Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Kostaryka

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Kostaryka? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.


Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Kostaryka

Klimat Kostaryki jest tropikalny i subtropikalny. Ale w kraju jest wiele mikroklimatów zależnych głównie od elewacji każdego regionu. Pora sucha trwa od grudnia do kwietnia, pora deszczowa trwa od maja do listopada. Możesz spodziewać się chłodniejszej pogody w górach.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Alajuela, Atenas, Brasilito, Bribri, Cabo Matapalo, Cahuita, Cahuita National Park, Carara National Park, Carate, Cartago, Central Pacific, Central Valley, Chirripo National Park, Cocos Island National Park, Conchal, Corcovado National Park, Dominical, Drake Bay, Esterillos, Finca Sonador, Golfito, Grecia, Guanacaste, Heredia, Jacó, La Fortuna, Liberia, Limón, Los Chiles, Los Patos, Mal País, Manuel Antonio, Manuel Antonio National Park, Monteverde and Santa Elena Cloud Forest Reserves, Montezuma, Nicoya City, Nicoya Peninsula, North Costa Rica, Nosara, Osa Peninsula, Pacuare River and Protected Zone, Parismina, Pavones, Península de Burica, Playa Carrillo, Playa Grande, Playa Hermosa, Playas del Coco, Pochote, Potrero, Providencia, Puerto Jimenez, Puerto Limón, Puerto Viejo de Sarapiquí, Puerto Viejo de Talamanca, Punta Uva, Puntarenas, Pérez Zeledón, Quepos, Quesada, Rincón de la Vieja Volcano National Park, San Gerardo de Dota, San Isidro de El General, San José, San Ramon, Santa Elena, Santa Teresa, Sierpe, Sixaola, South Pacific Costa Rica, Sámara, Tamarindo, Tenorio Volcano National Park, Tilarán, Tortuguero, Turrialba, Uvita.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest maj, średnia maksymalna temperatura jest 26.6 ℃ (79.88 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 17.5 ℃ (63.5 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia maksymalna temperatura jest 23.2 ℃ (73.76 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 15.7 ℃ (60.26 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 0. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 0.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Kostaryka, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Cerro Chirripo (3819 m) i najniższy punkt Pacific Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Kostaryka. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Kostaryka w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kostaryka w styczeń to 24 ℃ (75.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.8 ℃ (60.44 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.6 ℃ (74.48 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.85 ℃ (74.93 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 0. Średnia suma opadów 9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:33 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:36 i na końcu miesiąca 11:41.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Kostaryka w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kostaryka w luty to 23.7 ℃ (74.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.9 ℃ (60.62 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.85 ℃ (74.93 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.4 ℃ (75.92 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 0. Średnia suma opadów 5.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:41 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:48 i na końcu miesiąca 11:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Kostaryka w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kostaryka w marzec to 25.1 ℃ (77.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.9 ℃ (60.62 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.4 ℃ (75.92 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.55 ℃ (77.99 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 0. Średnia suma opadów 12 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:04 i na końcu miesiąca 12:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Kostaryka w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kostaryka w kwiecień to 26 ℃ (78.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.7 ℃ (62.06 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.55 ℃ (77.99 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.3 ℃ (79.34 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 0. Średnia suma opadów 44.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:20 i na końcu miesiąca 12:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Kostaryka w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kostaryka w maj to 26.6 ℃ (79.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.5 ℃ (63.5 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.3 ℃ (79.34 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.95 ℃ (78.71 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 0. Średnia suma opadów 225.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:34 i na końcu miesiąca 12:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Kostaryka w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kostaryka w czerwiec to 25.3 ℃ (77.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.8 ℃ (62.24 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.95 ℃ (78.71 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.15 ℃ (77.27 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 0. Średnia suma opadów 276.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:41 i na końcu miesiąca 12:41.