Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Gruzínsko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Gruzínsko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Gruzínsko

Gruzínsko - aké počasie môžete očakávať

Klíma Gruzínska je subtropická, teplá a zvyčajne príjemná. Na pobreží Čierneho mora sa počasie podobá stredomorskému počasiu. Horský región na severozápade je chladnejší ako zvyšok krajiny. Zima v Gruzínsku je zvyčajne mierna s malým snežením.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Abastumani, Aketi, Akhaltsikhe, Ambrolauri, Bakhmaro, Batumi, Borjomi, Chokhatauri, David Gareja Monastery Complex, Dvabzu, Gori, Gudauri, Gurjaani, Jvari, Kakheti, Kartli, Khidistavi, Khulo, Kutaisi, Lanchkhuti, Likhauri, Mazeri, Mestia, Mtispiri, Mtskheta, Nabeglavi, Northwestern Georgia, Oni, Ozurgeti, Poti, Rioni Region, Rustavi, Samegrelo, Samtskhe Javakheti, Sarpi, Shemokmedi, Sighnaghi, Southwestern Georgia, Stepantsminda, Svaneti, Tbilisi, Telavi, Tusheti, Ureki, Ushguli, Vardzia, Zugdidi.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná teplota je 24.4 ℃ (75.92 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná teplota je 1.9 ℃ (35.42 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Máj, priemerný počet daždivých dní je 9.7. Najmenej daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 4.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Gruzínsko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Mt'a Shkhara (5193 m) a najnižší bod je Black Sea (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Gruzínsko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Gruzínsko - Január - je toto: Priemerná teplota - Gruzínsko - Január - je 1.9 ℃ (35.42 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.95 ℃ (37.31 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.5 ℃ (36.5 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 4. Priemerné zrážky sú 18.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:29 a na konci mesiaca 9:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Gruzínsko - Február - je toto: Priemerná teplota - Gruzínsko - Február - je 3.1 ℃ (37.58 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.5 ℃ (36.5 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.15 ℃ (41.27 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 4.6. Priemerné zrážky sú 25.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:34 a na konci mesiaca 11:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Gruzínsko - Marec - je toto: Priemerná teplota - Gruzínsko - Marec - je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.15 ℃ (41.27 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10 ℃ (50 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 5.8. Priemerné zrážky sú 30.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Gruzínsko - Apríl - je toto: Priemerná teplota - Gruzínsko - Apríl - je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10 ℃ (50 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.3 ℃ (59.54 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 7.6. Priemerné zrážky sú 49.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:20 a na konci mesiaca 13:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Gruzínsko - Máj - je toto: Priemerná teplota - Gruzínsko - Máj - je 17.8 ℃ (64.04 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.3 ℃ (59.54 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.5 ℃ (67.1 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 9.7. Priemerné zrážky sú 77.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:32 a na konci mesiaca 14:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Gruzínsko - Jún - je toto: Priemerná teplota - Gruzínsko - Jún - je 21.2 ℃ (70.16 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.5 ℃ (67.1 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.7 ℃ (72.86 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 8.7. Priemerné zrážky sú 77.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:10 a na konci mesiaca 15:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Gruzínsko - Júl - je toto: Priemerná teplota - Gruzínsko - Júl - je 24.2 ℃ (75.56 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.7 ℃ (72.86 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.3 ℃ (75.74 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 5.7. Priemerné zrážky sú 45.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:56 a na konci mesiaca 14:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Gruzínsko - August - je toto: Priemerná teplota - Gruzínsko - August - je 24.4 ℃ (75.92 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.3 ℃ (75.74 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.3 ℃ (72.14 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 5.8. Priemerné zrážky sú 48.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:56 a na konci mesiaca 13:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Gruzínsko - September - je toto: Priemerná teplota - Gruzínsko - September - je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.3 ℃ (72.14 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.8 ℃ (62.24 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 5. Priemerné zrážky sú 35.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:38 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Gruzínsko - Október - je toto: Priemerná teplota - Gruzínsko - Október - je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.8 ℃ (62.24 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.85 ℃ (51.53 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 5.7. Priemerné zrážky sú 37.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:15 a na konci mesiaca 10:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Gruzínsko - November - je toto: Priemerná teplota - Gruzínsko - November - je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.85 ℃ (51.53 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.15 ℃ (43.07 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 4.3. Priemerné zrážky sú 30.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:59 a na konci mesiaca 9:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Gruzínsko - December - je toto: Priemerná teplota - Gruzínsko - December - je 4 ℃ (39.2 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.15 ℃ (43.07 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.95 ℃ (37.31 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 4. Priemerné zrážky sú 20.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:12 a na konci mesiaca 9:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.