Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Northern Ireland

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Northern Ireland? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Velká Británie - Northern Ireland

Northern Ireland - jaké počasí lze čekat

Northern Ireland je součástí země Velká Británie. Klima Spojeného království je mírné a počasí je moderováno převažujícím jihozápadním větrem nad severoatlantickým proudem. Více než polovina dní je zatažena. Počasí je obvykle poměrně nestabilní. Obecně řečeno, můžete očekávat chladné a často zakalené počasí. Můžete očekávat také teplejší počasí v jižní části Velké Británie.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Antrim, Armagh, Ballycastle, Ballymena, Ballymoney, Banbridge, Bangor, Belcoo, Belfast, Belleek, Bushmills, Carrickfergus, Castlerock, Coleraine, Cookstown, County Antrim, County Armagh, County Down, County Fermanagh, County Londonderry, County Tyrone, Cushendall, Derry, Downpatrick, Dungannon, Enniskillen, Giant's Causeway, Hillsborough, Holywood, Irvinestown, Larne, Limavady, Lisburn, Lisnaskea, Lurgan, Magherafelt, Mourne Mountains, Newcastle, Newry, Newtownabbey, Newtownards, Omagh, Portadown, Portrush, Portstewart, Rathlin Island, Strabane, Strangford.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Belfast a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 19.9 ℃ (67.82 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 11.9 ℃ (53.42 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 8.2 ℃ (46.76 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 2.5 ℃ (36.5 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je listopad, průměrný počet deštivých dnů je 14.5. Nejméně deštivý měsíc zde je duben, průměrný počet deštivých dnů je 11.2.

Při cestování, jehož cílem je Northern Ireland, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Velká Británie je Ben Nevis (1343 m) a nejnižší bod je The Fens (-4 m). Takže rozdíly v nadmořských výškách v této zemi nejsou zanedbatelné a měli byste očekávat, že počasí bude jiné v různých výškách. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Northern Ireland. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Northern Ireland - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Ireland v měsíci leden je 8.2 ℃ (46.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.5 ℃ (36.5 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.35 ℃ (47.03 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 14.4. Průměrné srážky jsou 89.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 7:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 7:51 a na konci měsíce 8:40.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Northern Ireland - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Ireland v měsíci únor je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.45 ℃ (49.01 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 11.5. Průměrné srážky jsou 63.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:40 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:41 a na konci měsíce 10:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Northern Ireland - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Ireland v měsíci březen je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.8 ℃ (38.84 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.45 ℃ (49.01 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.3 ℃ (52.34 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 13.5. Průměrné srážky jsou 76.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:52 a na konci měsíce 12:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Northern Ireland - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Ireland v měsíci duben je 12.3 ℃ (54.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.9 ℃ (40.82 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.3 ℃ (52.34 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.05 ℃ (57.29 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 11.2. Průměrné srážky jsou 65.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:05 a na konci měsíce 15:08.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Northern Ireland - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Ireland v měsíci květen je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7 ℃ (44.6 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.05 ℃ (57.29 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.05 ℃ (62.69 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 11.8. Průměrné srážky jsou 63.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:08 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:05 a na konci měsíce 16:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Northern Ireland - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Ireland v měsíci červen je 18.3 ℃ (64.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.8 ℃ (49.64 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.05 ℃ (62.69 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.9 ℃ (66.02 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 11.4. Průměrné srážky jsou 67.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 17:14 a na konci měsíce 17:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Northern Ireland - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Ireland v měsíci červenec je 19.5 ℃ (67.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.9 ℃ (66.02 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.7 ℃ (67.46 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 12.2. Průměrné srážky jsou 65.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 17:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:47 a na konci měsíce 16:02.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Northern Ireland - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Ireland v měsíci srpen je 19.9 ℃ (67.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.9 ℃ (53.42 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.7 ℃ (67.46 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.7 ℃ (65.66 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 13.5. Průměrné srážky jsou 84.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:02 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:05 a na konci měsíce 14:03.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Northern Ireland - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Ireland v měsíci září je 17.5 ℃ (63.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.7 ℃ (65.66 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.7 ℃ (60.26 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 12.6. Průměrné srážky jsou 78.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:58 a na konci měsíce 11:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Northern Ireland - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Ireland v měsíci říjen je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.3 ℃ (45.14 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.25 ℃ (54.05 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 14.3. Průměrné srážky jsou 99.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:46 a na konci měsíce 9:42.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Northern Ireland - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Ireland v měsíci listopad je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.25 ℃ (54.05 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.55 ℃ (49.19 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 14.5. Průměrné srážky jsou 98.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:42 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:42 a na konci měsíce 7:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Northern Ireland - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Ireland v měsíci prosinec je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.5 ℃ (36.5 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.55 ℃ (49.19 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.35 ℃ (47.03 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 14.3. Průměrné srážky jsou 94.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 7:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 7:21 a na konci měsíce 7:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Northern Ireland. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Belfastteplota: - nejvyšší teplota: 8.5 ℃ (47.3 ℉)nejnižší teplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)srážky: 94.4mmdeštivé dny: 14.3
Armaghteplota: - nejvyšší teplota: 8 ℃ (46.4 ℉)nejnižší teplota: 2.3 ℃ (36.14 ℉)srážky: 76.6mmdeštivé dny: 13.3
Enniskillenteplota: - nejvyšší teplota: 7.7 ℃ (45.86 ℉)nejnižší teplota: 2.1 ℃ (35.78 ℉)srážky: 119.4mmdeštivé dny: 16.5
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest