Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Egypt

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Egypt? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Afrika - Egypt

Egypt - aké počasie môžete očakávať

Klíma v Egypte je veľmi horúca a suchá. Môžete očakávať horúce leto a mierne zimy. Príjemnejšie počasie je počas leta zvyčajne na severnom pobreží Stredozemného mora, pretože tam sú vysoké teploty. Môžete očakávať aj teplé prašné vetry na vnútrozemí niekedy od marca do mája.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Abu Simbel, Abusir, Abydos, Alexandria, Amarna, Arish, Assiut, Aswan, Bahariyya, Beni Hasan, Beni Suef, Cairo, Dahab, Dahshur, Dakhla Oasis, Dendera, Dumyat, Edfu, El Alamein, El Gouna, El Quseir, Esna, Fayum, Hurghada, Kharga Oasis, Kom Ombo, Lower Egypt, Luxor, Mansoura, Marsa Matruh, Memphis, Middle Egypt, Minya, Mount Sinai, Nuweiba, Port Ghalib, Port Said, Port Suez, Ras Abu Galum, Red Sea Coast, Saqqara, Sharm el Sheikh, Silsila, Sinai, Siwa, Soma Bay, Taba, Taba Heights, Tanta, Tell Basta, Upper Egypt, Western Desert, Whale Valley, Zagazig.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 35 ℃ (95 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 22.3 ℃ (72.14 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 3.4. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 0.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Egypt, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Mount Catherine (2629 m) a najnižší bod je Qattara Depression (-133 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Egypt. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Egypt - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Egypt v mesiaci Január je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.1 ℃ (68.18 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.8 ℃ (67.64 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 3.4. Priemerné zrážky sú 5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:25 a na konci mesiaca 10:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Egypt - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Egypt v mesiaci Február je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.8 ℃ (67.64 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.8 ℃ (71.24 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 2.7. Priemerné zrážky sú 3.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:06 a na konci mesiaca 11:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Egypt - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Egypt v mesiaci Marec je 23.4 ℃ (74.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.7 ℃ (53.06 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.8 ℃ (71.24 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.2 ℃ (79.16 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 1.9. Priemerné zrážky sú 3.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:59 a na konci mesiaca 12:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Egypt - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Egypt v mesiaci Apríl je 29 ℃ (84.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.7 ℃ (58.46 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.2 ℃ (79.16 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.35 ℃ (86.63 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 0.9. Priemerné zrážky sú 1.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:53 a na konci mesiaca 13:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Egypt - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Egypt v mesiaci Máj je 31.7 ℃ (89.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.35 ℃ (86.63 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.25 ℃ (91.85 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 0.5. Priemerné zrážky sú 0.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:39 a na konci mesiaca 13:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Egypt - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Egypt v mesiaci Jún je 34.8 ℃ (94.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.25 ℃ (91.85 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.6 ℃ (94.28 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 0.1. Priemerné zrážky sú 0.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:04 a na konci mesiaca 14:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Egypt - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Egypt v mesiaci Júl je 34.4 ℃ (93.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.7 ℃ (71.06 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.6 ℃ (94.28 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.7 ℃ (94.46 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 0. Priemerné zrážky sú 0 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:54 a na konci mesiaca 13:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Egypt - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Egypt v mesiaci August je 35 ℃ (95 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.3 ℃ (72.14 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.7 ℃ (94.46 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.65 ℃ (92.57 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 0. Priemerné zrážky sú 0 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:17 a na konci mesiaca 12:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Egypt - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Egypt v mesiaci September je 32.3 ℃ (90.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.6 ℃ (69.08 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.65 ℃ (92.57 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.15 ℃ (88.07 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 0. Priemerné zrážky sú 0 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:26 a na konci mesiaca 11:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Egypt - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Egypt v mesiaci Október je 30 ℃ (86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18 ℃ (64.4 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.15 ℃ (88.07 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.75 ℃ (81.95 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 0.5. Priemerné zrážky sú 0.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:32 a na konci mesiaca 11:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Egypt - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Egypt v mesiaci November je 25.5 ℃ (77.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.75 ℃ (81.95 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.15 ℃ (73.67 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 1.3. Priemerné zrážky sú 3.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:44 a na konci mesiaca 10:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Egypt - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Egypt v mesiaci December je 20.8 ℃ (69.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.15 ℃ (73.67 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.1 ℃ (68.18 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 2.8. Priemerné zrážky sú 5.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:14 a na konci mesiaca 10:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Egypt. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Cairoteplota: - najvyššia teplota: 20.8 ℃ (69.44 ℉)najnižšia teplota: 10.8 ℃ (51.44 ℉)zrážky: 5.8mmdaždivé dni: 2.8
Alexandriateplota: - najvyššia teplota: 20.5 ℃ (68.9 ℉)najnižšia teplota: 10.9 ℃ (51.62 ℉)zrážky: 51.6mmdaždivé dni: 9.5
Sharm El Sheikhteplota: - najvyššia teplota: 23.5 ℃ (74.3 ℉)najnižšia teplota: 14.8 ℃ (58.64 ℉)zrážky: 0.5mmdaždivé dni: 0.3
Hurghadateplota: - najvyššia teplota: 22.8 ℃ (73.04 ℉)najnižšia teplota: 12.5 ℃ (54.5 ℉)zrážky: 0.9mmdaždivé dni: 0.3
Luxorteplota: - najvyššia teplota: 24.2 ℃ (75.56 ℉)najnižšia teplota: 7.7 ℃ (45.86 ℉)zrážky: 0mmdaždivé dni: 0
Asswanteplota: - najvyššia teplota: 24.1 ℃ (75.38 ℉)najnižšia teplota: 10.8 ℃ (51.44 ℉)zrážky: 0mmdaždivé dni: 0
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.