Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Wyspy Świętego Tomasza i Książęca? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Afryka - Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Klimat Sao Tome and Principe jest tropikalny. Ogólnie można oczekiwać gorącej i wilgotnej pogody. Pora deszczowa trwa od października do maja. Występuje jedynie niewielka sezonowa zmiana temperatury.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Wyspy Świętego Tomasza i Książęca.

Spójrzmy teraz, jakiej pogody można się tu spodziewać. (Ostrzeżenie: ponieważ nie mamy wiarygodnych danych dla tego kraju, używamy danych z pobliskich lokalizacji dla tych statystyk.) Najcieplejszy miesiąc tutaj jest marzec, średnia maksymalna temperatura jest 31 ℃ (87.8 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 23.8 ℃ (74.84 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 26 ℃ (78.8 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 22.6 ℃ (72.68 ℉).

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Pico de Sao Tome (2024 m) i najniższy punkt Atlantic Ocean (0 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Wyspy Świętego Tomasza i Książęca. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w styczeń to 29.7 ℃ (85.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.3 ℃ (75.74 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.55 ℃ (85.19 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.1 ℃ (86.18 ℉). Średnia suma opadów 247.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:05 i na końcu miesiąca 12:05.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w luty to 30.5 ℃ (86.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.8 ℃ (74.84 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.1 ℃ (86.18 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.75 ℃ (87.35 ℉). Średnia suma opadów 244.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:06 i na końcu miesiąca 12:06.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w marzec to 31 ℃ (87.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.8 ℃ (74.84 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.75 ℃ (87.35 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.6 ℃ (87.08 ℉). Średnia suma opadów 359.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:06 i na końcu miesiąca 12:06.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w kwiecień to 30.2 ℃ (86.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.1 ℃ (73.58 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.6 ℃ (87.08 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.25 ℃ (86.45 ℉). Średnia suma opadów 335.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:07 i na końcu miesiąca 12:07.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w maj to 30.3 ℃ (86.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24 ℃ (75.2 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.25 ℃ (86.45 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.9 ℃ (84.02 ℉). Średnia suma opadów 251.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:08 i na końcu miesiąca 12:08.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w czerwiec to 27.5 ℃ (81.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.6 ℃ (74.48 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.9 ℃ (84.02 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.75 ℃ (80.15 ℉). Średnia suma opadów 54.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:08 i na końcu miesiąca 12:08.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w lipiec to 26 ℃ (78.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.6 ℃ (72.68 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.75 ℃ (80.15 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.45 ℃ (79.61 ℉). Średnia suma opadów 6.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:08 i na końcu miesiąca 12:08.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w sierpień to 26.9 ℃ (80.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.5 ℃ (72.5 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.45 ℃ (79.61 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27 ℃ (80.6 ℉). Średnia suma opadów 13.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:07 i na końcu miesiąca 12:07.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w wrzesień to 27.1 ℃ (80.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.4 ℃ (74.12 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27 ℃ (80.6 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.75 ℃ (81.95 ℉). Średnia suma opadów 103.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:06 i na końcu miesiąca 12:06.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w październik to 28.4 ℃ (83.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.6 ℃ (74.48 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.75 ℃ (81.95 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.6 ℃ (83.48 ℉). Średnia suma opadów 434.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:06 i na końcu miesiąca 12:06.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w listopad to 28.8 ℃ (83.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.8 ℃ (74.84 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.6 ℃ (83.48 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.1 ℃ (84.38 ℉). Średnia suma opadów 502.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:05 i na końcu miesiąca 12:05.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Świętego Tomasza i Książęca w grudzień to 29.4 ℃ (84.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.7 ℃ (74.66 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.1 ℃ (84.38 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.55 ℃ (85.19 ℉). Średnia suma opadów 300 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:05 i na końcu miesiąca 12:05.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.