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Kostaryka w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kostaryka w lipiec to 25 ℃ (77 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.6 ℃ (61.88 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.15 ℃ (77.27 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25 ℃ (77 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 0. Średnia suma opadów 208.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:41 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:39 i na końcu miesiąca 12:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Kostaryka w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kostaryka w sierpień to 25 ℃ (77 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.7 ℃ (62.06 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25 ℃ (77 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.7 ℃ (78.26 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 0. Średnia suma opadów 249.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:27 i na końcu miesiąca 12:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Kostaryka w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kostaryka w wrzesień to 26.4 ℃ (79.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17 ℃ (62.6 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.7 ℃ (78.26 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.25 ℃ (79.25 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 0. Średnia suma opadów 317.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:12 i na końcu miesiąca 12:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Kostaryka w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kostaryka w październik to 26.1 ℃ (78.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.9 ℃ (62.42 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.25 ℃ (79.25 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.3 ℃ (77.54 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 0. Średnia suma opadów 329.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:56 i na końcu miesiąca 11:48.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Kostaryka w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kostaryka w listopad to 24.5 ℃ (76.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.9 ℃ (62.42 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.3 ℃ (77.54 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.85 ℃ (74.93 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 0. Średnia suma opadów 141.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:48 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:41 i na końcu miesiąca 11:36.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Kostaryka w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kostaryka w grudzień to 23.2 ℃ (73.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.7 ℃ (60.26 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.85 ℃ (74.93 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.6 ℃ (74.48 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 0. Średnia suma opadów 39.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:36 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:33 i na końcu miesiąca 11:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Kostaryka w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Alajuelatemperatura: - najwyższa temperatura: 28.1 ℃ (82.58 ℉)najniższa temperatura: 18.1 ℃ (64.58 ℉)opady: 32.2mmdeszcz deszcz dni: 6
San Josetemperatura: - najwyższa temperatura: 23.2 ℃ (73.76 ℉)najniższa temperatura: 15.7 ℃ (60.26 ℉)opady: 39.8mmdeszcz deszcz dni: 0
Herediatemperatura: - najwyższa temperatura: 24.1 ℃ (75.38 ℉)najniższa temperatura: 15.3 ℃ (59.54 ℉)opady: 57.3mmdeszcz deszcz dni: 0
Cartagotemperatura: - najwyższa temperatura: 23.8 ℃ (74.84 ℉)najniższa temperatura: 13.7 ℃ (56.66 ℉)opady: 57.3mmdeszcz deszcz dni: 0
Turrialbatemperatura: - najwyższa temperatura: 27.9 ℃ (82.22 ℉)najniższa temperatura: 18.9 ℃ (66.02 ℉)opady: 283.4mmdeszcz deszcz dni: 0
Sixaolatemperatura: - najwyższa temperatura: 0.2 ℃ (32.36 ℉)najniższa temperatura: 0.2 ℃ (32.36 ℉)opady: 335.1mmdeszcz deszcz dni: 0
Limontemperatura: - najwyższa temperatura: 29.1 ℃ (84.38 ℉)najniższa temperatura: 21.8 ℃ (71.24 ℉)opady: 455.4mmdeszcz deszcz dni: 20.6
Guapilestemperatura: - najwyższa temperatura: 28.6 ℃ (83.48 ℉)najniższa temperatura: 20.2 ℃ (68.36 ℉)opady: 455.7mmdeszcz deszcz dni: 22
Los Chilestemperatura: - najwyższa temperatura: 0.2 ℃ (32.36 ℉)najniższa temperatura: 0.2 ℃ (32.36 ℉)opady: 282.2mmdeszcz deszcz dni: 0
Upalatemperatura: - najwyższa temperatura: 29.6 ℃ (85.28 ℉)najniższa temperatura: 20.9 ℃ (69.62 ℉)opady: 195mmdeszcz deszcz dni: 0
Liberiatemperatura: - najwyższa temperatura: 32 ℃ (89.6 ℉)najniższa temperatura: 21.5 ℃ (70.7 ℉)opady: 10.9mmdeszcz deszcz dni: 3.2
Filadelfiatemperatura: - najwyższa temperatura: 0.2 ℃ (32.36 ℉)najniższa temperatura: 0.2 ℃ (32.36 ℉)opady: 7.4mmdeszcz deszcz dni: 0
Canastemperatura: - najwyższa temperatura: 31.4 ℃ (88.52 ℉)najniższa temperatura: 23.2 ℃ (73.76 ℉)opady: 20.6mmdeszcz deszcz dni: 0
Nicoyatemperatura: - najwyższa temperatura: 32.3 ℃ (90.14 ℉)najniższa temperatura: 20.3 ℃ (68.54 ℉)opady: 21mmdeszcz deszcz dni: 2.1
Puntarenastemperatura: - najwyższa temperatura: 31.8 ℃ (89.24 ℉)najniższa temperatura: 22.4 ℃ (72.32 ℉)opady: 27.4mmdeszcz deszcz dni: 5.6
Quepostemperatura: - najwyższa temperatura: 30.2 ℃ (86.36 ℉)najniższa temperatura: 22.4 ℃ (72.32 ℉)opady: 158.2mmdeszcz deszcz dni: 15.2
San Isidrotemperatura: - najwyższa temperatura: 27.2 ℃ (80.96 ℉)najniższa temperatura: 17 ℃ (62.6 ℉)opady: 80.6mmdeszcz deszcz dni: 0
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2023 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest