Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Egypt

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Egypt? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Afrika - Egypt

Egypt - jaké počasí lze čekat

Egyptské klima je velmi horké a suché. Můžete očekávat horké léto a mírné zimy. Příjemnější počasí je v létě obvykle na severním pobřeží Středozemního moře, protože zde dochází ke zmírnění vysokých teplot. Můžete očekávat také teplé prašné větry ve vnitrozemí někdy od března do května.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Abu Simbel, Abusir, Abydos, Alexandria, Amarna, Arish, Assiut, Aswan, Bahariyya, Beni Hasan, Beni Suef, Cairo, Dahab, Dahshur, Dakhla Oasis, Dendera, Dumyat, Edfu, El Alamein, El Gouna, El Quseir, Esna, Fayum, Hurghada, Kharga Oasis, Kom Ombo, Lower Egypt, Luxor, Mansoura, Marsa Matruh, Memphis, Middle Egypt, Minya, Mount Sinai, Nuweiba, Port Ghalib, Port Said, Port Suez, Ras Abu Galum, Red Sea Coast, Saqqara, Sharm el Sheikh, Silsila, Sinai, Siwa, Soma Bay, Taba, Taba Heights, Tanta, Tell Basta, Upper Egypt, Western Desert, Whale Valley, Zagazig.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 35 ℃ (95 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 22.3 ℃ (72.14 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 19.4 ℃ (66.92 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 3.4. Nejméně deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 0.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Egypt, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Mount Catherine (2629 m) a nejnižší bod je Qattara Depression (-133 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Egypt. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Egypt - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Egypt v měsíci leden je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.1 ℃ (68.18 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.8 ℃ (67.64 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 3.4. Průměrné srážky jsou 5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:25 a na konci měsíce 10:43.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Egypt - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Egypt v měsíci únor je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.8 ℃ (67.64 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.8 ℃ (71.24 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 2.7. Průměrné srážky jsou 3.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:43 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:06 a na konci měsíce 11:32.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Egypt - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Egypt v měsíci březen je 23.4 ℃ (74.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.7 ℃ (53.06 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.8 ℃ (71.24 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.2 ℃ (79.16 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 1.9. Průměrné srážky jsou 3.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:32 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:59 a na konci měsíce 12:27.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Egypt - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Egypt v měsíci duben je 29 ℃ (84.2 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.7 ℃ (58.46 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.2 ℃ (79.16 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.35 ℃ (86.63 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 0.9. Průměrné srážky jsou 1.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:27 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:53 a na konci měsíce 13:18.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Egypt - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Egypt v měsíci květen je 31.7 ℃ (89.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.35 ℃ (86.63 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.25 ℃ (91.85 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 0.5. Průměrné srážky jsou 0.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:18 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:39 a na konci měsíce 13:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Egypt - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Egypt v měsíci červen je 34.8 ℃ (94.64 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.25 ℃ (91.85 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 34.6 ℃ (94.28 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 0.1. Průměrné srážky jsou 0.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:04 a na konci měsíce 14:03.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Egypt - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Egypt v měsíci červenec je 34.4 ℃ (93.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 21.7 ℃ (71.06 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 34.6 ℃ (94.28 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 34.7 ℃ (94.46 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 0. Průměrné srážky jsou 0 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:54 a na konci měsíce 13:38.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Egypt - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Egypt v měsíci srpen je 35 ℃ (95 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22.3 ℃ (72.14 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 34.7 ℃ (94.46 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.65 ℃ (92.57 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 0. Průměrné srážky jsou 0 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:17 a na konci měsíce 12:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Egypt - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Egypt v měsíci září je 32.3 ℃ (90.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.6 ℃ (69.08 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.65 ℃ (92.57 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.15 ℃ (88.07 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 0. Průměrné srážky jsou 0 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:26 a na konci měsíce 11:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Egypt - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Egypt v měsíci říjen je 30 ℃ (86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18 ℃ (64.4 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.15 ℃ (88.07 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.75 ℃ (81.95 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 0.5. Průměrné srážky jsou 0.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:32 a na konci měsíce 11:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Egypt - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Egypt v měsíci listopad je 25.5 ℃ (77.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.75 ℃ (81.95 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.15 ℃ (73.67 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 1.3. Průměrné srážky jsou 3.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:44 a na konci měsíce 10:25.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Egypt - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Egypt v měsíci prosinec je 20.8 ℃ (69.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.15 ℃ (73.67 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.1 ℃ (68.18 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 2.8. Průměrné srážky jsou 5.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:14 a na konci měsíce 10:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Egypt. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Cairoteplota: - nejvyšší teplota: 20.8 ℃ (69.44 ℉)nejnižší teplota: 10.8 ℃ (51.44 ℉)srážky: 5.8mmdeštivé dny: 2.8
Alexandriateplota: - nejvyšší teplota: 20.5 ℃ (68.9 ℉)nejnižší teplota: 10.9 ℃ (51.62 ℉)srážky: 51.6mmdeštivé dny: 9.5
Sharm El Sheikhteplota: - nejvyšší teplota: 23.5 ℃ (74.3 ℉)nejnižší teplota: 14.8 ℃ (58.64 ℉)srážky: 0.5mmdeštivé dny: 0.3
Hurghadateplota: - nejvyšší teplota: 22.8 ℃ (73.04 ℉)nejnižší teplota: 12.5 ℃ (54.5 ℉)srážky: 0.9mmdeštivé dny: 0.3
Luxorteplota: - nejvyšší teplota: 24.2 ℃ (75.56 ℉)nejnižší teplota: 7.7 ℃ (45.86 ℉)srážky: 0mmdeštivé dny: 0
Asswanteplota: - nejvyšší teplota: 24.1 ℃ (75.38 ℉)nejnižší teplota: 10.8 ℃ (51.44 ℉)srážky: 0mmdeštivé dny: 0
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.