Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Gruzja

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Gruzja? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Gruzja

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Gruzja

Klimat Gruzji jest subtropikalny, ciepły i zwykle przyjemny. Na wybrzeżu Morza Czarnego pogoda jest podobna do pogody śródziemnomorskiej. Górski region na północnym zachodzie jest chłodniejszy niż reszta kraju. Zima w Gruzji jest zwykle łagodna, z niewielkimi opadami śniegu.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Abastumani, Aketi, Akhaltsikhe, Ambrolauri, Bakhmaro, Batumi, Borjomi, Chokhatauri, David Gareja Monastery Complex, Dvabzu, Gori, Gudauri, Gurjaani, Jvari, Kakheti, Kartli, Khidistavi, Khulo, Kutaisi, Lanchkhuti, Likhauri, Mazeri, Mestia, Mtispiri, Mtskheta, Nabeglavi, Northwestern Georgia, Oni, Ozurgeti, Poti, Rioni Region, Rustavi, Samegrelo, Samtskhe Javakheti, Sarpi, Shemokmedi, Sighnaghi, Southwestern Georgia, Stepantsminda, Svaneti, Tbilisi, Telavi, Tusheti, Ureki, Ushguli, Vardzia, Zugdidi.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia temperatura jest 24.4 ℃ (75.92 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia temperatura jest 1.9 ℃ (35.42 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest maj, średnia liczba dni deszczowych jest w 9.7. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 4.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Gruzja, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Mt'a Shkhara (5193 m) i najniższy punkt Black Sea (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Gruzja. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Gruzja w styczeń jest taka: Średnia temperatura w Gruzja w styczeń jest 1.9 ℃ (35.42 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 2.95 ℃ (37.31 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 2.5 ℃ (36.5 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 4. Średnia suma opadów 18.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:29 i na końcu miesiąca 9:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Gruzja w luty jest taka: Średnia temperatura w Gruzja w luty jest 3.1 ℃ (37.58 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 2.5 ℃ (36.5 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.15 ℃ (41.27 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 4.6. Średnia suma opadów 25.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:34 i na końcu miesiąca 11:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Gruzja w marzec jest taka: Średnia temperatura w Gruzja w marzec jest 7.2 ℃ (44.96 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.15 ℃ (41.27 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10 ℃ (50 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 5.8. Średnia suma opadów 30.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:57 i na końcu miesiąca 12:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Gruzja w kwiecień jest taka: Średnia temperatura w Gruzja w kwiecień jest 12.8 ℃ (55.04 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10 ℃ (50 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.3 ℃ (59.54 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 7.6. Średnia suma opadów 49.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:20 i na końcu miesiąca 13:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Gruzja w maj jest taka: Średnia temperatura w Gruzja w maj jest 17.8 ℃ (64.04 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.3 ℃ (59.54 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.5 ℃ (67.1 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 9.7. Średnia suma opadów 77.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:32 i na końcu miesiąca 14:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Gruzja w czerwiec jest taka: Średnia temperatura w Gruzja w czerwiec jest 21.2 ℃ (70.16 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.5 ℃ (67.1 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.7 ℃ (72.86 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 8.7. Średnia suma opadów 77.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:10 i na końcu miesiąca 15:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Gruzja w lipiec jest taka: Średnia temperatura w Gruzja w lipiec jest 24.2 ℃ (75.56 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.7 ℃ (72.86 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.3 ℃ (75.74 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 5.7. Średnia suma opadów 45.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:56 i na końcu miesiąca 14:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Gruzja w sierpień jest taka: Średnia temperatura w Gruzja w sierpień jest 24.4 ℃ (75.92 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.3 ℃ (75.74 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.3 ℃ (72.14 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 5.8. Średnia suma opadów 48.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:56 i na końcu miesiąca 13:18.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Gruzja w wrzesień jest taka: Średnia temperatura w Gruzja w wrzesień jest 20.2 ℃ (68.36 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.3 ℃ (72.14 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.8 ℃ (62.24 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 5. Średnia suma opadów 35.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:18 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:38 i na końcu miesiąca 11:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Gruzja w październik jest taka: Średnia temperatura w Gruzja w październik jest 13.4 ℃ (56.12 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.8 ℃ (62.24 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.85 ℃ (51.53 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 5.7. Średnia suma opadów 37.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:15 i na końcu miesiąca 10:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Gruzja w listopad jest taka: Średnia temperatura w Gruzja w listopad jest 8.3 ℃ (46.94 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.85 ℃ (51.53 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.15 ℃ (43.07 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 4.3. Średnia suma opadów 30.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:59 i na końcu miesiąca 9:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Gruzja w grudzień jest taka: Średnia temperatura w Gruzja w grudzień jest 4 ℃ (39.2 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.15 ℃ (43.07 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 2.95 ℃ (37.31 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 4. Średnia suma opadów 20.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:12 i na końcu miesiąca 9:09.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2023 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest