Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Chińska Republika Ludowa

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Chińska Republika Ludowa? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Chińska Republika Ludowa

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Chińska Republika Ludowa

Klimat Chin jest bardzo zróżnicowany, ponieważ kraj ten jest bardzo duży. Pogoda jest tropikalna na południu i subarktyce na północy, a alpejska na wyższych elewacjach płaskowyżu tybetańskiego. Wiatry monsunowe silnie wpływają na klimat. Latem monsun przenosi ciepłe i wilgotne powietrze z południa, zimą monsun przynosi zimną i stosunkowo suchą pogodę.

Ponieważ Chińska Republika Ludowa ma naprawdę duży obszar, poniższe informacje odnoszą się głównie do obszaru wokół stolicy tego kraju. Aby wyświetlić informacje o innych miejscach, wybierz jeden z tych obszarów.: East, North, Northeast, Northwest, South-central China, Southeast, Southwest.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia maksymalna temperatura jest 31 ℃ (87.8 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 18.3 ℃ (64.94 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 1.8 ℃ (35.24 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -9.1 ℃ (15.62 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 13.9. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 2.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Chińska Republika Ludowa, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Mount Everest (8848 m) i najniższy punkt Turpan Pendi (-154 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Chińska Republika Ludowa. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Chińska Republika Ludowa w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chińska Republika Ludowa w styczeń to 1.8 ℃ (35.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to -9.1 ℃ (15.62 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 2.65 ℃ (36.77 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.05 ℃ (37.49 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 2. Średnia suma opadów 3.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:22 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:39 i na końcu miesiąca 10:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Chińska Republika Ludowa w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chińska Republika Ludowa w luty to 4.3 ℃ (39.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to -6.7 ℃ (19.94 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.05 ℃ (37.49 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.85 ℃ (46.13 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 2.9. Średnia suma opadów 6.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:40 i na końcu miesiąca 11:18.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Chińska Republika Ludowa w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chińska Republika Ludowa w marzec to 11.4 ℃ (52.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.4 ℃ (31.28 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.85 ℃ (46.13 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.65 ℃ (60.17 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 4.1. Średnia suma opadów 8.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:18 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:57 i na końcu miesiąca 12:37.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Chińska Republika Ludowa w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chińska Republika Ludowa w kwiecień to 19.9 ℃ (67.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.5 ℃ (45.5 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.65 ℃ (60.17 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.35 ℃ (74.03 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 5. Średnia suma opadów 26.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:37 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:15 i na końcu miesiąca 13:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Chińska Republika Ludowa w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chińska Republika Ludowa w maj to 26.8 ℃ (80.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.3 ℃ (55.94 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.35 ℃ (74.03 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.9 ℃ (84.02 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 5.9. Średnia suma opadów 28.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:51 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:22 i na końcu miesiąca 14:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Chińska Republika Ludowa w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chińska Republika Ludowa w czerwiec to 31 ℃ (87.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.3 ℃ (64.94 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.9 ℃ (84.02 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.7 ℃ (87.26 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 8.9. Średnia suma opadów 70.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:59 i na końcu miesiąca 14:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Chińska Republika Ludowa w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chińska Republika Ludowa w lipiec to 30.4 ℃ (86.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.1 ℃ (71.78 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.7 ℃ (87.26 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.1 ℃ (86.18 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 13.9. Średnia suma opadów 178.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:45 i na końcu miesiąca 14:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Chińska Republika Ludowa w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chińska Republika Ludowa w sierpień to 29.8 ℃ (85.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.3 ℃ (68.54 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.1 ℃ (86.18 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.65 ℃ (81.77 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 11.7. Średnia suma opadów 184.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:50 i na końcu miesiąca 13:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Chińska Republika Ludowa w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chińska Republika Ludowa w wrzesień to 25.5 ℃ (77.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.2 ℃ (57.56 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.65 ℃ (81.77 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.2 ℃ (71.96 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 6.9. Średnia suma opadów 48.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:36 i na końcu miesiąca 11:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Chińska Republika Ludowa w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chińska Republika Ludowa w październik to 18.9 ℃ (66.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.4 ℃ (45.32 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.2 ℃ (71.96 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.6 ℃ (58.28 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 4.9. Średnia suma opadów 19.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:18 i na końcu miesiąca 10:41.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Chińska Republika Ludowa w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chińska Republika Ludowa w listopad to 10.3 ℃ (50.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.2 ℃ (31.64 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.6 ℃ (58.28 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.9 ℃ (44.42 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 3. Średnia suma opadów 5.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:41 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:07 i na końcu miesiąca 9:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Chińska Republika Ludowa w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chińska Republika Ludowa w grudzień to 3.5 ℃ (38.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to -6.8 ℃ (19.76 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.9 ℃ (44.42 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 2.65 ℃ (36.77 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 2. Średnia suma opadów 2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:23 i na końcu miesiąca 9:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.