Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Albania

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Albania? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Albania

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Albania

Klimat Albanii jest zróżnicowany. Zwykle jest umiarkowany umiarkowany z chłodnymi, mętnymi, mokrymi zimami i gorącymi, czystymi, suchymi latami. Wnętrze Albanii jest chłodniejsze i bardziej wilgotne. W bardziej szczegółowym widoku widać, że niziny nadbrzeżne mają typowo śródziemnomorski klimat, a wyżyny mają klimat kontynentalny.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Albanian Riviera, Bajram Curri, Berat, Coastal Albania, Dhermi, Durrës, Elbasan, Fier, Fir of Hotova National Park, Gjirokastër, Kelmend, Korçë, Kruje, Kukës, Lezhe, Librazhd, Lukovë, Lure National Park, Northeastern Albania, Permet, Pogradec, Prokletije, Pustec, Sarandë, Shebenik Jabllanice National Park, Shkodra, Shurdhah Island, Shëngjin, Southeastern Albania, Tepelene, Thethi, Tirana, Vlorë, Vuno.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 32.3 ℃ (90.14 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 21.1 ℃ (69.98 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 9.6 ℃ (49.28 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 1.7 ℃ (35.06 ℉).

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Albania, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Maja e Korabit (Golem Korab) (2764 m) i najniższy punkt Adriatic Sea (0 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Albania. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Albania w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Albania w styczeń to 9.6 ℃ (49.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.7 ℃ (35.06 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.4 ℃ (50.72 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.5 ℃ (50.9 ℉). Średnia suma opadów 192.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:31 i na końcu miesiąca 10:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Albania w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Albania w luty to 11.4 ℃ (52.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.6 ℃ (38.48 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.5 ℃ (50.9 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.3 ℃ (55.94 ℉). Średnia suma opadów 165.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:35 i na końcu miesiąca 11:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Albania w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Albania w marzec to 15.2 ℃ (59.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.1 ℃ (42.98 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.3 ℃ (55.94 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.1 ℃ (62.78 ℉). Średnia suma opadów 156.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:57 i na końcu miesiąca 12:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Albania w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Albania w kwiecień to 19 ℃ (66.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.3 ℃ (48.74 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.1 ℃ (62.78 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.1 ℃ (71.78 ℉). Średnia suma opadów 145.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:19 i na końcu miesiąca 13:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Albania w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Albania w maj to 25.2 ℃ (77.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.2 ℃ (57.56 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.1 ℃ (71.78 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.1 ℃ (80.78 ℉). Średnia suma opadów 92.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:30 i na końcu miesiąca 14:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Albania w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Albania w czerwiec to 29 ℃ (84.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.4 ℃ (63.32 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.1 ℃ (80.78 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.65 ℃ (87.17 ℉). Średnia suma opadów 61.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:08 i na końcu miesiąca 15:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Albania w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Albania w lipiec to 32.3 ℃ (90.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21.1 ℃ (69.98 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.65 ℃ (87.17 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.05 ℃ (89.69 ℉). Średnia suma opadów 37 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:53 i na końcu miesiąca 14:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Albania w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Albania w sierpień to 31.8 ℃ (89.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.4 ℃ (68.72 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.05 ℃ (89.69 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.75 ℃ (85.55 ℉). Średnia suma opadów 67 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:55 i na końcu miesiąca 13:18.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Albania w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Albania w wrzesień to 27.7 ℃ (81.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17 ℃ (62.6 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.75 ℃ (85.55 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.65 ℃ (76.37 ℉). Średnia suma opadów 118 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:18 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:37 i na końcu miesiąca 11:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Albania w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Albania w październik to 21.6 ℃ (70.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.1 ℃ (53.78 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.65 ℃ (76.37 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.75 ℃ (65.75 ℉). Średnia suma opadów 165.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:16 i na końcu miesiąca 10:36.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Albania w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Albania w listopad to 15.9 ℃ (60.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.1 ℃ (44.78 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.75 ℃ (65.75 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.55 ℃ (56.39 ℉). Średnia suma opadów 239.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:36 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:01 i na końcu miesiąca 9:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Albania w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Albania w grudzień to 11.2 ℃ (52.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.2 ℃ (37.76 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.55 ℃ (56.39 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.4 ℃ (50.72 ℉). Średnia suma opadów 218.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:32 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:14 i na końcu miesiąca 9:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.