Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Kostarika

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Kostarika? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Stredná Amerika - Kostarika

Kostarika - aké počasie môžete očakávať

Podnebie Kostariky je tropické a subtropické. Ale krajina má veľa mikroklímy závislé hlavne od nadmorskej výšky každého regiónu. Suchá sezóna je od decembra do apríla, obdobie dažďov je od mája do novembra. V horských oblastiach môžete očakávať chladnejšie počasie.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Alajuela, Atenas, Brasilito, Bribri, Cabo Matapalo, Cahuita, Cahuita National Park, Carara National Park, Carate, Cartago, Central Pacific, Central Valley, Chirripo National Park, Cocos Island National Park, Conchal, Corcovado National Park, Dominical, Drake Bay, Esterillos, Finca Sonador, Golfito, Grecia, Guanacaste, Heredia, Jacó, La Fortuna, Liberia, Limón, Los Chiles, Los Patos, Mal País, Manuel Antonio, Manuel Antonio National Park, Monteverde and Santa Elena Cloud Forest Reserves, Montezuma, Nicoya City, Nicoya Peninsula, North Costa Rica, Nosara, Osa Peninsula, Pacuare River and Protected Zone, Parismina, Pavones, Península de Burica, Playa Carrillo, Playa Grande, Playa Hermosa, Playas del Coco, Pochote, Potrero, Providencia, Puerto Jimenez, Puerto Limón, Puerto Viejo de Sarapiquí, Puerto Viejo de Talamanca, Punta Uva, Puntarenas, Pérez Zeledón, Quepos, Quesada, Rincón de la Vieja Volcano National Park, San Gerardo de Dota, San Isidro de El General, San José, San Ramon, Santa Elena, Santa Teresa, Sierpe, Sixaola, South Pacific Costa Rica, Sámara, Tamarindo, Tenorio Volcano National Park, Tilarán, Tortuguero, Turrialba, Uvita.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Máj, priemerná maximálna teplota je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 17.5 ℃ (63.5 ℉). Najchladnejší mesiac tu je December, priemerná maximálna teplota je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 0. Najmenej daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 0.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Kostarika, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Cerro Chirripo (3819 m) a najnižší bod je Pacific Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Kostarika. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Kostarika - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kostarika v mesiaci Január je 24 ℃ (75.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.85 ℃ (74.93 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 0. Priemerné zrážky sú 9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:33 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:36 a na konci mesiaca 11:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Kostarika - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kostarika v mesiaci Február je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.85 ℃ (74.93 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.4 ℃ (75.92 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 0. Priemerné zrážky sú 5.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:48 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Kostarika - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kostarika v mesiaci Marec je 25.1 ℃ (77.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.4 ℃ (75.92 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.55 ℃ (77.99 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 0. Priemerné zrážky sú 12 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:04 a na konci mesiaca 12:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Kostarika - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kostarika v mesiaci Apríl je 26 ℃ (78.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.7 ℃ (62.06 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.55 ℃ (77.99 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.3 ℃ (79.34 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 0. Priemerné zrážky sú 44.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:20 a na konci mesiaca 12:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Kostarika - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kostarika v mesiaci Máj je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.5 ℃ (63.5 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.3 ℃ (79.34 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.95 ℃ (78.71 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 0. Priemerné zrážky sú 225.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:34 a na konci mesiaca 12:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Kostarika - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kostarika v mesiaci Jún je 25.3 ℃ (77.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.8 ℃ (62.24 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.95 ℃ (78.71 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.15 ℃ (77.27 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 0. Priemerné zrážky sú 276.