Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Egipt

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Egipt? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Afryka - Egipt

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Egipt

Klimat Egiptu jest bardzo gorący i suchy. Możesz spodziewać się gorących lat i umiarkowanych zim. Bardziej przyjemna pogoda jest w okresie letnim, zwykle na północnym wybrzeżu Morza Śródziemnego, ponieważ tam panuje wysoka temperatura. W głębi lądu można się spodziewać gorących, zakurzonych wiatrów, czasami od marca do maja.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Abu Simbel, Abusir, Abydos, Alexandria, Amarna, Arish, Assiut, Aswan, Bahariyya, Beni Hasan, Beni Suef, Cairo, Dahab, Dahshur, Dakhla Oasis, Dendera, Dumyat, Edfu, El Alamein, El Gouna, El Quseir, Esna, Fayum, Hurghada, Kharga Oasis, Kom Ombo, Lower Egypt, Luxor, Mansoura, Marsa Matruh, Memphis, Middle Egypt, Minya, Mount Sinai, Nuweiba, Port Ghalib, Port Said, Port Suez, Ras Abu Galum, Red Sea Coast, Saqqara, Sharm el Sheikh, Silsila, Sinai, Siwa, Soma Bay, Taba, Taba Heights, Tanta, Tell Basta, Upper Egypt, Western Desert, Whale Valley, Zagazig.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 35 ℃ (95 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 22.3 ℃ (72.14 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 19.4 ℃ (66.92 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 9.4 ℃ (48.92 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 3.4. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 0.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Egipt, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Mount Catherine (2629 m) i najniższy punkt Qattara Depression (-133 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Egipt. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Egipt w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Egipt w styczeń to 19.4 ℃ (66.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.4 ℃ (48.92 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.1 ℃ (68.18 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.8 ℃ (67.64 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 3.4. Średnia suma opadów 5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:25 i na końcu miesiąca 10:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Egipt w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Egipt w luty to 20.2 ℃ (68.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.1 ℃ (50.18 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.8 ℃ (67.64 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.8 ℃ (71.24 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 2.7. Średnia suma opadów 3.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:06 i na końcu miesiąca 11:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Egipt w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Egipt w marzec to 23.4 ℃ (74.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.7 ℃ (53.06 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.8 ℃ (71.24 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.2 ℃ (79.16 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 1.9. Średnia suma opadów 3.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:32 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:59 i na końcu miesiąca 12:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Egipt w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Egipt w kwiecień to 29 ℃ (84.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.7 ℃ (58.46 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.2 ℃ (79.16 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.35 ℃ (86.63 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 0.9. Średnia suma opadów 1.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:53 i na końcu miesiąca 13:18.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Egipt w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Egipt w maj to 31.7 ℃ (89.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.7 ℃ (63.86 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.35 ℃ (86.63 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.25 ℃ (91.85 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 0.5. Średnia suma opadów 0.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:18 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:39 i na końcu miesiąca 13:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Egipt w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Egipt w czerwiec to 34.8 ℃ (94.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.1 ℃ (68.18 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.25 ℃ (91.85 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 34.6 ℃ (94.28 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 0.1. Średnia suma opadów 0.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:04 i na końcu miesiąca 14:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Egipt w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Egipt w lipiec to 34.4 ℃ (93.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21.7 ℃ (71.06 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 34.6 ℃ (94.28 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 34.7 ℃ (94.46 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:54 i na końcu miesiąca 13:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Egipt w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Egipt w sierpień to 35 ℃ (95 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.3 ℃ (72.14 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 34.7 ℃ (94.46 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.65 ℃ (92.57 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:17 i na końcu miesiąca 12:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Egipt w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Egipt w wrzesień to 32.3 ℃ (90.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.6 ℃ (69.08 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.65 ℃ (92.57 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.15 ℃ (88.07 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:26 i na końcu miesiąca 11:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Egipt w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Egipt w październik to 30 ℃ (86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18 ℃ (64.4 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.15 ℃ (88.07 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.75 ℃ (81.95 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 0.5. Średnia suma opadów 0.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:32 i na końcu miesiąca 11:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Egipt w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Egipt w listopad to 25.5 ℃ (77.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.6 ℃ (58.28 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.75 ℃ (81.95 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.15 ℃ (73.67 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 1.3. Średnia suma opadów 3.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:44 i na końcu miesiąca 10:25.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Egipt w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Egipt w grudzień to 20.8 ℃ (69.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.8 ℃ (51.44 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.15 ℃ (73.67 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.1 ℃ (68.18 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 2.8. Średnia suma opadów 5.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:14 i na końcu miesiąca 10:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Egipt w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Cairotemperatura: - najwyższa temperatura: 20.8 ℃ (69.44 ℉)najniższa temperatura: 10.8 ℃ (51.44 ℉)opady: 5.8mmdeszcz deszcz dni: 2.8
Alexandriatemperatura: - najwyższa temperatura: 20.5 ℃ (68.9 ℉)najniższa temperatura: 10.9 ℃ (51.62 ℉)opady: 51.6mmdeszcz deszcz dni: 9.5
Sharm El Sheikhtemperatura: - najwyższa temperatura: 23.5 ℃ (74.3 ℉)najniższa temperatura: 14.8 ℃ (58.64 ℉)opady: 0.5mmdeszcz deszcz dni: 0.3
Hurghadatemperatura: - najwyższa temperatura: 22.8 ℃ (73.04 ℉)najniższa temperatura: 12.5 ℃ (54.5 ℉)opady: 0.9mmdeszcz deszcz dni: 0.3
Luxortemperatura: - najwyższa temperatura: 24.2 ℃ (75.56 ℉)najniższa temperatura: 7.7 ℃ (45.86 ℉)opady: 0mmdeszcz deszcz dni: 0
Asswantemperatura: - najwyższa temperatura: 24.1 ℃ (75.38 ℉)najniższa temperatura: 10.8 ℃ (51.44 ℉)opady: 0mmdeszcz deszcz dni: 0
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.