Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Provence-Alpes-Côte d'Azur

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Provence-Alpes-Côte d'Azur? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Francja - Provence-Alpes-Côte d'Azur

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Provence-Alpes-Côte d'Azur

Provence-Alpes-Côte d'Azur jest częścią Francja. Francja to dość duży kraj, więc klimat jest tutaj zróżnicowany. Większość nisko położonych obszarów Francji znajduje się w strefie klimatu oceanicznego, więc można ogólnie spodziewać się chłodnych zim i łagodnego lata. Ale na Morzu Śródziemnym są łagodne zimy i gorące lata. W większości regionów zamorskich Francji można się spodziewać tropikalnego klimatu.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Aix en Provence, Alpes Maritimes, Alpes de Haute Provence, Annot, Antibes, Arles, Avignon, Bandol, Bormes les Mimosas, Bouches du Rhône, Briançon, Cagnes sur Mer, Camargue, Cannes, Carpentras, Cassis, Castillon, Cavaillon, Cavalaire sur Mer, Cotignac, Fayence, French Riviera, Fréjus, Grasse, Hautes Alpes, L'Isle sur la Sorgue, La Ciotat, La Trinité, Le Lavandou, Les Baux de Provence, Loup Valley, Lourmarin, Luberon, Manosque, Marseille, Menton, Mont Ventoux, Mougins, Moustiers Sainte Marie, Nice, Néoules, Orange, Oze, Peillon, Porquerolles, Port Cros, Puyloubier, Queyras, Rians, Risoul, Roquebrune sur Argens, Saint Jean Cap Ferrat, Saint Martin de Crau, Saint Paul de Vence, Saint Raphaël, Saint Rémy de Provence, Saint Tropez, Saintes Maries de la Mer, Salon de Provence, Sanary sur Mer, Seillans, Serre Chevalier, Sisteron, Sospel, Toulon, Tourrettes sur Loup, Vaison la Romaine, Valbonne and Biot, Var, Vaucluse, Vence, Verdon Gorge, Veynes, Villefranche sur Mer, Èze, Île du Levant, Îles d'Hyères.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Marseille oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 29.9 ℃ (85.82 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 19.1 ℃ (66.38 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 11.5 ℃ (52.7 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 3.2 ℃ (37.76 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest kwiecień, średnia liczba dni deszczowych jest w 6.2. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 1.4.

Podczas podróży po Provence-Alpes-Côte d'Azur zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Francja jest Mont Blanc (4810 m) i najniższy punkt Rhone River delta (-2 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Provence-Alpes-Côte d'Azur. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Provence-Alpes-Côte d'Azur w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Provence-Alpes-Côte d'Azur w styczeń to 11.5 ℃ (52.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.2 ℃ (37.76 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.95 ℃ (53.51 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12 ℃ (53.6 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 6. Średnia suma opadów 53.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:20 i na końcu miesiąca 9:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Provence-Alpes-Côte d'Azur w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Provence-Alpes-Côte d'Azur w luty to 12.5 ℃ (54.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.1 ℃ (39.38 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12 ℃ (53.6 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.95 ℃ (57.11 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 5. Średnia suma opadów 43.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:29 i na końcu miesiąca 11:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Provence-Alpes-Côte d'Azur w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Provence-Alpes-Côte d'Azur w marzec to 15.4 ℃ (59.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6 ℃ (42.8 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.95 ℃ (57.11 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.55 ℃ (61.79 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 4.8. Średnia suma opadów 41.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:56 i na końcu miesiąca 12:41.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Provence-Alpes-Côte d'Azur w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Provence-Alpes-Côte d'Azur w kwiecień to 17.7 ℃ (63.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.9 ℃ (48.02 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.55 ℃ (61.79 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.3 ℃ (68.54 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 6.2. Średnia suma opadów 57.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:41 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:24 i na końcu miesiąca 14:05.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Provence-Alpes-Côte d'Azur w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Provence-Alpes-Côte d'Azur w maj to 22.9 ℃ (73.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.5 ℃ (54.5 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.3 ℃ (68.54 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.65 ℃ (76.37 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 4.9. Średnia suma opadów 41.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:41 i na końcu miesiąca 15:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Provence-Alpes-Côte d'Azur w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Provence-Alpes-Côte d'Azur w czerwiec to 26.4 ℃ (79.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16 ℃ (60.8 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.65 ℃ (76.37 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.15 ℃ (82.67 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 3.5. Średnia suma opadów 25.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:22 i na końcu miesiąca 15:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Provence-Alpes-Côte d'Azur w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Provence-Alpes-Côte d'Azur w lipiec to 29.9 ℃ (85.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.1 ℃ (66.38 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.15 ℃ (82.67 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.55 ℃ (85.19 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 1.4. Średnia suma opadów 12.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:06 i na końcu miesiąca 14:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Provence-Alpes-Côte d'Azur w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Provence-Alpes-Côte d'Azur w sierpień to 29.2 ℃ (84.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.6 ℃ (65.48 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.55 ℃ (85.19 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.6 ℃ (81.68 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 3.1. Średnia suma opadów 30.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:03 i na końcu miesiąca 13:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Provence-Alpes-Côte d'Azur w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Provence-Alpes-Côte d'Azur w wrzesień to 26 ℃ (78.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.5 ℃ (59.9 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.6 ℃ (81.68 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.05 ℃ (73.49 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 4.1. Średnia suma opadów 60.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:40 i na końcu miesiąca 11:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Provence-Alpes-Côte d'Azur w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Provence-Alpes-Côte d'Azur w październik to 20.1 ℃ (68.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.1 ℃ (53.78 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.05 ℃ (73.49 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.35 ℃ (63.23 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 6.2. Średnia suma opadów 85.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:12 i na końcu miesiąca 10:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Provence-Alpes-Côte d'Azur w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Provence-Alpes-Côte d'Azur w listopad to 14.6 ℃ (58.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.8 ℃ (44.24 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.35 ℃ (63.23 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.5 ℃ (56.3 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 5.3. Średnia suma opadów 50.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:51 i na końcu miesiąca 9:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Provence-Alpes-Côte d'Azur w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Provence-Alpes-Côte d'Azur w grudzień to 12.4 ℃ (54.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.4 ℃ (39.92 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.5 ℃ (56.3 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.95 ℃ (53.51 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 5.6. Średnia suma opadów 52.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:01 i na końcu miesiąca 8:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Provence-Alpes-Côte d'Azur w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Nicetemperatura: - najwyższa temperatura: 14 ℃ (57.2 ℉)najniższa temperatura: 6.4 ℃ (43.52 ℉)opady: 89.6mmdeszcz deszcz dni: 5.9
Marseilletemperatura: - najwyższa temperatura: 12.4 ℃ (54.32 ℉)najniższa temperatura: 4.4 ℃ (39.92 ℉)opady: 52.2mmdeszcz deszcz dni: 5.6
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2020 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest