Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Bułgaria

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Bułgaria? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Bułgaria

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Bułgaria

Klimat Bułgarii jest umiarkowany, z chłodnymi, wilgotnymi zimami i gorącymi, suchymi latami. Większość kraju ma pogodę kontynentalną, ale na południu jest to Morze Śródziemne. W zimie można spodziewać się śniegu w górach.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Arbanassi, Asenovgrad, Balkan Mountains, Bansko, Belitsa, Belogradchik, Blagoevgrad, Borovets, Bulgarian Black Sea Coast, Bulgarian Shopluk, Bulgarian mountains, Burgas, Chiprovtsi, Dragoman Marsh, Dupnitsa, Elhovo, Gabrovo, Hissar, Isperih, Kamen Bryag, Kazanlak, Lovech, Melnik, Nature Park Bulgarka, Nesebar, North Bulgaria, Pirin Macedonia, Pirin National Park, Pleven, Plovdiv, Preslav, Primorsko, Rousse, Samokov, Sarafovo, Semkovo, Sevlievo, Shumen, Silistra, Sliven, Sofia, Southern Dobruja, Sozopol, Stara Zagora, Strandzha, Sunny Beach, Tryavna, Upper Thracian Plain, Varna, Varshets, Varvara, Veliko Turnovo, Vidin, Vratsa.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 26.1 ℃ (78.98 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 13.8 ℃ (56.84 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 2.4 ℃ (36.32 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -4.7 ℃ (23.54 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest maj, średnia liczba dni deszczowych jest w 13.7. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest październik, średnia liczba dni deszczowych jest w 7.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Bułgaria, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Musala (2925 m) i najniższy punkt Black Sea (0 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Bułgaria. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Bułgaria w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bułgaria w styczeń to 2.4 ℃ (36.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to -4.7 ℃ (23.54 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.3 ℃ (37.94 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.75 ℃ (38.75 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 9.9. Średnia suma opadów 27.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:23 i na końcu miesiąca 9:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Bułgaria w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bułgaria w luty to 5.1 ℃ (41.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to -2.7 ℃ (27.14 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.75 ℃ (38.75 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.5 ℃ (45.5 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 9.9. Średnia suma opadów 30.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:31 i na końcu miesiąca 11:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Bułgaria w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bułgaria w marzec to 9.9 ℃ (49.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.5 ℃ (32.9 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.5 ℃ (45.5 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.9 ℃ (55.22 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 9.8. Średnia suma opadów 37.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:56 i na końcu miesiąca 12:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Bułgaria w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bułgaria w kwiecień to 15.9 ℃ (60.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.1 ℃ (41.18 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.9 ℃ (55.22 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.05 ℃ (64.49 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 11.9. Średnia suma opadów 49.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:22 i na końcu miesiąca 14:02.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Bułgaria w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bułgaria w maj to 20.2 ℃ (68.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.4 ℃ (48.92 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.05 ℃ (64.49 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.85 ℃ (71.33 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 13.7. Średnia suma opadów 72.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:02 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:37 i na końcu miesiąca 15:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Bułgaria w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bułgaria w czerwiec to 23.5 ℃ (74.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.2 ℃ (53.96 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.85 ℃ (71.33 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.7 ℃ (76.46 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 13.3. Średnia suma opadów 74.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:17 i na końcu miesiąca 15:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Bułgaria w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bułgaria w lipiec to 25.9 ℃ (78.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.1 ℃ (57.38 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.7 ℃ (76.46 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26 ℃ (78.8 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 10.3. Średnia suma opadów 62 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:02 i na końcu miesiąca 14:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Bułgaria w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bułgaria w sierpień to 26.1 ℃ (78.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.8 ℃ (56.84 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26 ℃ (78.8 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.65 ℃ (76.37 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 7.9. Średnia suma opadów 50.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:00 i na końcu miesiąca 13:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Bułgaria w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bułgaria w wrzesień to 23.2 ℃ (73.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.4 ℃ (50.72 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.65 ℃ (76.37 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.95 ℃ (67.91 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 7.1. Średnia suma opadów 37.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:39 i na końcu miesiąca 11:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Bułgaria w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bułgaria w październik to 16.7 ℃ (62.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.9 ℃ (42.62 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.95 ℃ (67.91 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.2 ℃ (55.76 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 7. Średnia suma opadów 35.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:13 i na końcu miesiąca 10:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Bułgaria w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bułgaria w listopad to 9.7 ℃ (49.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.4 ℃ (34.52 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.2 ℃ (55.76 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.95 ℃ (44.51 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 8.9. Średnia suma opadów 47.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:32 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:55 i na końcu miesiąca 9:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Bułgaria w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bułgaria w grudzień to 4.2 ℃ (39.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to -2.5 ℃ (27.5 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.95 ℃ (44.51 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.3 ℃ (37.94 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 10.8. Średnia suma opadów 40 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:06 i na końcu miesiąca 9:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Bułgaria w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Sofiatemperatura: - najwyższa temperatura: 4.2 ℃ (39.56 ℉)najniższa temperatura: -2.5 ℃ (27.5 ℉)opady: 40mmdeszcz deszcz dni: 10.8
Varnatemperatura: - najwyższa temperatura: 8.5 ℃ (47.3 ℉)najniższa temperatura: 1.8 ℃ (35.24 ℉)opady: 45.3mmdeszcz deszcz dni: 9.1
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.