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:41 a na konci mesiaca 12:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Kostarika - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kostarika v mesiaci Júl je 25 ℃ (77 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.6 ℃ (61.88 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.15 ℃ (77.27 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25 ℃ (77 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 0. Priemerné zrážky sú 208.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:39 a na konci mesiaca 12:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Kostarika - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kostarika v mesiaci August je 25 ℃ (77 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.7 ℃ (62.06 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25 ℃ (77 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.7 ℃ (78.26 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 0. Priemerné zrážky sú 249.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:27 a na konci mesiaca 12:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Kostarika - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kostarika v mesiaci September je 26.4 ℃ (79.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17 ℃ (62.6 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.7 ℃ (78.26 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.25 ℃ (79.25 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 0. Priemerné zrážky sú 317.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:12 a na konci mesiaca 12:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Kostarika - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kostarika v mesiaci Október je 26.1 ℃ (78.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.25 ℃ (79.25 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.3 ℃ (77.54 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 0. Priemerné zrážky sú 329.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:56 a na konci mesiaca 11:48.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Kostarika - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kostarika v mesiaci November je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.3 ℃ (77.54 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.85 ℃ (74.93 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 0. Priemerné zrážky sú 141.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:48 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:41 a na konci mesiaca 11:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Kostarika - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kostarika v mesiaci December je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.85 ℃ (74.93 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 0. Priemerné zrážky sú 39.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:33 a na konci mesiaca 11:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Kostarika. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Alajuelateplota: - najvyššia teplota: 28.1 ℃ (82.58 ℉)najnižšia teplota: 18.1 ℃ (64.58 ℉)zrážky: 32.2mmdaždivé dni: 6
San Joseteplota: - najvyššia teplota: 23.2 ℃ (73.76 ℉)najnižšia teplota: 15.7 ℃ (60.26 ℉)zrážky: 39.8mmdaždivé dni: 0
Herediateplota: - najvyššia teplota: 24.1 ℃ (75.38 ℉)najnižšia teplota: 15.3 ℃ (59.54 ℉)zrážky: 57.3mmdaždivé dni: 0
Cartagoteplota: - najvyššia teplota: 23.8 ℃ (74.84 ℉)najnižšia teplota: 13.7 ℃ (56.66 ℉)zrážky: 57.3mmdaždivé dni: 0
Turrialbateplota: - najvyššia teplota: 27.9 ℃ (82.22 ℉)najnižšia teplota: 18.9 ℃ (66.02 ℉)zrážky: 283.4mmdaždivé dni: 0
Sixaolateplota: - najvyššia teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)najnižšia teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)zrážky: 335.1mmdaždivé dni: 0
Limonteplota: - najvyššia teplota: 29.1 ℃ (84.38 ℉)najnižšia teplota: 21.8 ℃ (71.24 ℉)zrážky: 455.4mmdaždivé dni: 20.6
Guapilesteplota: - najvyššia teplota: 28.6 ℃ (83.48 ℉)najnižšia teplota: 20.2 ℃ (68.36 ℉)zrážky: 455.7mmdaždivé dni: 22
Los Chilesteplota: - najvyššia teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)najnižšia teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)zrážky: 282.2mmdaždivé dni: 0
Upalateplota: - najvyššia teplota: 29.6 ℃ (85.28 ℉)najnižšia teplota: 20.9 ℃ (69.62 ℉)zrážky: 195mmdaždivé dni: 0
Liberiateplota: - najvyššia teplota: 32 ℃ (89.6 ℉)najnižšia teplota: 21.5 ℃ (70.7 ℉)zrážky: 10.9mmdaždivé dni: 3.2
Filadelfiateplota: - najvyššia teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)najnižšia teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)zrážky: 7.4mmdaždivé dni: 0
Canasteplota: - najvyššia teplota: 31.4 ℃ (88.52 ℉)najnižšia teplota: 23.2 ℃ (73.76 ℉)zrážky: 20.6mmdaždivé dni: 0
Nicoyateplota: - najvyššia teplota: 32.3 ℃ (90.14 ℉)najnižšia teplota: 20.3 ℃ (68.54 ℉)zrážky: 21mmdaždivé dni: 2.1
Puntarenasteplota: - najvyššia teplota: 31.8 ℃ (89.24 ℉)najnižšia teplota: 22.4 ℃ (72.32 ℉)zrážky: 27.4mmdaždivé dni: 5.6
Queposteplota: - najvyššia teplota: 30.2 ℃ (86.36 ℉)najnižšia teplota: 22.4 ℃ (72.32 ℉)zrážky: 158.2mmdaždivé dni: 15.2
San Isidroteplota: - najvyššia teplota: 27.2 ℃ (80.96 ℉)najnižšia teplota: 17 ℃ (62.6 ℉)zrážky: 80.6mmdaždivé dni: 0
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.