnia liczba dni deszczowych jest w 3.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Mauritius, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Mont Piton (828 m) i najniższy punkt Indian Ocean (0 m). Tak więc nie ma dużych różnic w wysokościach w tym kraju. Ale wysokość wpływa nawet na pogodę. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Mauritius. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Mauritius w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mauritius w styczeń to 32 ℃ (89.6 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.8 ℃ (76.64 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.45 ℃ (88.61 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.5 ℃ (88.7 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 9.1. Średnia suma opadów 131.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:12 i na końcu miesiąca 13:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Mauritius w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mauritius w luty to 31 ℃ (87.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.2 ℃ (75.56 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.5 ℃ (88.7 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31 ℃ (87.8 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 9.9. Średnia suma opadów 156.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:46 i na końcu miesiąca 12:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Mauritius w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mauritius w marzec to 31 ℃ (87.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.9 ℃ (75.02 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31 ℃ (87.8 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.6 ℃ (87.08 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 8.1. Średnia suma opadów 81.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:29 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:11 i na końcu miesiąca 11:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Mauritius w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mauritius w kwiecień to 30.2 ℃ (86.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.9 ℃ (73.22 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.6 ℃ (87.08 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.9 ℃ (85.82 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 7. Średnia suma opadów 87.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:38 i na końcu miesiąca 11:22.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Mauritius w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mauritius w maj to 29.6 ℃ (85.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21.5 ℃ (70.7 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.9 ℃ (85.82 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.8 ℃ (83.84 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 6.1. Średnia suma opadów 47.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:22 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:09 i na końcu miesiąca 11:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Mauritius w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mauritius w czerwiec to 28 ℃ (82.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.6 ℃ (69.08 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.8 ℃ (83.84 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.6 ℃ (81.68 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 4. Średnia suma opadów 24.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:55 i na końcu miesiąca 10:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Mauritius w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mauritius w lipiec to 27.2 ℃ (80.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.8 ℃ (67.64 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.6 ℃ (81.68 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.25 ℃ (81.05 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 4.1. Średnia suma opadów 18.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:00 i na końcu miesiąca 11:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Mauritius w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mauritius w sierpień to 27.3 ℃ (81.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.6 ℃ (67.28 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.25 ℃ (81.05 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.4 ℃ (81.32 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 5. Średnia suma opadów 19 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:23 i na końcu miesiąca 11:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Mauritius w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mauritius w wrzesień to 27.5 ℃ (81.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.8 ℃ (67.64 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.4 ℃ (81.32 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.5 ℃ (83.3 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 3. Średnia suma opadów 16.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:55 i na końcu miesiąca 12:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Mauritius w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mauritius w październik to 29.5 ℃ (85.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.2 ℃ (68.36 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.5 ℃ (83.3 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.2 ℃ (86.36 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 3. Średnia suma opadów 15.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:29 i na końcu miesiąca 12:45.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Mauritius w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mauritius w listopad to 30.9 ℃ (87.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21.6 ℃ (70.88 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.2 ℃ (86.36 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.9 ℃ (87.62 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 3. Średnia suma opadów 24.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:45 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:00 i na końcu miesiąca 13:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Mauritius w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Mauritius w grudzień to 30.9 ℃ (87.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.5 ℃ (74.3 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.9 ℃ (87.62 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.45 ℃ (88.61 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 5.9. Średnia suma opadów 85.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:19 i na końcu miesiąca 13:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Mauritius w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Plaisancetemperatura: - najwyższa temperatura: 28.8 ℃ (83.84 ℉)najniższa temperatura: 21.8 ℃ (71.24 ℉)opady: 174.1mmdeszcz deszcz dni: 11.8
Port Louistemperatura: - najwyższa temperatura: 30.9 ℃ (87.62 ℉)najniższa temperatura: 23.5 ℃ (74.3 ℉)opady: 85.7mmdeszcz deszcz dni: 5.9
Vacoastemperatura: - najwyższa temperatura: 27.6 ℃ (81.68 ℉)najniższa temperatura: 20 ℃ (68 ℉)opady: 193mmdeszcz deszcz dni: 13.3
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.