Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Faerské ostrovy

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Faerské ostrovy? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Faerské ostrovy

Faerské ostrovy - aké počasie môžete očakávať

Klíma Faerských ostrovov je subpolárny oceánsky. Môžete očakávať mierne zimy a chladné letá. Obloha je zvyčajne zatažená, často je hmlistá a veterná. Niektoré oblasti majú tundrové podnebie, najmä horské oblasti.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Bøur, Eiði, Eysturoy, Fuglafjørður, Fámjin, Gjógv, Gásadalur, Haldarsvík, Hov, Hoyvík, Hvalba, Kirkjubøur, Northern Islands, Northern Streymoy, Nólsoy, Oyndarfjørður, Porkeri, Saksun, Sandoyar, Southern Streymoy, Sumba, Suðuroy, Tjørnuvík, Tvøroyri, Tórshavn, Vestmanna, Viðareiði, Vágar, Vágur, Øravík.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 9.2 ℃ (48.56 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 5.3 ℃ (41.54 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 1.2 ℃ (34.16 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 27.2. Najmenej daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 18.4.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Faerské ostrovy, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Slaettaratindur (882 m) a najnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). Takže v tejto krajine nie sú veľké rozdiely v nadmorských výškach. Nadmorská výška však ovplyvňuje počasie aj napriek tomu. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Faerské ostrovy. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Faerské ostrovy - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Faerské ostrovy v mesiaci Január je 5.3 ℃ (41.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.2 ℃ (34.16 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.8 ℃ (42.44 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.75 ℃ (42.35 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 26.4. Priemerné zrážky sú 131.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 5:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 6:09 a na konci mesiaca 7:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Faerské ostrovy - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Faerské ostrovy v mesiaci Február je 6.2 ℃ (43.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.2 ℃ (35.96 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.75 ℃ (42.35 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.25 ℃ (43.25 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 22.9. Priemerné zrážky sú 93.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 7:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:50 a na konci mesiaca 10:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Faerské ostrovy - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Faerské ostrovy v mesiaci Marec je 6.3 ℃ (43.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.2 ℃ (35.96 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.25 ℃ (43.25 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.75 ℃ (44.15 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 25.8. Priemerné zrážky sú 134.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:49 a na konci mesiaca 13:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Faerské ostrovy - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Faerské ostrovy v mesiaci Apríl je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.2 ℃ (37.76 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.75 ℃ (44.15 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.3 ℃ (46.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 22.5. Priemerné zrážky sú 86.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:47 a na konci mesiaca 16:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Faerské ostrovy - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Faerské ostrovy v mesiaci Máj je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.4 ℃ (50.72 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 19.2. Priemerné zrážky sú 71.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 17:41 a na konci mesiaca 18:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Faerské ostrovy - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Faerské ostrovy v mesiaci Jún je 11.4 ℃ (52.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.1 ℃ (44.78 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.4 ℃ (50.72 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.3 ℃ (54.14 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 18.4. Priemerné zrážky sú 62 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 18:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 19:40 a na konci mesiaca 19:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Faerské ostrovy - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Faerské ostrovy v mesiaci Júl je 13.2 ℃ (55.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.3 ℃ (54.14 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.25 ℃ (55.85 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 19.3. Priemerné zrážky sú 71.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 19:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 18:50 a na konci mesiaca 17:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Faerské ostrovy - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Faerské ostrovy v mesiaci August je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.2 ℃ (48.56 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.25 ℃ (55.85 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.2 ℃ (53.96 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 19.8. Priemerné zrážky sú 82.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 17:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:12 a na konci mesiaca 14:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Faerské ostrovy - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Faerské ostrovy v mesiaci September je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.4 ℃ (45.32 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.2 ℃ (53.96 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.1 ℃ (50.18 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 23.6. Priemerné zrážky sú 127.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:16 a na konci mesiaca 11:48.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Faerské ostrovy - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Faerské ostrovy v mesiaci Október je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.1 ℃ (46.58 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 25.5. Priemerné zrážky sú 156.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:48 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:20 a na konci mesiaca 8:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Faerské ostrovy - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Faerské ostrovy v mesiaci November je 7.1 ℃ (44.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.2 ℃ (37.76 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.1 ℃ (46.58 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.7 ℃ (44.06 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 25.9. Priemerné zrážky sú 124.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 7:27 a na konci mesiaca 6:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Faerské ostrovy - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Faerské ostrovy v mesiaci December je 6.3 ℃ (43.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.2 ℃ (35.96 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.7 ℃ (44.06 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.8 ℃ (42.44 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 27.2. Priemerné zrážky sú 141.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 6:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 5:19 a na konci mesiaca 5:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.