Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Wyspy Owcze

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Wyspy Owcze? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Wyspy Owcze

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Wyspy Owcze

Klimat Wysp Owczych jest subpolarny oceaniczny. Możesz spodziewać się łagodnych zim i chłodnych lat. Niebo jest zazwyczaj zachmurzone, często mgliste i wietrzne. Niektóre obszary mają klimat tundry, zwłaszcza góry.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Bøur, Eiði, Eysturoy, Fuglafjørður, Fámjin, Gjógv, Gásadalur, Haldarsvík, Hov, Hoyvík, Hvalba, Kirkjubøur, Northern Islands, Northern Streymoy, Nólsoy, Oyndarfjørður, Porkeri, Saksun, Sandoyar, Southern Streymoy, Sumba, Suðuroy, Tjørnuvík, Tvøroyri, Tórshavn, Vestmanna, Viðareiði, Vágar, Vágur, Øravík.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 13.3 ℃ (55.94 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 9.2 ℃ (48.56 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 5.3 ℃ (41.54 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 1.2 ℃ (34.16 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 27.2. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 18.4.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Wyspy Owcze, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Slaettaratindur (882 m) i najniższy punkt Atlantic Ocean (0 m). Tak więc nie ma dużych różnic w wysokościach w tym kraju. Ale wysokość wpływa nawet na pogodę. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Wyspy Owcze. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Owcze w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Owcze w styczeń to 5.3 ℃ (41.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.2 ℃ (34.16 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.8 ℃ (42.44 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.75 ℃ (42.35 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 26.4. Średnia suma opadów 131.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 5:18 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 6:09 i na końcu miesiąca 7:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Owcze w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Owcze w luty to 6.2 ℃ (43.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.2 ℃ (35.96 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.75 ℃ (42.35 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.25 ℃ (43.25 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 22.9. Średnia suma opadów 93.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 7:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:50 i na końcu miesiąca 10:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Owcze w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Owcze w marzec to 6.3 ℃ (43.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.2 ℃ (35.96 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.25 ℃ (43.25 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.75 ℃ (44.15 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 25.8. Średnia suma opadów 134.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:49 i na końcu miesiąca 13:18.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Owcze w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Owcze w kwiecień to 7.2 ℃ (44.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.2 ℃ (37.76 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.75 ℃ (44.15 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.3 ℃ (46.94 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 22.5. Średnia suma opadów 86.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:18 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:47 i na końcu miesiąca 16:16.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Owcze w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Owcze w maj to 9.4 ℃ (48.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.2 ℃ (41.36 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.3 ℃ (46.94 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.4 ℃ (50.72 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 19.2. Średnia suma opadów 71.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:16 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 17:41 i na końcu miesiąca 18:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Owcze w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Owcze w czerwiec to 11.4 ℃ (52.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.1 ℃ (44.78 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.4 ℃ (50.72 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.3 ℃ (54.14 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 18.4. Średnia suma opadów 62 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 18:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 19:40 i na końcu miesiąca 19:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Owcze w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Owcze w lipiec to 13.2 ℃ (55.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.4 ℃ (47.12 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.3 ℃ (54.14 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.25 ℃ (55.85 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 19.3. Średnia suma opadów 71.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 19:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 18:50 i na końcu miesiąca 17:36.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Owcze w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Owcze w sierpień to 13.3 ℃ (55.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.2 ℃ (48.56 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.25 ℃ (55.85 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.2 ℃ (53.96 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 19.8. Średnia suma opadów 82.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 17:36 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:12 i na końcu miesiąca 14:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Owcze w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Owcze w wrzesień to 11.1 ℃ (51.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.4 ℃ (45.32 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.2 ℃ (53.96 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.1 ℃ (50.18 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 23.6. Średnia suma opadów 127.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:16 i na końcu miesiąca 11:48.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Owcze w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Owcze w październik to 9.1 ℃ (48.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.2 ℃ (41.36 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.1 ℃ (50.18 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.1 ℃ (46.58 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 25.5. Średnia suma opadów 156.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:48 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:20 i na końcu miesiąca 8:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Owcze w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Owcze w listopad to 7.1 ℃ (44.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.2 ℃ (37.76 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.1 ℃ (46.58 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.7 ℃ (44.06 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 25.9. Średnia suma opadów 124.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 7:27 i na końcu miesiąca 6:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Wyspy Owcze w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspy Owcze w grudzień to 6.3 ℃ (43.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.2 ℃ (35.96 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.7 ℃ (44.06 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.8 ℃ (42.44 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 27.2. Średnia suma opadów 141.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 6:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 5:19 i na końcu miesiąca 5:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.