Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Australia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Australia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.


Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Australia

Klimat Australii jest bardzo zróżnicowany, ponieważ kraj ten jest bardzo duży. Największa część Australii jest sucha do połowy sucha, umiarkowana na południu i wschodzie, tropikalna na północy. Północna część Australii ma tropikalny klimat z tropikalnymi lasami deszczowymi, łąkami i pustyniami. Zima w Australii jest zwykle łagodna, nie ma tak dużych kontrastów między temperaturami letnimi i zimowymi, jak na półkuli północnej. Ale w niektórych miejscach temperatury zimą mogą spaść poniżej zera.

Ponieważ Australia ma naprawdę duży obszar, poniższe informacje odnoszą się głównie do obszaru wokół stolicy tego kraju. Aby wyświetlić informacje o innych miejscach, wybierz jeden z tych obszarów.: New South Wales, Northern Territory, Queensland, South Australia, Tasmania, Victoria, Western Australia.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 28.3 ℃ (82.94 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 12.9 ℃ (55.22 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 11.2 ℃ (52.16 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 0 ℃ (32 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia liczba dni deszczowych jest w 10.9. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest luty, średnia liczba dni deszczowych jest w 6.6.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Australia, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Mount Kosciuszko (2228 m) i najniższy punkt Lake Eyre (-15 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Australia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Australia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Australia w styczeń to 28.3 ℃ (82.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.9 ℃ (55.22 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.15 ℃ (80.87 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.6 ℃ (81.68 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 7.7. Średnia suma opadów 60.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:29 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:15 i na końcu miesiąca 13:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Australia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Australia w luty to 26.9 ℃ (80.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.8 ℃ (55.04 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.6 ℃ (81.68 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26 ℃ (78.8 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 6.6. Średnia suma opadów 54.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:23 i na końcu miesiąca 12:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Australia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Australia w marzec to 25.1 ℃ (77.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.9 ℃ (51.62 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26 ℃ (78.8 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.4 ℃ (72.32 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 7.3. Średnia suma opadów 52 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:51 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:17 i na końcu miesiąca 11:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Australia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Australia w kwiecień to 19.7 ℃ (67.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.7 ℃ (44.06 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.4 ℃ (72.32 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.65 ℃ (63.77 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 7.4. Średnia suma opadów 48.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:11 i na końcu miesiąca 10:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Australia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Australia w maj to 15.6 ℃ (60.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.3 ℃ (37.94 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.65 ℃ (63.77 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.05 ℃ (57.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 8.3. Średnia suma opadów 47.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:42 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:16 i na końcu miesiąca 9:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Australia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Australia w czerwiec to 12.5 ℃ (54.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.1 ℃ (33.98 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.05 ℃ (57.29 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.85 ℃ (53.33 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 9.3. Średnia suma opadów 38.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:47 i na końcu miesiąca 9:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Australia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Australia w lipiec to 11.2 ℃ (52.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0 ℃ (32 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.85 ℃ (53.33 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.2 ℃ (53.96 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 9.8. Średnia suma opadów 41.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:47 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:58 i na końcu miesiąca 10:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Australia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Australia w sierpień to 13.2 ℃ (55.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.2 ℃ (34.16 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.2 ℃ (53.96 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.7 ℃ (58.46 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 10.9. Średnia suma opadów 47.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:43 i na końcu miesiąca 11:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Australia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Australia w wrzesień to 16.2 ℃ (61.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.2 ℃ (37.76 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.7 ℃ (58.46 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.75 ℃ (63.95 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 10. Średnia suma opadów 51.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:44 i na końcu miesiąca 12:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Australia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Australia w październik to 19.3 ℃ (66.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.1 ℃ (42.98 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.75 ℃ (63.95 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.85 ℃ (69.53 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 10.7. Średnia suma opadów 63.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:50 i na końcu miesiąca 13:22.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Australia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Australia w listopad to 22.4 ℃ (72.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.9 ℃ (48.02 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.85 ℃ (69.53 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.2 ℃ (75.56 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 9.7. Średnia suma opadów 64.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:22 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:51 i na końcu miesiąca 14:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Australia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Australia w grudzień to 26 ℃ (78.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.3 ℃ (52.34 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.2 ℃ (75.56 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.15 ℃ (80.87 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 7.7. Średnia suma opadów 51.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:29 i na końcu miesiąca 14:31.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2023 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest