Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Northern Ireland

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Northern Ireland? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Wielka Brytania - Northern Ireland

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Northern Ireland

Northern Ireland jest częścią Wielka Brytania. Klimat Wielkiej Brytanii jest umiarkowany, a pogoda jest moderowana przez dominujące południowo-zachodnie wiatry nad Prądem Północnoatlantyckim. Ponad połowa dni jest pochmurna. Pogoda jest tutaj zwykle dość niestabilna. Ogólnie rzecz biorąc, możesz spodziewać się chłodnej i często pochmurnej pogody. Można również spodziewać się cieplejszej pogody w południowej części Wielkiej Brytanii.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Antrim, Armagh, Ballycastle, Ballymena, Ballymoney, Banbridge, Bangor, Belcoo, Belfast, Belleek, Bushmills, Carrickfergus, Castlerock, Coleraine, Cookstown, County Antrim, County Armagh, County Down, County Fermanagh, County Londonderry, County Tyrone, Cushendall, Derry, Downpatrick, Dungannon, Enniskillen, Giant's Causeway, Hillsborough, Holywood, Irvinestown, Larne, Limavady, Lisburn, Lisnaskea, Lurgan, Magherafelt, Mourne Mountains, Newcastle, Newry, Newtownabbey, Newtownards, Omagh, Portadown, Portrush, Portstewart, Rathlin Island, Strabane, Strangford.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Belfast oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 19.9 ℃ (67.82 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 11.9 ℃ (53.42 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 8.2 ℃ (46.76 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 2.5 ℃ (36.5 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest listopad, średnia liczba dni deszczowych jest w 14.5. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest kwiecień, średnia liczba dni deszczowych jest w 11.2.

Podczas podróży po Northern Ireland zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Wielka Brytania jest Ben Nevis (1343 m) i najniższy punkt The Fens (-4 m). Różnice w wysokościach w tym kraju nie są bez znaczenia i należy oczekiwać, że pogoda będzie inna w różnych miejscach na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Northern Ireland. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Northern Ireland w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Ireland w styczeń to 8.2 ℃ (46.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.5 ℃ (36.5 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.35 ℃ (47.03 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.4 ℃ (47.12 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 14.4. Średnia suma opadów 89.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 7:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 7:51 i na końcu miesiąca 8:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Northern Ireland w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Ireland w luty to 8.6 ℃ (47.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.3 ℃ (36.14 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.4 ℃ (47.12 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.45 ℃ (49.01 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 11.5. Średnia suma opadów 63.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:41 i na końcu miesiąca 10:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Northern Ireland w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Ireland w marzec to 10.3 ℃ (50.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.8 ℃ (38.84 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.45 ℃ (49.01 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.3 ℃ (52.34 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 13.5. Średnia suma opadów 76.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:52 i na końcu miesiąca 12:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Northern Ireland w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Ireland w kwiecień to 12.3 ℃ (54.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.9 ℃ (40.82 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.3 ℃ (52.34 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.05 ℃ (57.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 11.2. Średnia suma opadów 65.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:05 i na końcu miesiąca 15:08.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Northern Ireland w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Ireland w maj to 15.8 ℃ (60.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7 ℃ (44.6 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.05 ℃ (57.29 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.05 ℃ (62.69 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 11.8. Średnia suma opadów 63.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:05 i na końcu miesiąca 16:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Northern Ireland w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Ireland w czerwiec to 18.3 ℃ (64.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.8 ℃ (49.64 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.05 ℃ (62.69 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.9 ℃ (66.02 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 11.4. Średnia suma opadów 67.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 17:14 i na końcu miesiąca 17:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Northern Ireland w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Ireland w lipiec to 19.5 ℃ (67.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.8 ℃ (53.24 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.9 ℃ (66.02 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.7 ℃ (67.46 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 12.2. Średnia suma opadów 65.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 17:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:47 i na końcu miesiąca 16:02.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Northern Ireland w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Ireland w sierpień to 19.9 ℃ (67.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.9 ℃ (53.42 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.7 ℃ (67.46 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.7 ℃ (65.66 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 13.5. Średnia suma opadów 84.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:02 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:05 i na końcu miesiąca 14:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Northern Ireland w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Ireland w wrzesień to 17.5 ℃ (63.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.9 ℃ (49.82 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.7 ℃ (65.66 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.7 ℃ (60.26 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 12.6. Średnia suma opadów 78.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:58 i na końcu miesiąca 11:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Northern Ireland w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Ireland w październik to 13.9 ℃ (57.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.3 ℃ (45.14 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.7 ℃ (60.26 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.25 ℃ (54.05 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 14.3. Średnia suma opadów 99.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:46 i na końcu miesiąca 9:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Northern Ireland w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Ireland w listopad to 10.6 ℃ (51.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.5 ℃ (40.1 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.25 ℃ (54.05 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.55 ℃ (49.19 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 14.5. Średnia suma opadów 98.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:42 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:42 i na końcu miesiąca 7:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Northern Ireland w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Ireland w grudzień to 8.5 ℃ (47.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.5 ℃ (36.5 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.55 ℃ (49.19 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.35 ℃ (47.03 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 14.3. Średnia suma opadów 94.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 7:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 7:21 i na końcu miesiąca 7:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Northern Ireland w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Belfasttemperatura: - najwyższa temperatura: 8.5 ℃ (47.3 ℉)najniższa temperatura: 2.5 ℃ (36.5 ℉)opady: 94.4mmdeszcz deszcz dni: 14.3
Armaghtemperatura: - najwyższa temperatura: 8 ℃ (46.4 ℉)najniższa temperatura: 2.3 ℃ (36.14 ℉)opady: 76.6mmdeszcz deszcz dni: 13.3
Enniskillentemperatura: - najwyższa temperatura: 7.7 ℃ (45.86 ℉)najniższa temperatura: 2.1 ℃ (35.78 ℉)opady: 119.4mmdeszcz deszcz dni: 16.5
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2021 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest