Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Gruzie

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Gruzie? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Asie - Gruzie

Gruzie - jaké počasí lze čekat

Klima Gruzie je subtropické, teplé a obvykle příjemné. Na pobřeží Černého moře se počasí podobá středomořskému počasí. Horská oblast na severozápadě je chladnější než zbytek země. Zima v Gruzii je zpravidla mírná s malým sněžením.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Abastumani, Aketi, Akhaltsikhe, Ambrolauri, Bakhmaro, Batumi, Borjomi, Chokhatauri, David Gareja Monastery Complex, Dvabzu, Gori, Gudauri, Gurjaani, Jvari, Kakheti, Kartli, Khidistavi, Khulo, Kutaisi, Lanchkhuti, Likhauri, Mazeri, Mestia, Mtispiri, Mtskheta, Nabeglavi, Northwestern Georgia, Oni, Ozurgeti, Poti, Rioni Region, Rustavi, Samegrelo, Samtskhe Javakheti, Sarpi, Shemokmedi, Sighnaghi, Southwestern Georgia, Stepantsminda, Svaneti, Tbilisi, Telavi, Tusheti, Ureki, Ushguli, Vardzia, Zugdidi.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná teplota je 24.4 ℃ (75.92 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná teplota je 1.9 ℃ (35.42 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je květen, průměrný počet deštivých dnů je 9.7. Nejméně deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 4.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Gruzie, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Mt'a Shkhara (5193 m) a nejnižší bod je Black Sea (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Gruzie. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Gruzie - leden - je toto: Průměrná teplota v Gruzie v měsíci leden je 1.9 ℃ (35.42 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.95 ℃ (37.31 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.5 ℃ (36.5 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 4. Průměrné srážky jsou 18.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:29 a na konci měsíce 9:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Gruzie - únor - je toto: Průměrná teplota v Gruzie v měsíci únor je 3.1 ℃ (37.58 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.5 ℃ (36.5 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.15 ℃ (41.27 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 4.6. Průměrné srážky jsou 25.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:34 a na konci měsíce 11:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Gruzie - březen - je toto: Průměrná teplota v Gruzie v měsíci březen je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.15 ℃ (41.27 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10 ℃ (50 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 5.8. Průměrné srážky jsou 30.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:57 a na konci měsíce 12:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Gruzie - duben - je toto: Průměrná teplota v Gruzie v měsíci duben je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10 ℃ (50 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.3 ℃ (59.54 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 7.6. Průměrné srážky jsou 49.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:20 a na konci měsíce 13:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Gruzie - květen - je toto: Průměrná teplota v Gruzie v měsíci květen je 17.8 ℃ (64.04 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.3 ℃ (59.54 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.5 ℃ (67.1 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 9.7. Průměrné srážky jsou 77.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:32 a na konci měsíce 14:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Gruzie - červen - je toto: Průměrná teplota v Gruzie v měsíci červen je 21.2 ℃ (70.16 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.5 ℃ (67.1 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.7 ℃ (72.86 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 8.7. Průměrné srážky jsou 77.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:10 a na konci měsíce 15:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Gruzie - červenec - je toto: Průměrná teplota v Gruzie v měsíci červenec je 24.2 ℃ (75.56 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.7 ℃ (72.86 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.3 ℃ (75.74 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 5.7. Průměrné srážky jsou 45.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:56 a na konci měsíce 14:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Gruzie - srpen - je toto: Průměrná teplota v Gruzie v měsíci srpen je 24.4 ℃ (75.92 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.3 ℃ (75.74 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.3 ℃ (72.14 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 5.8. Průměrné srážky jsou 48.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:56 a na konci měsíce 13:18.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Gruzie - září - je toto: Průměrná teplota v Gruzie v měsíci září je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.3 ℃ (72.14 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.8 ℃ (62.24 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 5. Průměrné srážky jsou 35.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:18 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:38 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Gruzie - říjen - je toto: Průměrná teplota v Gruzie v měsíci říjen je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.8 ℃ (62.24 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.85 ℃ (51.53 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 5.7. Průměrné srážky jsou 37.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:15 a na konci měsíce 10:35.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Gruzie - listopad - je toto: Průměrná teplota v Gruzie v měsíci listopad je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.85 ℃ (51.53 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.15 ℃ (43.07 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 4.3. Průměrné srážky jsou 30.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:59 a na konci měsíce 9:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Gruzie - prosinec - je toto: Průměrná teplota v Gruzie v měsíci prosinec je 4 ℃ (39.2 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.15 ℃ (43.07 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.95 ℃ (37.31 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 4. Průměrné srážky jsou 20.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:12 a na konci měsíce 9:09.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.