Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - West Virginia

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle West Virginia? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.


West Virginia - jaké počasí lze čekat

West Virginia je součástí země Spojené státy americké. Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Barboursville, Beckley, Berkeley Springs, Bethany, Bluefield, Bramwell, Bridgeport, Buckhannon, Charles Town, Charleston, Clarksburg, Clay, Davis, Elkins, Fairmont, Fayetteville, Franklin, Grafton, Harpers Ferry, Hedgesville, Helvetia, Hillsboro, Huntington, Hurricane, Kingwood, Lewisburg, Logan, Marlinton, Martinsburg, Metro Valley, Monongahela National Forest, Moorefield, Morgantown, Moundsville, Mountains and Lakes Country, New River Gorge National River, New River and Greenbrier Valleys, Oak Hill, Ohio Valley, Parkersburg, Point Pleasant, Potomac Highlands, Princeton, Richwood, Romney, Shepherdstown, Shinnston, Snowshoe, Spencer, Summersville, Sutton, Tornado, Weirton, Welch, Weston, Wheeling, White Sulphur Springs, Williamson.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Huntington a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 31 ℃ (87.8 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 18.6 ℃ (65.48 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 6.3 ℃ (43.34 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -3.8 ℃ (25.16 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je květen, průměrný počet deštivých dnů je 12.5. Nejméně deštivý měsíc zde je září, průměrný počet deštivých dnů je 7.4.

Při cestování, jehož cílem je West Virginia, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Spojené státy americké je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle West Virginia. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - West Virginia - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi West Virginia v měsíci leden je 6.3 ℃ (43.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.8 ℃ (25.16 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.15 ℃ (44.87 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.4 ℃ (45.32 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 11.5. Průměrné srážky jsou 86.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:31 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:47 a na konci měsíce 10:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - West Virginia - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi West Virginia v měsíci únor je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.7 ℃ (27.14 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.4 ℃ (45.32 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.35 ℃ (52.43 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 9.6. Průměrné srážky jsou 74.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:44 a na konci měsíce 11:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - West Virginia - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi West Virginia v měsíci březen je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1 ℃ (33.8 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.35 ℃ (52.43 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.45 ℃ (63.41 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 11.8. Průměrné srážky jsou 98.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:57 a na konci měsíce 12:35.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - West Virginia - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi West Virginia v měsíci duben je 20.7 ℃ (69.26 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.1 ℃ (42.98 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.45 ℃ (63.41 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.6 ℃ (72.68 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 11.7. Průměrné srážky jsou 88.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:11 a na konci měsíce 13:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - West Virginia - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi West Virginia v měsíci květen je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.4 ℃ (52.52 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.6 ℃ (72.68 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.8 ℃ (80.24 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 12.5. Průměrné srážky jsou 121 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:15 a na konci měsíce 14:37.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - West Virginia - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi West Virginia v měsíci červen je 29.1 ℃ (84.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.8 ℃ (80.24 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.7 ℃ (85.46 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 10.3. Průměrné srážky jsou 97.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:37 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:49 a na konci měsíce 14:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - West Virginia - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi West Virginia v měsíci červenec je 30.3 ℃ (86.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.3 ℃ (66.74 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.7 ℃ (85.46 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 10.3. Průměrné srážky jsou 114.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:36 a na konci měsíce 14:14.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - West Virginia - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi West Virginia v měsíci srpen je 31 ℃ (87.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.6 ℃ (65.48 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.2 ℃ (84.56 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 9.1. Průměrné srážky jsou 94.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:44 a na konci měsíce 13:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - West Virginia - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi West Virginia v měsíci září je 27.4 ℃ (81.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.2 ℃ (84.56 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.6 ℃ (76.28 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 7.4. Průměrné srážky jsou 75.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:34 a na konci měsíce 11:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - West Virginia - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi West Virginia v měsíci říjen je 21.8 ℃ (71.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.6 ℃ (76.28 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.3 ℃ (64.94 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 8.4. Průměrné srážky jsou 72.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:20 a na konci měsíce 10:45.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - West Virginia - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi West Virginia v měsíci listopad je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.4 ℃ (36.32 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.3 ℃ (64.94 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.4 ℃ (52.52 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 10.1. Průměrné srážky jsou 79.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:45 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:13 a na konci měsíce 9:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - West Virginia - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi West Virginia v měsíci prosinec je 8 ℃ (46.4 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.7 ℃ (28.94 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.4 ℃ (52.52 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.15 ℃ (44.87 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 10.9. Průměrné srážky jsou 84.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:32 a na konci měsíce 9:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli West Virginia. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Charlestonteplota: - nejvyšší teplota: 7.9 ℃ (46.22 ℉)nejnižší teplota: -1.4 ℃ (29.48 ℉)srážky: 84mmdeštivé dny: 14.2
Elkinsteplota: - nejvyšší teplota: 5.8 ℃ (42.44 ℉)nejnižší teplota: -5 ℃ (23 ℉)srážky: 84.5mmdeštivé dny: 16.7
Huntingtonteplota: - nejvyšší teplota: 8 ℃ (46.4 ℉)nejnižší teplota: -1.7 ℃ (28.94 ℉)srážky: 84.2mmdeštivé dny: 10.9
Parkersburgteplota: - nejvyšší teplota: 6.8 ℃ (44.24 ℉)nejnižší teplota: -2.2 ℃ (28.04 ℉)srážky: 80.4mmdeštivé dny: 12.3
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest