Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - West Virginia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do West Virginia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.


Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu West Virginia

West Virginia jest częścią Stany Zjednoczone. Klimat USA jest bardzo zróżnicowany, ponieważ Stany Zjednoczone Ameryki to duży kraj. Klimat jest w większości umiarkowany, ale tropikalny na Hawajach i Florydzie, a także na Arktyce na Alasce. To nie wszystko. Klimat jest w połowie suchy na wielkich równinach na zachód od rzeki Mississippi i suchy w Wielkim Basenie na południowym zachodzie. Można spodziewać się niskich temperatur zimą na północnym zachodzie, ale czasem są one moderowane w styczniu i lutym przez ciepłe wiatry. Zimy na południu są cieplejsze. Don? zapomnieć, że temperatury są zazwyczaj znacznie niższe w górach.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Barboursville, Beckley, Berkeley Springs, Bethany, Bluefield, Bramwell, Bridgeport, Buckhannon, Charles Town, Charleston, Clarksburg, Clay, Davis, Elkins, Fairmont, Fayetteville, Franklin, Grafton, Harpers Ferry, Hedgesville, Helvetia, Hillsboro, Huntington, Hurricane, Kingwood, Lewisburg, Logan, Marlinton, Martinsburg, Metro Valley, Monongahela National Forest, Moorefield, Morgantown, Moundsville, Mountains and Lakes Country, New River Gorge National River, New River and Greenbrier Valleys, Oak Hill, Ohio Valley, Parkersburg, Point Pleasant, Potomac Highlands, Princeton, Richwood, Romney, Shepherdstown, Shinnston, Snowshoe, Spencer, Summersville, Sutton, Tornado, Weirton, Welch, Weston, Wheeling, White Sulphur Springs, Williamson.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Huntington oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 31 ℃ (87.8 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 18.6 ℃ (65.48 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 6.3 ℃ (43.34 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -3.8 ℃ (25.16 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest maj, średnia liczba dni deszczowych jest w 12.5. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest wrzesień, średnia liczba dni deszczowych jest w 7.4.

Podczas podróży po West Virginia zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Stany Zjednoczone jest Denali (Mount McKinley) (6190 m) i najniższy punkt Death Valley (-86 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na West Virginia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w West Virginia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West Virginia w styczeń to 6.3 ℃ (43.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to -3.8 ℃ (25.16 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.15 ℃ (44.87 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.4 ℃ (45.32 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 11.5. Średnia suma opadów 86.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:31 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:47 i na końcu miesiąca 10:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w West Virginia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West Virginia w luty to 8.5 ℃ (47.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to -2.7 ℃ (27.14 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.4 ℃ (45.32 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.35 ℃ (52.43 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 9.6. Średnia suma opadów 74.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:44 i na końcu miesiąca 11:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w West Virginia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West Virginia w marzec to 14.2 ℃ (57.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1 ℃ (33.8 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.35 ℃ (52.43 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.45 ℃ (63.41 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 11.8. Średnia suma opadów 98.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:57 i na końcu miesiąca 12:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w West Virginia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West Virginia w kwiecień to 20.7 ℃ (69.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.1 ℃ (42.98 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.45 ℃ (63.41 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.6 ℃ (72.68 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 11.7. Średnia suma opadów 88.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:11 i na końcu miesiąca 13:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w West Virginia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West Virginia w maj to 24.5 ℃ (76.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.4 ℃ (52.52 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.6 ℃ (72.68 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.8 ℃ (80.24 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 12.5. Średnia suma opadów 121 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:15 i na końcu miesiąca 14:37.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w West Virginia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West Virginia w czerwiec to 29.1 ℃ (84.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.3 ℃ (63.14 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.8 ℃ (80.24 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.7 ℃ (85.46 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 10.3. Średnia suma opadów 97.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:37 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:49 i na końcu miesiąca 14:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w West Virginia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West Virginia w lipiec to 30.3 ℃ (86.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.3 ℃ (66.74 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.7 ℃ (85.46 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.65 ℃ (87.17 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 10.3. Średnia suma opadów 114.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:36 i na końcu miesiąca 14:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w West Virginia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West Virginia w sierpień to 31 ℃ (87.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.6 ℃ (65.48 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.65 ℃ (87.17 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.2 ℃ (84.56 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 9.1. Średnia suma opadów 94.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:44 i na końcu miesiąca 13:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w West Virginia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West Virginia w wrzesień to 27.4 ℃ (81.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.1 ℃ (57.38 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.2 ℃ (84.56 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.6 ℃ (76.28 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 7.4. Średnia suma opadów 75.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:34 i na końcu miesiąca 11:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w West Virginia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West Virginia w październik to 21.8 ℃ (71.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.2 ℃ (44.96 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.6 ℃ (76.28 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.3 ℃ (64.94 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 8.4. Średnia suma opadów 72.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:20 i na końcu miesiąca 10:45.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w West Virginia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West Virginia w listopad to 14.8 ℃ (58.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.4 ℃ (36.32 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.3 ℃ (64.94 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.4 ℃ (52.52 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 10.1. Średnia suma opadów 79.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:45 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:13 i na końcu miesiąca 9:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w West Virginia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West Virginia w grudzień to 8 ℃ (46.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.7 ℃ (28.94 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.4 ℃ (52.52 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.15 ℃ (44.87 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 10.9. Średnia suma opadów 84.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:47 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:32 i na końcu miesiąca 9:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w West Virginia w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Charlestontemperatura: - najwyższa temperatura: 7.9 ℃ (46.22 ℉)najniższa temperatura: -1.4 ℃ (29.48 ℉)opady: 84mmdeszcz deszcz dni: 14.2
Elkinstemperatura: - najwyższa temperatura: 5.8 ℃ (42.44 ℉)najniższa temperatura: -5 ℃ (23 ℉)opady: 84.5mmdeszcz deszcz dni: 16.7
Huntingtontemperatura: - najwyższa temperatura: 8 ℃ (46.4 ℉)najniższa temperatura: -1.7 ℃ (28.94 ℉)opady: 84.2mmdeszcz deszcz dni: 10.9
Parkersburgtemperatura: - najwyższa temperatura: 6.8 ℃ (44.24 ℉)najniższa temperatura: -2.2 ℃ (28.04 ℉)opady: 80.4mmdeszcz deszcz dni: 12.3
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2020 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest