Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Bulharsko

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Bulharsko? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Bulharsko

Bulharsko - jaké počasí lze čekat

Klima Bulharska je mírné s chladnými, vlhkými zimami a horkými suchými léty. Většina země má kontinentální počasí, ale na jihu je Středozemní moře. V zimě můžete očekávat sníh v horách.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Arbanassi, Asenovgrad, Balkan Mountains, Bansko, Belitsa, Belogradchik, Blagoevgrad, Borovets, Bulgarian Black Sea Coast, Bulgarian Shopluk, Bulgarian mountains, Burgas, Chiprovtsi, Dragoman Marsh, Dupnitsa, Elhovo, Gabrovo, Hissar, Isperih, Kamen Bryag, Kazanlak, Lovech, Melnik, Nature Park Bulgarka, Nesebar, North Bulgaria, Pirin Macedonia, Pirin National Park, Pleven, Plovdiv, Preslav, Primorsko, Rousse, Samokov, Sarafovo, Semkovo, Sevlievo, Shumen, Silistra, Sliven, Sofia, Southern Dobruja, Sozopol, Stara Zagora, Strandzha, Sunny Beach, Tryavna, Upper Thracian Plain, Varna, Varshets, Varvara, Veliko Turnovo, Vidin, Vratsa.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 26.1 ℃ (78.98 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 2.4 ℃ (36.32 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -4.7 ℃ (23.54 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je květen, průměrný počet deštivých dnů je 13.7. Nejméně deštivý měsíc zde je říjen, průměrný počet deštivých dnů je 7.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Bulharsko, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Musala (2925 m) a nejnižší bod je Black Sea (0 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Bulharsko. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Bulharsko - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bulharsko v měsíci leden je 2.4 ℃ (36.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -4.7 ℃ (23.54 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.3 ℃ (37.94 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.75 ℃ (38.75 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 9.9. Průměrné srážky jsou 27.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:05 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:23 a na konci měsíce 9:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Bulharsko - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bulharsko v měsíci únor je 5.1 ℃ (41.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.7 ℃ (27.14 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.75 ℃ (38.75 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.5 ℃ (45.5 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 9.9. Průměrné srážky jsou 30.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:31 a na konci měsíce 11:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Bulharsko - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bulharsko v měsíci březen je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.5 ℃ (32.9 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.5 ℃ (45.5 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.9 ℃ (55.22 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 9.8. Průměrné srážky jsou 37.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:56 a na konci měsíce 12:40.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Bulharsko - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bulharsko v měsíci duben je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.1 ℃ (41.18 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.9 ℃ (55.22 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.05 ℃ (64.49 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 11.9. Průměrné srážky jsou 49.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:40 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:22 a na konci měsíce 14:02.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Bulharsko - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bulharsko v měsíci květen je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.05 ℃ (64.49 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.85 ℃ (71.33 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 13.7. Průměrné srážky jsou 72.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:02 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:37 a na konci měsíce 15:03.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Bulharsko - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bulharsko v měsíci červen je 23.5 ℃ (74.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.2 ℃ (53.96 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.85 ℃ (71.33 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.7 ℃ (76.46 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 13.3. Průměrné srážky jsou 74.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:17 a na konci měsíce 15:17.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Bulharsko - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bulharsko v měsíci červenec je 25.9 ℃ (78.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.7 ℃ (76.46 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26 ℃ (78.8 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 10.3. Průměrné srážky jsou 62 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:17 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:02 a na konci měsíce 14:35.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Bulharsko - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bulharsko v měsíci srpen je 26.1 ℃ (78.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26 ℃ (78.8 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.65 ℃ (76.37 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 7.9. Průměrné srážky jsou 50.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:00 a na konci měsíce 13:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Bulharsko - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bulharsko v měsíci září je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.4 ℃ (50.72 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.65 ℃ (76.37 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.95 ℃ (67.91 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 7.1. Průměrné srážky jsou 37.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:21 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:39 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Bulharsko - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bulharsko v měsíci říjen je 16.7 ℃ (62.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.9 ℃ (42.62 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.95 ℃ (67.91 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.2 ℃ (55.76 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 7. Průměrné srážky jsou 35.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:13 a na konci měsíce 10:32.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Bulharsko - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bulharsko v měsíci listopad je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.4 ℃ (34.52 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.2 ℃ (55.76 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.95 ℃ (44.51 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 8.9. Průměrné srážky jsou 47.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:32 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:55 a na konci měsíce 9:24.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Bulharsko - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Bulharsko v měsíci prosinec je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.5 ℃ (27.5 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.95 ℃ (44.51 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.3 ℃ (37.94 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 10.8. Průměrné srážky jsou 40 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:24 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:06 a na konci měsíce 9:03.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Bulharsko. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Sofiateplota: - nejvyšší teplota: 4.2 ℃ (39.56 ℉)nejnižší teplota: -2.5 ℃ (27.5 ℉)srážky: 40mmdeštivé dny: 10.8
Varnateplota: - nejvyšší teplota: 8.5 ℃ (47.3 ℉)nejnižší teplota: 1.8 ℃ (35.24 ℉)srážky: 45.3mmdeštivé dny: 9.1
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.