Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Provence-Alpes-Côte d'Azur

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Provence-Alpes-Côte d'Azur? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Francie - Provence-Alpes-Côte d'Azur

Provence-Alpes-Côte d'Azur - jaké počasí lze čekat

Provence-Alpes-Côte d'Azur je součástí země Francie. Francie je docela velká země, takže klima je zde rozmanité. Většina nízko položených oblastí Francie je v oceánské klimatické zóně, takže můžete obecně očekávat chladné zimy a mírné léto. Tam jsou ale mírné zimy a horké léto podél Středozemního moře. Ve většině zámořských regionech Francie můžete očekávat tropické klima.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Aix en Provence, Alpes Maritimes, Alpes de Haute Provence, Annot, Antibes, Arles, Avignon, Bandol, Bormes les Mimosas, Bouches du Rhône, Briançon, Cagnes sur Mer, Camargue, Cannes, Carpentras, Cassis, Castillon, Cavaillon, Cavalaire sur Mer, Cotignac, Fayence, French Riviera, Fréjus, Grasse, Hautes Alpes, L'Isle sur la Sorgue, La Ciotat, La Trinité, Le Lavandou, Les Baux de Provence, Loup Valley, Lourmarin, Luberon, Manosque, Marseille, Menton, Mont Ventoux, Mougins, Moustiers Sainte Marie, Nice, Néoules, Orange, Oze, Peillon, Porquerolles, Port Cros, Puyloubier, Queyras, Rians, Risoul, Roquebrune sur Argens, Saint Jean Cap Ferrat, Saint Martin de Crau, Saint Paul de Vence, Saint Raphaël, Saint Rémy de Provence, Saint Tropez, Saintes Maries de la Mer, Salon de Provence, Sanary sur Mer, Seillans, Serre Chevalier, Sisteron, Sospel, Toulon, Tourrettes sur Loup, Vaison la Romaine, Valbonne and Biot, Var, Vaucluse, Vence, Verdon Gorge, Veynes, Villefranche sur Mer, Èze, Île du Levant, Îles d'Hyères.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Marseille a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 29.9 ℃ (85.82 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 11.5 ℃ (52.7 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 3.2 ℃ (37.76 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je duben, průměrný počet deštivých dnů je 6.2. Nejméně deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 1.4.

Při cestování, jehož cílem je Provence-Alpes-Côte d'Azur, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Francie je Mont Blanc (4810 m) a nejnižší bod je Rhone River delta (-2 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Provence-Alpes-Côte d'Azur. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Provence-Alpes-Côte d'Azur - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v měsíci leden je 11.5 ℃ (52.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.2 ℃ (37.76 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.95 ℃ (53.51 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12 ℃ (53.6 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 6. Průměrné srážky jsou 53.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:01 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:20 a na konci měsíce 9:50.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Provence-Alpes-Côte d'Azur - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v měsíci únor je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12 ℃ (53.6 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.95 ℃ (57.11 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 5. Průměrné srážky jsou 43.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:50 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:29 a na konci měsíce 11:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Provence-Alpes-Côte d'Azur - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v měsíci březen je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6 ℃ (42.8 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.95 ℃ (57.11 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.55 ℃ (61.79 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 4.8. Průměrné srážky jsou 41.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:56 a na konci měsíce 12:41.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Provence-Alpes-Côte d'Azur - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v měsíci duben je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.55 ℃ (61.79 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.3 ℃ (68.54 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 6.2. Průměrné srážky jsou 57.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:41 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:24 a na konci měsíce 14:05.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Provence-Alpes-Côte d'Azur - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v měsíci květen je 22.9 ℃ (73.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.3 ℃ (68.54 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.65 ℃ (76.37 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 4.9. Průměrné srážky jsou 41.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:05 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:41 a na konci měsíce 15:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Provence-Alpes-Côte d'Azur - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v měsíci červen je 26.4 ℃ (79.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16 ℃ (60.8 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.65 ℃ (76.37 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.15 ℃ (82.67 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 3.5. Průměrné srážky jsou 25.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:22 a na konci měsíce 15:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Provence-Alpes-Côte d'Azur - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v měsíci červenec je 29.9 ℃ (85.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.15 ℃ (82.67 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 1.4. Průměrné srážky jsou 12.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:21 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:06 a na konci měsíce 14:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Provence-Alpes-Côte d'Azur - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v měsíci srpen je 29.2 ℃ (84.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.6 ℃ (65.48 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.6 ℃ (81.68 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 3.1. Průměrné srážky jsou 30.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:03 a na konci měsíce 13:23.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Provence-Alpes-Côte d'Azur - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v měsíci září je 26 ℃ (78.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.6 ℃ (81.68 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.05 ℃ (73.49 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 4.1. Průměrné srážky jsou 60.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:40 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Provence-Alpes-Côte d'Azur - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v měsíci říjen je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.1 ℃ (53.78 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.05 ℃ (73.49 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 6.2. Průměrné srážky jsou 85.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:12 a na konci měsíce 10:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Provence-Alpes-Côte d'Azur - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v měsíci listopad je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.5 ℃ (56.3 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 5.3. Průměrné srážky jsou 50.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:51 a na konci měsíce 9:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Provence-Alpes-Côte d'Azur - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Provence-Alpes-Côte d'Azur v měsíci prosinec je 12.4 ℃ (54.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.4 ℃ (39.92 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.95 ℃ (53.51 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 5.6. Průměrné srážky jsou 52.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:21 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:01 a na konci měsíce 8:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Provence-Alpes-Côte d'Azur. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Niceteplota: - nejvyšší teplota: 14 ℃ (57.2 ℉)nejnižší teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)srážky: 89.6mmdeštivé dny: 5.9
Marseilleteplota: - nejvyšší teplota: 12.4 ℃ (54.32 ℉)nejnižší teplota: 4.4 ℃ (39.92 ℉)srážky: 52.2mmdeštivé dny: 5.6
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.