Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Provence-Alpes-Côte d'Azur

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Provence-Alpes-Côte d'Azur? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Francúzsko - Provence-Alpes-Côte d'Azur

Provence-Alpes-Côte d'Azur - aké počasie môžete očakávať

Provence-Alpes-Côte d'Azur je súčasťou zeme Francúzsko. Francúzsko je pomerne veľká krajina, takže podnebie je rozmanité. Väčšina nízko položených oblastí Francúzska je v oceánskej klimatickej zóne, takže môžete všeobecne očakávať chladné zimy a mierne leta. V Stredozemnom mori však existujú mierne zimy a horúce leto. Vo väčšine zámorských oblastí Francúzska môžete očakávať tropické podnebie.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aix en Provence, Alpes Maritimes, Alpes de Haute Provence, Annot, Antibes, Arles, Avignon, Bandol, Bormes les Mimosas, Bouches du Rhône, Briançon, Cagnes sur Mer, Camargue, Cannes, Carpentras, Cassis, Castillon, Cavaillon, Cavalaire sur Mer, Cotignac, Fayence, French Riviera, Fréjus, Grasse, Hautes Alpes, L'Isle sur la Sorgue, La Ciotat, La Trinité, Le Lavandou, Les Baux de Provence, Loup Valley, Lourmarin, Luberon, Manosque, Marseille, Menton, Mont Ventoux, Mougins, Moustiers Sainte Marie, Nice, Néoules, Orange, Oze, Peillon, Porquerolles, Port Cros, Puyloubier, Queyras, Rians, Risoul, Roquebrune sur Argens, Saint Jean Cap Ferrat, Saint Martin de Crau, Saint Paul de Vence, Saint Raphaël, Saint Rémy de Provence, Saint Tropez, Saintes Maries de la Mer, Salon de Provence, Sanary sur Mer, Seillans, Serre Chevalier, Sisteron, Sospel, Toulon, Tourrettes sur Loup, Vaison la Romaine, Valbonne and Biot, Var, Vaucluse, Vence, Verdon Gorge, Veynes, Villefranche sur Mer, Èze, Île du Levant, Îles d'Hyères.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Marseille a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 29.9 ℃ (85.82 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 11.5 ℃ (52.7 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 3.2 ℃ (37.76 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Apríl, priemerný počet daždivých dní je 6.2. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 1.4.

Pri cestovaní v lokácii Provence-Alpes-Côte d'Azur vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Francúzsko je Mont Blanc (4810 m) a najnižší bod je Rhone River delta (-2 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Provence-Alpes-Côte d'Azur. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Provence-Alpes-Côte d'Azur - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v mesiaci Január je 11.5 ℃ (52.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.2 ℃ (37.76 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.95 ℃ (53.51 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12 ℃ (53.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 6. Priemerné zrážky sú 53.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:20 a na konci mesiaca 9:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Provence-Alpes-Côte d'Azur - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v mesiaci Február je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12 ℃ (53.6 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.95 ℃ (57.11 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 5. Priemerné zrážky sú 43.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:29 a na konci mesiaca 11:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Provence-Alpes-Côte d'Azur - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v mesiaci Marec je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6 ℃ (42.8 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.95 ℃ (57.11 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.55 ℃ (61.79 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 4.8. Priemerné zrážky sú 41.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:56 a na konci mesiaca 12:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Provence-Alpes-Côte d'Azur - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v mesiaci Apríl je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.55 ℃ (61.79 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.3 ℃ (68.54 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 6.2. Priemerné zrážky sú 57.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:24 a na konci mesiaca 14:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Provence-Alpes-Côte d'Azur - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v mesiaci Máj je 22.9 ℃ (73.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.3 ℃ (68.54 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.65 ℃ (76.37 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 4.9. Priemerné zrážky sú 41.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:41 a na konci mesiaca 15:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Provence-Alpes-Côte d'Azur - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v mesiaci Jún je 26.4 ℃ (79.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16 ℃ (60.8 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.65 ℃ (76.37 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.15 ℃ (82.67 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 3.5. Priemerné zrážky sú 25.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:22 a na konci mesiaca 15:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Provence-Alpes-Côte d'Azur - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v mesiaci Júl je 29.9 ℃ (85.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.15 ℃ (82.67 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 1.4. Priemerné zrážky sú 12.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:06 a na konci mesiaca 14:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Provence-Alpes-Côte d'Azur - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v mesiaci August je 29.2 ℃ (84.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.6 ℃ (65.48 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.6 ℃ (81.68 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 3.1. Priemerné zrážky sú 30.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:03 a na konci mesiaca 13:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Provence-Alpes-Côte d'Azur - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v mesiaci September je 26 ℃ (78.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.6 ℃ (81.68 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.05 ℃ (73.49 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 4.1. Priemerné zrážky sú 60.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:40 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Provence-Alpes-Côte d'Azur - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v mesiaci Október je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.1 ℃ (53.78 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.05 ℃ (73.49 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 6.2. Priemerné zrážky sú 85.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:12 a na konci mesiaca 10:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Provence-Alpes-Côte d'Azur - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v mesiaci November je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.5 ℃ (56.3 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 5.3. Priemerné zrážky sú 50.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:51 a na konci mesiaca 9:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Provence-Alpes-Côte d'Azur - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v mesiaci December je 12.4 ℃ (54.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.4 ℃ (39.92 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.95 ℃ (53.51 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 5.6. Priemerné zrážky sú 52.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:01 a na konci mesiaca 8:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Provence-Alpes-Côte d'Azur. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Niceteplota: - najvyššia teplota: 14 ℃ (57.2 ℉)najnižšia teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)zrážky: 89.6mmdaždivé dni: 5.9
Marseilleteplota: - najvyššia teplota: 12.4 ℃ (54.32 ℉)najnižšia teplota: 4.4 ℃ (39.92 ℉)zrážky: 52.2mmdaždivé dni: 5.6
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2020 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest