Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Kostarika

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Kostarika? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Střední Amerika - Kostarika

Kostarika - jaké počasí lze čekat

Klima Kostariky je tropické a subtropické. Ale země má mnoho mikroklimat v závislosti na výšce každého regionu. Suchá sezóna je od prosince do dubna, období dešťů je od května do listopadu. Můžete očekávat chladnější počasí na vysočině.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Alajuela, Atenas, Brasilito, Bribri, Cabo Matapalo, Cahuita, Cahuita National Park, Carara National Park, Carate, Cartago, Central Pacific, Central Valley, Chirripo National Park, Cocos Island National Park, Conchal, Corcovado National Park, Dominical, Drake Bay, Esterillos, Finca Sonador, Golfito, Grecia, Guanacaste, Heredia, Jacó, La Fortuna, Liberia, Limón, Los Chiles, Los Patos, Mal País, Manuel Antonio, Manuel Antonio National Park, Monteverde and Santa Elena Cloud Forest Reserves, Montezuma, Nicoya City, Nicoya Peninsula, North Costa Rica, Nosara, Osa Peninsula, Pacuare River and Protected Zone, Parismina, Pavones, Península de Burica, Playa Carrillo, Playa Grande, Playa Hermosa, Playas del Coco, Pochote, Potrero, Providencia, Puerto Jimenez, Puerto Limón, Puerto Viejo de Sarapiquí, Puerto Viejo de Talamanca, Punta Uva, Puntarenas, Pérez Zeledón, Quepos, Quesada, Rincón de la Vieja Volcano National Park, San Gerardo de Dota, San Isidro de El General, San José, San Ramon, Santa Elena, Santa Teresa, Sierpe, Sixaola, South Pacific Costa Rica, Sámara, Tamarindo, Tenorio Volcano National Park, Tilarán, Tortuguero, Turrialba, Uvita.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde květen, průměrná maximální teplota 26.6 ℃ (79.88 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 17.5 ℃ (63.5 ℉). Nejchladnější měsíc je zde prosinec, průměrná maximální teplota 23.2 ℃ (73.76 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 0. Nejméně deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 0.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Kostarika, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Cerro Chirripo (3819 m) a nejnižší bod je Pacific Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Kostarika. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Kostarika - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kostarika v měsíci leden je 24 ℃ (75.2 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.85 ℃ (74.93 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 0. Průměrné srážky jsou 9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:33 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:36 a na konci měsíce 11:41.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Kostarika - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kostarika v měsíci únor je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.85 ℃ (74.93 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.4 ℃ (75.92 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 0. Průměrné srážky jsou 5.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:41 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:48 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Kostarika - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kostarika v měsíci březen je 25.1 ℃ (77.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.4 ℃ (75.92 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.55 ℃ (77.99 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 0. Průměrné srážky jsou 12 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:04 a na konci měsíce 12:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Kostarika - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kostarika v měsíci duben je 26 ℃ (78.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.7 ℃ (62.06 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.55 ℃ (77.99 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.3 ℃ (79.34 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 0. Průměrné srážky jsou 44.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:20 a na konci měsíce 12:28.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Kostarika - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kostarika v měsíci květen je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.5 ℃ (63.5 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.3 ℃ (79.34 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.95 ℃ (78.71 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 0. Průměrné srážky jsou 225.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:28 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:34 a na konci měsíce 12:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Kostarika - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kostarika v měsíci červen je 25.3 ℃ (77.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.8 ℃ (62.24 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.95 ℃ (78.71 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.15 ℃ (77.27 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 0. Průměrné srážky jsou 276.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:41 a na konci měsíce 12:41.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Kostarika - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kostarika v měsíci červenec je 25 ℃ (77 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.6 ℃ (61.88 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.15 ℃ (77.27 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25 ℃ (77 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 0. Průměrné srážky jsou 208.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:41 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:39 a na konci měsíce 12:34.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Kostarika - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kostarika v měsíci srpen je 25 ℃ (77 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.7 ℃ (62.06 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25 ℃ (77 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.7 ℃ (78.26 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 0. Průměrné srážky jsou 249.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:34 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:27 a na konci měsíce 12:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Kostarika - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kostarika v měsíci září je 26.4 ℃ (79.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17 ℃ (62.6 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.7 ℃ (78.26 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.25 ℃ (79.25 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 0. Průměrné srážky jsou 317.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:12 a na konci měsíce 12:04.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Kostarika - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kostarika v měsíci říjen je 26.1 ℃ (78.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.25 ℃ (79.25 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.3 ℃ (77.54 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 0. Průměrné srážky jsou 329.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:04 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:56 a na konci měsíce 11:48.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Kostarika - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kostarika v měsíci listopad je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.3 ℃ (77.54 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.85 ℃ (74.93 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 0. Průměrné srážky jsou 141.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:48 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:41 a na konci měsíce 11:36.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Kostarika - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Kostarika v měsíci prosinec je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.85 ℃ (74.93 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 0. Průměrné srážky jsou 39.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:36 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:33 a na konci měsíce 11:32.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Kostarika. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Alajuelateplota: - nejvyšší teplota: 28.1 ℃ (82.58 ℉)nejnižší teplota: 18.1 ℃ (64.58 ℉)srážky: 32.2mmdeštivé dny: 6
San Joseteplota: - nejvyšší teplota: 23.2 ℃ (73.76 ℉)nejnižší teplota: 15.7 ℃ (60.26 ℉)srážky: 39.8mmdeštivé dny: 0
Herediateplota: - nejvyšší teplota: 24.1 ℃ (75.38 ℉)nejnižší teplota: 15.3 ℃ (59.54 ℉)srážky: 57.3mmdeštivé dny: 0
Cartagoteplota: - nejvyšší teplota: 23.8 ℃ (74.84 ℉)nejnižší teplota: 13.7 ℃ (56.66 ℉)srážky: 57.3mmdeštivé dny: 0
Turrialbateplota: - nejvyšší teplota: 27.9 ℃ (82.22 ℉)nejnižší teplota: 18.9 ℃ (66.02 ℉)srážky: 283.4mmdeštivé dny: 0
Sixaolateplota: - nejvyšší teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)nejnižší teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)srážky: 335.1mmdeštivé dny: 0
Limonteplota: - nejvyšší teplota: 29.1 ℃ (84.38 ℉)nejnižší teplota: 21.8 ℃ (71.24 ℉)srážky: 455.4mmdeštivé dny: 20.6
Guapilesteplota: - nejvyšší teplota: 28.6 ℃ (83.48 ℉)nejnižší teplota: 20.2 ℃ (68.36 ℉)srážky: 455.7mmdeštivé dny: 22
Los Chilesteplota: - nejvyšší teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)nejnižší teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)srážky: 282.2mmdeštivé dny: 0
Upalateplota: - nejvyšší teplota: 29.6 ℃ (85.28 ℉)nejnižší teplota: 20.9 ℃ (69.62 ℉)srážky: 195mmdeštivé dny: 0
Liberiateplota: - nejvyšší teplota: 32 ℃ (89.6 ℉)nejnižší teplota: 21.5 ℃ (70.7 ℉)srážky: 10.9mmdeštivé dny: 3.2
Filadelfiateplota: - nejvyšší teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)nejnižší teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)srážky: 7.4mmdeštivé dny: 0
Canasteplota: - nejvyšší teplota: 31.4 ℃ (88.52 ℉)nejnižší teplota: 23.2 ℃ (73.76 ℉)srážky: 20.6mmdeštivé dny: 0
Nicoyateplota: - nejvyšší teplota: 32.3 ℃ (90.14 ℉)nejnižší teplota: 20.3 ℃ (68.54 ℉)srážky: 21mmdeštivé dny: 2.1
Puntarenasteplota: - nejvyšší teplota: 31.8 ℃ (89.24 ℉)nejnižší teplota: 22.4 ℃ (72.32 ℉)srážky: 27.4mmdeštivé dny: 5.6
Queposteplota: - nejvyšší teplota: 30.2 ℃ (86.36 ℉)nejnižší teplota: 22.4 ℃ (72.32 ℉)srážky: 158.2mmdeštivé dny: 15.2
San Isidroteplota: - nejvyšší teplota: 27.2 ℃ (80.96 ℉)nejnižší teplota: 17 ℃ (62.6 ℉)srážky: 80.6mmdeštivé dny: 0
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.